Czym są skarbce Yearn i jak w nie inwestować?

yEarn rozpoczął działalność jako agregator zysków dla platform DeFi. Zbudowany przez Andre Cronje, jest teraz wiodącą platformą DeFi, a jej USP przesuwa się w kierunku skarbców i ofert ubezpieczeniowych.

Za kulisami, Yearn Finance to zdecentralizowana aplikacja zbudowana przy użyciu inteligentnych kontraktów Ethereum. Kontrakty ściśle współpracują z Curve.fi, który jest pulą płynności dla stablecoinów. Zarabia na opłatach transakcyjnych uzupełnionych przez iEarn, który również pożycza twoją stabilną monetę w tle do protokołu pożyczkowego z najlepszymi oprocentowaniem pożyczki z Compound, dYdX i AAVE.

Yearn Finance znajduje najlepszy możliwy zwrot z hodowli stablecoinów i innych kryptowalut, aby wyeliminować potrzebę kosztownych badań lub równoważenia za każdym razem, gdy jakaś platforma zwiększa swoje zyski. Funkcja skarbców Yearn Finance rozszerza tę możliwość na znalezienie najlepszej możliwej ścieżki inwestycji DeFi. Obejmuje to różnorodne implementacje strategii w przestrzeni DeFi. 

Tokenem zarządzania dla Curve.fi jest CRV. Yearn ściśle współpracuje z Curve, aby zwiększyć zarobki z tokenów z Curve. 

Co to jest finansowanie tęsknoty? 

Yearn Finance to portal interfejsu użytkownika do łączenia się z inteligentnymi kontraktami. 

YEARN finance to zdecentralizowana aplikacja oparta na Ethereum, która oferuje produkty DeFi w celu uzyskania pożądanych zwrotów. Działa jak każda inna aplikacja internetowa na całym świecie, ale jej kodowanie jest utrzymywane przez inteligentne kontrakty. 

Tokenem zarządzania dla Yearn.finance jest YFI. Yearn Finance oferuje następujące usługi: 

  • Zarabiać 

Funkcja Zarabiaj to podstawowy agregator zwrotów z następujących usług pożyczkowych: Złożony, Dydx, lub Aave (Ddex i Fulcrum są obecnie wyłączone). 

  • Zastrzelić 

Zap to usługa konwersji, która ułatwia wymianę między tokenami ERC-20 w zamian za tokeny dostawcy płynności (LP) do zarabiania na Yearn Finance. Chociaż jest wygodny dla początkujących, Zap pobiera dużo gazu i może być kosztowny, nawet bardziej niż robienie tego ręcznie. 

  • ARP

RRSO to tabela ze statystykami bieżących zwrotów na różnych platformach pożyczkowych DeFi dla każdego tokena obsługiwanego przez YEARN. 

Najwyższy APR dla każdej monety to dostawca, któremu Zarabiaj pożycza te monety w tej chwili.

  • Yinsurance

Ubezpieczony przez Nexus Mutual, który jest dostawcą ubezpieczeń pożyczek, yInsurance zapewnia ochronę przed ryzykiem związanym z inteligentnymi kontraktami. Ponieważ jest zdecentralizowany, nie wymaga zgodności z KYC i ALM. 

yEarn Vaults


Skarbce yEarn są jak zautomatyzowani eksperci DeFi, którzy znajdują najlepsze strategie inwestowania w platformy DeFi. Kryptowaluta zainwestowana w Yearn Vaults działa na różnych protokołach DeFi. Obejmuje to zapewnienie płynności, zabezpieczenie pożyczek i wykorzystanie zysków z jednego protokołu oraz ponowne inwestowanie na innych platformach DeFi.

Strategia inwestycyjna jest ustalana w drodze głosowania nad propozycjami społeczności. 

Na razie Andre obserwuje rynki i pisze większość nowych strategii. Kiedy on i 9 innych walidatorów z wieloma sygnaturami zatwierdzą, że kontrakty są bezpieczne, a jednocześnie dają najwyższy zysk na rynku, zostaje on wdrożony. Zmieniają je zgodnie z aktualnymi rentownościami na rynku.

Poniższy obraz przedstawia skarbce obsługiwane na platformie yEarn. Większość skarbców opiera się na stablecoinach (DAI, TUSD, USDC, USDT i pule krzywych) z różną RRSO między 20% -85%. 

Skarbce oparte na kryptowalutach obejmowały również pule Bitcoin i Chainlink z dużymi zyskami. 

Yearn VaultsYearn Vaults

yEarn Vaults Strategia 

Strategie inwestycyjne to modułowe inteligentne kontrakty, których kuratorem jest Andre Cronje, założyciel yEarn.finance. Każdy może zaproponować strategię na forum w sekcji strategii i jeśli zostanie ona zatwierdzona przez Cronje i multi-sig, jest ona wdrażana do następnej zmiany strategii. Każda strategia oferuje od czasu do czasu inną RRSO. 

Osoby odpowiedzialne za tworzenie strategii i wdrażanie kodu są opłacane z zysków z kontraktów. 90% zwrotów ze strategii jest wypłacanych członkom LP lub skarbca, a 10% zwrotów jest wypłacanych projektantowi strategii. 

Jak działa Yearn Vault? 

Zrozumienie tego, co dzieje się pod sklepieniem, jest tym, co wytwarza magiczne powroty z tych skarbców. Dochód osiąga się poprzez udostępnienie aktywów na potrzeby pożyczek, dostawców płynności (LP) zautomatyzowanych animatorów rynku (AMM) lub strategii rolniczych. 

Zarabianie w DeFi obejmuje różne rzeczy: 

  • Zarabianie na opłatach na zdecentralizowanych giełdach. 
  • Zwroty odsetek zapłaconych za pożyczki na zdecentralizowanych platformach pożyczkowych. 
  • Zarabianie na kodzie i pomysłach na aplikacje DeFi.
  • Farmacja zysków z tokenów płynności i zarządzania.
  • I wiele więcej

Co to jest Yearn Ethereum Vault? 

Skarbce yEarn do końca sierpnia były oparte na stablecoinach, pulach tokenów Curve, Bitcoin i Chainlink. 31 sierpnia w Cronje uruchomił skarbce Yearn Ethereum (yETH) jako próbę maksymalizacji zysków na Ethereum. Co więcej, w zamian za swoją płynność, użytkownicy zarabiali JESZCZE, co jest odzwierciedleniem ich stanu posiadania w skarbcu YEARN. 

Skarbce Ethereum firmy Yearns wdrażają określoną strategię dla skarbców Ethereum. Na przykład pożyczanie DAI z Ethereum jako zabezpieczenie i reinwestowanie DAI w LP lub platformy pożyczkowe w celu maksymalizacji tych zwrotów. 

Powyższy przykład jest najbardziej podstawową strategią uzyskiwania zwrotów DeFi na Ethereum. Niemniej jednak może to być trudne do zrozumienia i wdrożenia dla początkujących. Krypty Yearn mają na celu ograniczenie badań i budowania zaufania, które są wymagane podczas odkrywania sposobów zarabiania na DeFi. Automatyzuje cały proces w jedną transakcję wpłaty i wypłaty. 

Wraz z bezpośrednimi depozytami ETH skarbce YEARN oferują również Skarbiec owinięty Ethereum (WETH), który jest zasadniczo tokenową reprezentacją ETH ERC20. Ethereum firmy WETH jest blokowane za pomocą protokołu inteligentnego kontraktu i wydawana jest równa ilość wETH. 

Jak korzystać z Yearn Vaults? Przewodnik krok po kroku 

Krok 1: Pierwszym krokiem jest dotarcie do skarbca za pomocą tego linku: https://yearn.finance/vaults

Yearn VaultStrona docelowa dla skarbca

Krok 2: Drugim krokiem jest podłączenie portfela do skarbców poprzez kliknięcie opcji Połącz portfel w prawym górnym rogu. Pamiętaj, że szczegóły skarbca nie zostaną ujawnione, dopóki nie zostanie nawiązane połączenie z portfelem. YEARN posiada obecnie następujące skarbce. 

Połącz portfel Yearn Vaults

Do łączenia się ze skarbcami można użyć następujących portfeli: 

Metamask, Zaufaj portfelowi, WalletConnet, Portfel Coinbase, Księga główna, Trezor, Fortmatic, Portis, Sqaurelink, Torus, Authereum 

Krok 3: Wpłata

Po podłączeniu portfela dostępne stają się skarbce wymienione na Yearn.finance. 

Tęsknić za kimś czymś

Na przykład, aby zdeponować w skarbcu DAI stablecoin, użytkownicy mogą ustawić kwotę z salda w swoich portfelach. Podobnie w zamian za ETH i WETH deponenci skarbca zyskują YETH i ywETH. 

Depositt

Krok 4: Uiszczanie opłat 

Po potwierdzeniu obliczana jest kwota opłat za wykonanie inteligentnego kontraktu, którą należy dodać do skarbca. Opłaty wahają się od 10 do 100 USD w zależności od opłat za GAS i limitu w sieci Ethereum. 

Krok 5: Wycofanie się z Krypty

Gdy użytkownik chce wycofać swoje pozycje w skarbcu, musi wymienić swoje yTokeny (yDAI lub yETH), które są wymagane do wycofania ich zasobów w skarbcu lub zlikwidowania ich pozycji. 

Wycofanie się z skarbców może pochodzić z dwóch źródeł: skarbca aktywnej strategii lub rezerwy skarbca Yearn. Jeśli pochodzi z rezerwy, za wypłatę nie jest pobierana żadna opłata. Jeśli jednak płynność zostanie usunięta z wdrażanej strategii DeFi, pobierana jest opłata za wypłatę w wysokości 0,5%. 

Kolejne dochody ze skarbca są dostosowywane odpowiednio do nowego salda po wypłacie. Zyski są wymieniane corocznie, ale są wypłacane za czas utrzymywania płynności w skarbcu. W związku z tym, jeśli średnia RRSO dla skarbca wynosi 100%, za 6 miesięcy depozyt 1 ETH przyniesie 0,5 ETH w skarbcu. 

Ze względu na lukratywne zwroty z posiadania Ethereum, w skarbcach już pierwszego dnia pojawiły się znaczne depozyty. W mniej niż 72 godziny od uruchomienia skarbiec został zamknięty po zablokowaniu 139 milionów dolarów (100 milionów dolarów w pierwszym dniu). Skarbiec WETH również został zatrzymany. 

Poznaj strategię skarbca

Depozyt do skarbców został wyłączony niedługo po jego uruchomieniu.

Zastrzeżenie Przedstawione treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector