Czy rok 2019 jest rokiem STO (oferty tokenów bezpieczeństwa)?

W ciągu ostatnich dwóch lat kryptowaluty stały się globalnym fenomenem. Świat był świadkiem rozwoju kryptomilionerów i wiele start-upów zaczęło zajmować się tą koncepcją. Kryptowaluty stały się oczkiem w głowie dla nonkonformistów, którzy chcą zmienić sposób, w jaki patrzymy na pieniądze. Wraz z dynamiką zmian biznesowych i technologicznych, ludzie chcą jak najlepiej wykorzystywać możliwości internetu.

Kolejną wspaniałą rzeczą, która ma eksplodować w 2019 roku, jest STO (Security Token Offerings). Przed ich pojawieniem się rynkiem kryptowalut rządziły ICO, zwłaszcza w 2017 roku. Jednak rok 2018 przyniósł spadek atrakcyjności ICO, ponieważ był używany w kilku głośnych oszustwach. Zanurzmy się głęboko i przyjrzyjmy się, jak zmienia się rynek pieniędzy online.

Różnica między ICO a STO

ICO to skrót od Initial Coin Offering – termin znany w świecie kryptowalut. Początkowe dni dla tych walut nie były tylko różami; dlatego też, aby pomóc w rozwoju sieci różnych walut, wprowadzono koncepcję ICO. ICO polega na oferowaniu kilku jednostek nowej waluty w ramach wymiany ze znanymi walutami, takimi jak Bitcoin i Ethereum.

Początkowo koncepcja ICO nabrała rozpędu i stała się popularna w 2016 roku. Rok 2017 był pod znakiem ICO, a inwestorzy włożyli w tę koncepcję dużo ciężko zarobionych pieniędzy. Ze względu na ogromne zaufanie inwestorów oszuści dostrzegli okazję i kosztowali ludzi miliony dolarów. To oszustwo spowodowało utratę wiarygodności ICO w 2018 roku, a inwestorzy zwrócili się teraz ku innej formie pozyskiwania funduszy – STO (Security Token Offering). STO to również podejście do pozyskiwania funduszy, ale tym razem pożyczkodawcy tokenów podlegają regulacjom. Jest podobny do papierów wartościowych, które ludzie kupują, inwestując w akcje i obligacje.

Powstanie STO

Chociaż ICO są nadal powszechne, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że pójdą w błoto do końca 2019 roku – biorąc pod uwagę problemy, które ich dotyczą. W międzyczasie STO mają całkowicie zdominować rynek do połowy 2019 roku. Ponieważ obecność rządu nie jest ideą stojącą za blockchain, wielu pomocnych członków społeczności próbowało utrzymać wszystko pod kontrolą. Ale ponieważ ci ludzie nie potwierdzili swojej obecności, rządy są teraz zainteresowane regulacją kryptowaluty.

Głównym powodem, dla którego organy regulacyjne zainteresowały się regulacją kryptowaluty, jest to, czy jest ona wykorzystywana jako zabezpieczenie, czy nie. W wielu projektach stwierdzono, że ich monety są odpowiednikami żetonów użytkowych – co nie miało miejsca. Ludzie inwestowali swoje pieniądze, myśląc, że uzyskają z nich zwrot – co również się nie wydarzyło. Ideą całej transakcji było to, że jeśli projekt wystartuje, a waluta zakończy się sukcesem, wartość zabezpieczenia wzrośnie, co przyniesie korzyści inwestorom.

Czego się spodziewać w 2019 roku?

Ponieważ rok 2019 jest rokiem STO, oto kilka rzeczy, na które musisz się spodziewać:

  • Z powodu tych tokenów bezpieczeństwa wiele banków i rządów będzie patrzeć na blockchain w przyjazny sposób. Chociaż jest to korzystne dla ludzi, istnieje szansa, że ​​może zagrozić całej koncepcji bankowości, a blockchain może doświadczyć odwetu i
  • Powstanie STO może również pomóc w zdobyciu funduszy. Początkowo ICO były wykorzystywane do finansowania społecznościowego i pozyskiwania funduszy, ale ten trend może zmienić się na STO. Ludzie inwestujący za pośrednictwem ICO, wiedząc, że może to być oszustwo, wyobraź sobie teraz, ile ludzie zainwestują, wiedząc, że jest to zabezpieczone.

Należy zauważyć, że chociaż STO są bezpieczne, inwestorzy będą musieli ponownie potwierdzić, aby uniknąć oszustw. Ponadto podczas inwestowania należy pamiętać, że inwestowanie za pośrednictwem STO, których zespół jest nowy na rynku, zwiększa szanse na stratę.

Czy ICO odeszły na zawsze?

Ponieważ jest prawdopodobne, że trend STO zastąpi ten z ICO w tym roku, pytanie „Czy ICO zniknęły na zawsze” pozostaje bez odpowiedzi. Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw zdać sobie sprawę, że STO nie zastępują ICO. Nadal będziemy obserwować różnorodne projekty uruchamiane na ICO, ponieważ użycie tokenów użytkowych nie zniknie w 2019 r. Ale wykorzystanie STO będzie tylko coraz silniejsze..

Odkąd świat stał się globalną wioską – dzięki internetowi powstało wiele nowych modeli biznesowych online. Wyobraź sobie biznesmenów, którzy mają swoją witrynę biznesową i mogą się swobodnie poruszać, wiedząc, że ich obecność w Internecie zadba o klientów. Jako właściciel firmy lepiej przestań się nad tym zastanawiać jak stworzyć witrynę biznesową za darmo i faktycznie zacznij to robić. Wskocz do świata marketingu internetowego i strategii biznesowych, podejmując działania. Zapewniam, że przejście na stronę biznesową to najlepsza rzecz, jaka może przydarzyć się Twojej firmie w 2019 roku.


Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector