Czy IEO pojawią się na ZACHODZIE? Może.

Do tej pory widzieliśmy już wiele artykułów i postów na blogach wychwalających zalety IEO, ale dopiero niedawno wróciliśmy na Ziemię i zbadaliśmy potencjalne wady nowego mechanizmu pozyskiwania funduszy, co jest powszechne w świecie blockchain: MOON – najpierw zadawaj pytania później. Nawet Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance, pierwotnie wydał osobisty komunikat w 2018 roku, wykazując wahanie w wydawaniu IEO na swojej platformie.

Potencjalna długowieczność dyrektorów generalnych i stan branży kryptograficznej mogą być mocno kwestionowane, ale teraz staje się coraz bardziej oczywiste, że IEO może jeszcze dostać drugi oddech. Do tej pory IEO było w dużej mierze zjawiskiem azjatyckim. Ale kiedy Słońce zachodzi na Wschodzie, zaczyna wschodzić na Zachodzie.

W świecie „tradycyjnych start-upów” – „Kopiuj z Chin”Nabiera coraz większego tempa (wystarczy rozejrzeć się po South Bay na skuterach Lime, które zbliżają się, jeśli masz wątpliwości). W tym sensie byłoby naturalne, że ten wzorzec przeniknąłby do naszego ukochanego świata krypto / blockchain… i przewiduję, że tak się stanie, à la Initial Exchange Offering (IEO).

Jak i dlaczego to się zaczęło?

Rynek ICO przegrzewał się od końca 2017 r. Do początku 2018 r., Ale pod koniec 2018 r. Urósł do zimnego zastoju (pamiętaj o Awaria BTC przed Świętem Dziękczynienia?). Nastąpiło zbiegnięcie się wielu wydarzeń, gdy zmieniły się nastroje inwestorów krypto-instytucjonalnych.

Niektóre z czynników, które to spowodowały, obejmowały między innymi:

  1. Przypadki użycia dla projektów nie wypadły;
  2. adopcja była znacznie wolniejsza niż oczekiwano (kryptokociaki utrzymywały listy przebojów w DappRadar przez długi czas z zaledwie 500 DAU) i
  3. obietnica pieniędzy instytucjonalnych zaczęła wyglądać na urojenia („stado przybywa” od 2017 r., podobnie jak Starki z ich „Zimą”).

Ponadto, gdy rynek zaczął spadać (około -80% w roku kalendarzowym 2017-2018), posiadacze tokenów zdali sobie sprawę, że mają niewielkie lub żadne prawa przyznawane tradycyjnym akcjonariuszom. Na przykład obowiązek powierniczy zespołu zarządzającego wobec posiadaczy tokenów jest nadal niejasnym i zażartym przedmiotem sporu, który sądy będą starały się powoli rozwiązać. Po przypływie możesz naprawdę zobaczyć, kto pływał nago.

Projekty również odczuły presję, mimo że minimalny pasek wymagany od krypto-start-upów zdawał się rosnąć. Nawet projekty wyższej jakości z bardziej dopracowaną technologią, mapami drogowymi i dopracowanymi zespołami, które mogły przynieść wycenę sieciową ponad 200 milionów dolarów w pierwszym kwartale 2018 r., Miały trudności z podniesieniem się ułamka tych szczytów. Co więcej, pojawiło się prawdziwe zmęczenie inwestorów detalicznych, ponieważ rynek stracił na wartości po okresie hossy, który gwałtownie zakończył się w styczniu 2018 roku i szybko spadł o prawie -60 punktów procentowych w pierwszej połowie 2018 roku. Kiedy pieniądze już nie napływały, „syndykaty” handlu detalicznego zaczęły walczyć, a obecność oszustw, oszustw, brak ochrony konsumentów i minimalna przejrzystość ze strony projektów realizowanych zgodnie z ich mapą drogową stały się boleśnie oczywiste. Co więcej, nie było gwarancji płynności ani notowań, ponieważ tylko 7% projektów z 2Q18 było w stanie zabezpieczyć notowania na początku 4Q184.

Nie można zapominać, że monolity branży kryptograficznej, czyli same giełdy, również zaczęły stawać w obliczu upadku po cukrowym haju w 2017 roku. Po pierwsze, liczba giełd w tym czasie gwałtownie wzrosła, z kilku do ponad 500 do połowy kwietnia 2018 r.5. Wzrostowi liczby giełd nie odpowiadał jednakowy wzrost liczby użytkowników kryptowalut / handlowców – współczynnik użytkowników w branży do wymiany spadła. Wraz z upadkiem rynku wzrosła konkurencja o kurczące się ciasto.

Jednak strategicznym kierunkiem giełd, który od dawna został uruchomiony, była ich pionowa integracja pakietu tradycyjnych usług finansowych, przejmując obowiązki wielu tradycyjnych usługodawców, takich jak giełda, biuro rozliczeniowe, bank powierniczy itp. To było naturalne dla giełdy ”. wyścig zbrojeń ”, aby się rozgrzać i aby niektóre giełdy zaczęły przyglądać się kolejnemu elementowi układanki: gwarantowaniu„ ICO ”, podobnie jak banki inwestycyjne gwarantują„ IPO ”w tradycyjnym świecie. Niektóre giełdy musiały nadal generować trafność, zainteresowanie społeczności i zyski, aby przetrwać „Crypto Winter”.

Wpisz: IEO

IEO można prawdopodobnie prześledzić wstecz do Binance, a już w 4Q17 z IEO Chleb i Gifto. Z tego doświadczenia Binance prawdopodobnie uzyskał minimalne doświadczenie operacyjne wymagane do stworzenia rentownego modelu biznesowego. Ponad rok później Binance otworzył nowy grunt dzięki Binance Launchpad i IEO BitTorrent Token (BTT) w styczniu 2019 roku. To, co nastąpiło, było ekscytujące, z niesamowitą szybkością, wiele głównych giełd azjatyckich poszło w ślady platform IEO ogłoszonych na Huobi, Kucoin i OkEx to tylko kilka z nich. W końcu nawet Bittrex dołączył do walki, tworząc maltańską jednostkę (dom ulubionego przez fanów Binance), aby zapewnić korzystną lokalną atmosferę regulacyjną..

W tym momencie powinno pojawić się „Ach!” moment – dlaczego IEO jeszcze nie przeniknęło na Zachód? Jednym słowem: regulacja.

Może ci się też spodobać: czy ICO zostanie zastąpione przez IEO? | Jak IEO reorganizują branżę


Gra w regulamin

Najnowsze wytyczne regulacyjne SEC oznaczają, że ręce głównych giełd w USA są związane. Powiedziawszy to, niektóre giełdy zachodnie mogą być bardziej otwarte na ten model niż inne – ponieważ mogą znajdować się w jurysdykcjach z korzystnymi regulacjami lub mieć bazę użytkowników z bardziej przyjaznych kryptowalutom reżimów regulacyjnych lub po prostu są bardziej skłonne do zbadania tego biznesu model poprzez otwieranie podmiotów typu offshore w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej i nie przeszkadza im podjęcie nieco większego ryzyka w celu realizacji nowych przedsięwzięć i ścieżek rozwoju.

Jakie giełdy mogą to zrobić? Poloniex, Bitfinex i do pewnego stopnia Kraken.

Czym są giełdy, o których nigdy by się nie śniło, nie odważyło się lub nie przejmowało się? Coinbase i Bliźnięta.

Niestety, w dającej się przewidzieć przyszłości obywatele USA z pewnością nie mogą być docelowymi odbiorcami z powodów regulacyjnych, ale wciąż jest nadzieja, kiedy patrzymy na Wschód. Zachodnie giełdy mogą chcieć przyciągnąć więcej azjatyckich użytkowników, ponieważ uruchamiane są platformy IEO, a baza użytkowników głównych giełd azjatyckich jest zachęcana do szukania bardziej ekologicznych pastwisk.

Dodatkowo tych wspomnianych użytkowników z pewnością może dodatkowo skusić dostęp do zachodnich projektów najwyższej jakości (dotychczas zdecydowana większość, jeśli nie wszystkie, projektów uruchomionych w IEO to projekty wschodnie lub przynajmniej niezachodnie). Jako taka, historia IEO przybywających na Zachód jest nadal, pod cienką warstwą, historią wymian, które przyciągają użytkowników i wolumen ze Wschodu. Wyczerpanie się gry powinno dalej szaleć, ale oznacza to, że w ukochanym IEO powinno jeszcze istnieć życie.

Bibliografia:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector