Czy nowe technologie mogą zapewnić zrównoważony sposób przeciwdziałania wylesianiu?

Nowe technologie oferują fascynujące możliwości zwalczania zmian klimatycznych, ale w wielu przypadkach korzyści idą jeszcze dalej. Na przykład, badania z PwC ustalili, że wykorzystanie sztucznej inteligencji w zastosowaniach związanych z zarządzaniem środowiskiem, takich jak czyste sieci energetyczne, rolnictwo precyzyjne oraz prognozowanie pogody i katastrof, może przynieść gospodarce ponad 5 bilionów dolarów do 2030 r.. 

Podobnie, blockchain i kryptowaluty oferują znaczny potencjał w zakresie wspierania inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju. Technologia Blockchain jest coraz częściej stosowana w łańcuchach dostaw, ponieważ tworzy wspólną księgę z przejrzystą i odporną na manipulacje historią zdarzeń. Jest to korzystne dla branż takich jak farmaceutyki lub towary luksusowe, w których ingerencja w łańcuch dostaw skutkuje wprowadzaniem na rynek podrobionych towarów. 

Ale przejrzystość to tylko jedna z korzyści wynikających ze stosowania łańcucha bloków w zrównoważonym rozwoju. Blockchain jest również idealnym medium do crowdsourcingu inwestycji i tworzenia gospodarek opartych na zasobach cyfrowych. W styczniu 2021 r. Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut przekroczył 1 bilion dolarów po raz pierwszy. Podczas gdy wielu krytyków twierdzi, że Bitcoin jest aktywem spekulacyjnym bez żadnej wewnętrznej wartości, istnieje wiele możliwości dla projektów wykazujących rzeczywistą wartość, aby przejąć część kapitału finansowego na rynkach kryptowalut. Jednym z takich projektów jest Treecoin.  

Skutki wylesiania w Paragwaju

Treecoin wykorzystuje blockchain jako środek do pozyskiwania inwestycji w projekt zrównoważonej uprawy drzew w Paragwaju. Projekt ma na celu wspieranie ponownego zalesiania, oferując inwestorom możliwość uzyskania zysków z odpowiedzialnego biznesu drzewnego. 

W ostatnich dziesięcioleciach Paragwaj doświadczył jednych z najgorszych wylesień na świecie. Według Earth Observatory NASA, Paragwaj stracił 44 000 kilometrów kwadratowych (17 000 mil kwadratowych) swoich lasów na rzecz rolnictwa w latach 1987–2012. Wraz z niszczeniem rodzimej flory i fauny, skutki wylesiania stają się coraz bardziej widoczne. W 2020 roku ponad 5000 osób wybuchły pożary w zachodnim regionie Chaco, gdzie wcześniej rosło wiele lasów. Jednak dym dotarł aż do stolicy Paragwaju, Asunción. Lokalni specjaliści ds. Zmian klimatu bezpośrednio obwinili za pożary wycinkę gruntów. 

Jednocześnie Paragwaj jest w dużym stopniu uzależniony od drewna opałowego jako źródła energii, co stwarza znaczne zapotrzebowanie na drewno, którego mocno zubożone lasy kraju nie są obecnie w stanie zaspokoić. Dlatego istnieje szansa na zrównoważony rozwój lasów i zarządzanie nimi, aby zrównoważyć skutki wylesiania, zapewniając jednocześnie rynkowi Paragwaju odnawialne źródło energii.. 

Model Treecoina

Treecoin to szwajcarska firma z siedzibą w Zug, popularnej lokalizacji dla rozwijających się biznesów blockchain. Firma nawiązała współpracę z Grupo Empresarial La Rivera S.A. Paragwaj, który zarządza 3000 hektarów lasów i posiada wieloletnie doświadczenie w lokalnych działaniach związanych z zalesianiem.. 

Treecoin kupił 12500 hektarów ziemi w Paragwaju, gdzie planuje zakup i zasadzenie dziesięciu milionów szybko rosnących drzew eukaliptusowych. W ciągu następnych dwóch dziesięcioleci firma planuje reinwestować zyski z działalności związanej z drewnem w ekspansję, docelowo obsługując prawie 60 000 hektarów gruntów leśnych. W tym czasie założyciele firmy szacują, że mogą wygenerować całkowity prognozowany zysk w wysokości ponad 1 miliarda dolarów. 

Kapitał potrzebny do wsparcia projektu pochodzi ze sprzedaży tokenów Treecoin, zwanych TREE. Firma jest otwarta na inwestycje za pośrednictwem oferty tokenów bezpieczeństwa w Szwajcarii, co oznacza, że ​​jest w pełni regulowana i niezależna. Tokeny TREE reprezentują udział inwestora w inicjatywie. Jednak Treecoin będzie obsługiwał również drugą walutę podobną do gotówki o nazwie TXC. 

Dzięki TXC firma planuje założyć lokalną gospodarkę na swoich ziemiach w Paragwaju, w tym nawiązać współpracę z lokalnymi detalistami w celu zaakceptowania TXC, dokonać procentowej płatności na rzecz partnerów i dostawców w TXC oraz zaoferować pracownikom dobrowolny dodatek w TXC. Planuje również założyć własne obiekty, które będą akceptować TXC, w tym sklep internetowy sprzedający produkty pochodzenia lokalnego oraz hotel dla inwestorów i turystów do wykorzystania podczas wizyty na plantacji drzew.. 

Oprócz zapewniania zysków inwestorom w wybranej przez nich walucie, Treecoin zamierza przekierować 10% zysków na inicjatywy społeczności lokalnych. Pierwszym będzie centrum dla dzieci, które oferuje żywność, odzież i edukację młodym ludziom w niekorzystnej sytuacji w okolicy. 

Blockchain dla projektów zrównoważonego rozwoju


Treecoin jest rozwijany w łańcuchu blokowym Ardor, obsługiwanym przez Jelurida, szwajcarską firmę programistyczną. Ardor staje się centralnym punktem dla inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju wybrana jako preferowana platforma Hot City, projekt finansowany przez rząd austriacki w celu nagrodzenia obywateli za wkład w wysiłek na rzecz recyklingu źródeł ciepła odpadowego. Zawiera również aplikację Cycle4Value, która zachęca rowerzystów do wsiadania na rowery i zmniejszania wpływu podróżowania na środowisko. 

W przeciwieństwie do wielu publicznych platform blockchain, które wymagają rozległej wiedzy programistycznej do uruchomienia aplikacji, Jelurida oferuje zestaw gotowych do użycia narzędzi, które ułatwiają profesjonalistom spoza blockchain rozpoczęcie pracy. Z tego powodu wydaje się, że zyskuje uznanie wśród projektów, które koncentrują się na dostarczaniu wyników w oparciu o konkretne sprawdzone przypadki użycia, takie jak grywalizacja i finansowanie społecznościowe.. 

W przypadku Treecoina łatwo jest zobaczyć, jak te koncepcje można zastosować do inicjatyw dotyczących zrównoważonego rozwoju. W końcu ludzie dobrze reagują na zachęty. Pomysł zarabiania na inwestowaniu w projekt ponownego zalesiania będzie atrakcyjny dla wielu inwestorów, którzy chcą ulokować swoje pieniądze tam, gdzie ma to znaczenie. Pokazuje, w jaki sposób technologia blockchain może zostać wykorzystana do zniwelowania nierównowagi finansowej, która doprowadziła do dziesięcioleci wylesiania. 

Zrzeczenie się: Przeprowadź własne badania związane z promowaną firmą lub jej podmiotami stowarzyszonymi lub usługami wymienionymi w artykule. Coingape.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za Twoje szkody lub straty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map