Czym jest Bitcoin Defi?

Zdecentralizowane finanse (defi) opisują protokoły i aplikacje oparte na łańcuchu bloków, które obsługują zestaw narzędzi pieniężnych, które są dostępne dla wszystkich. Defi korzysta z usług wspólnych dla ustalonego systemu finansowego – pożyczek; pożyczanie; handlowy; syntetyki – i odtwarza je w łańcuchu. Różnica między dwoma obszarami – tradycyjną i kryptograficzną – zawdzięcza mniej architekturze obsługującej aplikacje defi – rozproszonej księdze zamiast centralnej bazy danych – a więcej stronom, które mogą w niej uczestniczyć.

Aplikacje Defi są z natury otwarte i otwarte dla każdego. Każdy może uczestniczyć w zdecentralizowanym ekosystemie finansowym, czy to jako animator rynku, pożyczkobiorca czy handlowiec, bez konieczności uzyskania pozwolenia. Jest to wyraźna różnica w porównaniu ze starym światem finansów, w którym włączenie opiera się na geografii, statusie społecznym, zdolności kredytowej i innych wskaźnikach, które można dowolnie zmieniać lub usuwać w dowolnym momencie, odmawiając dostępu osobom fizycznym.

Wiele zmian, które zaszły do ​​tej pory w Defi, dotyczyło Ethereum, które obsługuje szereg dApps, platform pożyczkowych i stabilnych protokołów emisji monet dostosowanych do tego celu. Jednak pod wieloma względami Bitcoin jest ekosystemem blockchain, który lepiej nadaje się do defi, oferując większą płynność, globalną adopcję i gwarancje bezpieczeństwa. Defi mógł zyskać przydomek na Ethereum, ale teraz przekroczył tę sieć i znalazł dom na Bitcoin, gdzie opracowano wiele platform i protokołów inteligentnych kontraktów, aby wykorzystać możliwości BTC Defi. W tym przewodniku przyjrzymy się niektórym z tych produktów oraz ich ofercie dla programistów i użytkowników końcowych.

Sprawa dla Bitcoin Defi

Defi nie należy do żadnego pojedynczego łańcucha blokowego. W rzeczywistości sam etos defi oznacza uwolnienie się od ograniczeń finansowych, które ograniczają produkty do pojedynczych ekosystemów i zamkniętych baz danych. Kompatybilność – koncepcja tworzenia komponentów Defi, które łączą się ze sobą jak klocki Lego w celu tworzenia nowych aplikacji finansowych – jest kluczowym założeniem doktryny Defi. Dlatego programiści defi powinni chcieć połączyć największą na świecie rozproszoną sieć obliczeniową – Bitcoin – z sercem ruchu defi.

Wiele ciężkich działań w rozwijającym się sektorze Defi Bitcoina zostało dokonanych przez RSK. Pierwsza platforma inteligentnych kontraktów skupiona wokół Bitcoina i zasilana przez niego, RSK zapewnia narzędzia dla programistów, którzy chcą tworzyć aplikacje defi. Obejmują one:

  • Rozproszone usługi przechowywania, płatności, wyroczni i nazewnictwa dzięki uprzejmości RIF
  • Rozwój inteligentnych kontraktów, który odzwierciedla możliwości Ethereum na RSK
  • Federacyjny most tokenowy do Ethereum i jego defi dApps

Infrastrukturę inteligentnych kontraktów RSK można wdrożyć do tworzenia portfeli defi, giełd, stablecoinów, platform pożyczkowych i wielu innych. Po co budować to wszystko na Bitcoinie? Cóż, po pierwsze, BTC jest najlepszym magazynem wartości w kryptokonomii i atutem, na który hodowcy są najbardziej skłonni, no cóż, hodl. Ale zablokowanie całego tego bitcoina nie zapewnia zysku jego właścicielom. Defi ma potencjał, by wykorzystać ten kapitał do pracy, poprzez pożyczki i zapewnienie płynności, dając posiadaczom szansę na uzyskanie zwrotu z ich BTC.

Korzystanie z RSK Defi Framework, Posiadacze bitcoinów mogą:

  • Zarabiaj odsetki na ich BTC
  • Pożycz stablecoiny, aby mogli odblokować wartość swoich BTC bez konieczności ich sprzedaży
  • Wykorzystaj handel z ich BTC, aby zarobić więcej
  • Stawiaj BTC, aby zarabiać inne tokeny

Defi to gra zespołowa

Współpraca stanowi podstawę zdecentralizowanych finansów. Defi bardziej niż jakakolwiek inna branża kryptograficzna charakteryzuje się duchem współpracy, partnerstwa i integracji między projektami defi. To samo dotyczy sektora defi Bitcoina; Podczas gdy RSK jest podłożem dla wielu zdecentralizowanych innowacji finansowych, nie powstaje w próżni. Na przykład pierwszy stablecoin zabezpieczony bitcoinem pojawił się dzięki uprzejmości Pieniądze w łańcuchu, zbudowany oczywiście na platformie RSK. To poprzez tworzenie aplikacji dla konsumentów, takich jak stablecoiny oparte na BTC, użytkownicy mogą aktywnie uczestniczyć w gospodarce Defi.

RSK stworzył ramy dla rozkwitu Bitcoin Defi. Teraz to zewnętrzni programiści mogą wykorzystać te narzędzia do tworzenia aplikacji, które rozwiązują rzeczywiste problemy, od wydajnego depozytu po zdecentralizowany handel na marżach, rynki prognoz, bezpieczne wiadomości i ubezpieczenia.

Defi umożliwia płatności Bitcoin

Jednym z najbardziej upartych przypadków małżeństwa Bitcoin z defi jest to, że sprawia, że ​​BTC znów staje się do wydania. Rosnące opłaty sieciowe, w połączeniu z brakiem prywatności w łańcuchu, ograniczają zdolność bitcoina do wykorzystania jako zamiennej gotówki, dostosowanej do mikropłatności, ponieważ umożliwia przenoszenie miliardów dolarów na raz. Wejdź do Lightning Network (LN). Jeśli RSK jest drugą warstwą Bitcoin dla inteligentnych kontraktów, LN jest jego monetarnym odpowiednikiem. 


Z 9 milionów dolarów BTC zablokowanych w Lightning Network, LN zyskało solidne podstawy do wspierania globalnej sieci płatności. Nadal pozostaje wiele do zrobienia, aby udoskonalić wrażenia użytkownika, aby Lightning mógł stać się dostępny dla mas, a nie tylko dla początkujących, znających się na technologii. Jednak jego propozycja wartości, polegająca na niemal natychmiastowych transakcjach przy prawie zerowym koszcie i pełnej zamienności, jest przekonująca.

Końcową grą defi jest system finansowy bez pozwolenia, który działa równolegle do tradycyjnego systemu finansowego, zapewniając dostęp każdemu, kto tego potrzebuje – wraz z podjazdami ze starego świata. Aby tak się stało, programiści Defi muszą udoskonalić UX, użyteczność i integrację warstwy bazowej, oprogramowania pośredniego i komponentów na poziomie aplikacji, aby tworzyć produkty, które zapewniają autentyczną użyteczność i które wymagają delikatnej nauki..

W tej chwili fundamenty defi nadal kostnieją, co oznacza, że ​​wiele prac rozwojowych nadal odbywa się w warstwie podstawowej i drugiej. Następna faza przyniesie bliższą synergię między defi ekosystemami, takimi jak Bitcoin i Ethereum, oraz nowymi aplikacjami utworzonymi z prymitywów, które ukształtowały się dzięki wysiłkom projektów takich jak MakerDAO, Compound, RSK i Lightning Labs. Bitcoin jest już najbardziej zdecentralizowaną siecią kryptograficzną na świecie. Jeśli jego zwolennicy postawią na swoim, stanie się domem dla największego zdecentralizowanego eksperymentu finansowego, jaki świat kiedykolwiek widział.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector