Cztery rzeczy, które należy wiedzieć o bezpiecznym zakupie Bitcoinów

Przy tak dużym powrocie kryptowaluty ważne jest, aby każdy, kto chce się w nią zagłębić, w pełni zrozumiał, jak to działa. W końcu, podobnie jak w przypadku wszystkiego, co zyskało szybką popularność, będą ludzie, którzy będą próbowali nadużywać i wykorzystywać system, zwłaszcza polując na tych, którzy mogą nie być zbyt zaznajomieni ze sposobem działania kryptowaluty. Nikt nie chce, aby przydarzyło się to samemu sobie, dlatego tym ważniejsze jest dokładne zrozumienie tego, co się dzieje, zanim to zrobi. Na przykład, aby zacząć z bitcoinem, warto dowiedzieć się więcej o najlepszych sposobach bezpiecznego kupowania bitcoinów. Otworzy to bramę do korzystania z kryptowaluty, co czyni ją jednym z najważniejszych pierwszych kroków do podjęcia. 

  1. Zawsze pracuj z zaufanymi platformami

Zasadniczo powinno to być oczywiste, ale aby zachować maksymalne bezpieczeństwo podczas pracy z bitcoinem, ważne jest, aby zawsze przeprowadzać badania na używanych platformach. Istnieje więcej niż kilka różnych witryn internetowych, na których można kupić bitcoiny, ale może to spowodować utratę cennych informacji, ponieważ witryna została skonfigurowana w celu kradzieży informacji, a nie transakcji za bitcoiny. Jednym z najlepszych sposobów upewnienia się, że platforma jest bezpieczna, jest rozważenie przeglądania recenzji. Ponieważ jest tak wiele osób, które starają się wejść w kryptowalutę, będą ludzie, którzy będą zadawać te same pytania o to, jak bezpieczne mogą być niektóre platformy. Mając wystarczająco dużo czasu i energii włożonej w projekt, można szybko znaleźć kilka zaufanych platform do zakupu bitcoinów, bez konieczności zastanawiania się nad jego bezpieczeństwem. 

  1. Chroń klucz do portfela cyfrowego

Inną podstawową koncepcją idei kryptowaluty jest to, że wszystkie pieniądze są przechowywane w portfelu online. Sama waluta jest całkowicie cyfrowa, co oznacza, że ​​nie będzie miejsca, w którym można by ją wypłacić na monety, chociaż istnieją wyspecjalizowane bankomaty bitcoinowe. Zamiast zimnej, twardej gotówki, wszystkie bitcoiny będą przechowywane w cyfrowym portfelu. Do tego „portfela” będą dołączone dwa klucze. Są unikalne dla portfela, do którego idą, dlatego ważne jest, aby chronić i zapamiętywać te klucze w każdy możliwy sposób.

Dwa klucze będą jednym prywatnym i jednym publicznym. Klucz publiczny można porównać do nazwy użytkownika konta na platformach mediów społecznościowych. Służy do wpłacania i wypłacania pieniędzy z portfela cyfrowego. Z drugiej strony klucz prywatny może być odpowiednikiem hasła, a nie nazwą użytkownika. Jest potrzebny, aby kupować, sprzedawać i handlować bitcoinami w portfelu. Absolutnie kluczowe jest, aby ten cyfrowy klucz portfela był chroniony za pomocą szyfrowania lub metody przechowywania w niskiej temperaturze. 

  1. Badaj giełdy Bitcoin

Kiedy ktoś idzie kup bitcoin, odbywa się to za pośrednictwem internetowych platform handlowych zwanych „giełdami”. W dziwny sposób tego typu rynki można porównać do platform, z których korzystają handlowcy przy zakupie akcji. Sposób, w jaki działają, polega na tym, że gdy osoba połączy się z rynkiem, osoba ta wymieni swoją tradycyjną walutę na bitcoiny. Niektórzy ludzie mogą wierzyć, że cyfrowy portfel i giełda bitcoin to to samo, ale są zupełnie inne. Giełda to po prostu kolejny wariant rynku walutowego. Z drugiej strony portfel to miejsce, w którym osoba będzie przechowywać swoje bitcoiny przed ich przekazaniem lub wymianą na późniejsze pieniądze.. 

Biorąc to wszystko pod uwagę, istnieje kilka różnych platform wymiany, z którymi można pracować, wchodząc w świat pracy z bitcoinem. Tak jak w pierwszej kolejności ważne będzie zbadanie, na jakich platformach należy polegać przy obsłudze bitcoinów, tak samo ważne będzie upewnienie się, że wykonuje się taką samą ilość badań, na której giełdzie bitcoinów będzie najbardziej przydatne do jego celów. Mając wystarczająco dużo badań, można mieć pewność, że dokonuje właściwych wyborów i dąży do osiągnięcia zysku z bitcoina. 

  1. Połącz konta w razie potrzeby

Wreszcie, co nie mniej ważne, ważne będzie, aby pamiętać o połączeniu konta w portfelu cyfrowym z własnym kontem bankowym. Jeśli powiązanie portfela z kontem bankowym nie jest realną opcją, zwykle można uciec od powiązania również karty debetowej lub kredytowej z portfelem. Pozwala to na transfer bitcoinów do pieniędzy, które można wpłacić do banku i oficjalnie zarobić na bitcoinie. Będzie to jeden z najbardziej efektywnych sposobów na zamianę zysku z bitcoinów na gotówkę, której można użyć znacznie łatwiej niż bitcoin jako waluta poza sklepami online. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector