Dlaczego handlowcy kryptowalut pragną większej liczby wymian P2P

Ostatnio obserwuje się rosnący trend, w którym więcej traderów decyduje się na giełdy kryptowalut P2P w porównaniu do ich scentralizowanych odpowiedników. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę wiele niedociągnięć scentralizowanych giełd, w tym przechowywanie funduszy użytkowników, problemy z bezpieczeństwem wynikające z centralizacji, manipulowanie różnymi aspektami, takimi jak ceny, fałszywa wielkość, brak prywatności i wiele innych.

Wymiana peer to peer umożliwia handlowcom bezpośrednią interakcję ze sobą w celu kupowania i sprzedawania kryptowalut. Wszystko, co muszą zrobić, to zarejestrować się na stronie internetowej, giełdzie P2P, platformie lub rynku i zamieścić swoje reklamy handlowe, aby kupować lub sprzedawać kryptowaluty po określonych cenach lub w określonym przedziale cenowym, a co najważniejsze, w predefiniowanym Lokalizacja. 

Handlowcy wolą te platformy P2P od swoich scentralizowanych odpowiedników, ponieważ zapewniają one więcej opcji płatności i wypłat, w niektórych przypadkach oferują szybsze transakcje i zapewniają większą prywatność, a niektóre z najlepszych nie wymagają KYC. Co najważniejsze, nie ma centralnego organu kontrolującego fundusze użytkowników. 

Wiele korzyści w porównaniu ze scentralizowanymi wymianami

Platforma jak localBitcoins.com umożliwia osobom fizycznym handel kryptowalutami za fiat w ponad 248 krajach i 8223 miastach. Tworzy to globalny rynek, na którym handlowcy są elastyczni w handlu z lokalnymi, krajowymi, a nawet międzynarodowymi odpowiednikami. Dzisiaj możesz kupować kryptowaluty od kogoś w Japonii, a następnego dnia sprzedać je innemu w Wenezueli. Tutaj możliwości są nieograniczone. 

Kolejną niesamowitą rzeczą w platformach P2P jest to, że umożliwiają one handlowcom wpłacanie i wypłacanie środków na wiele sposobów w porównaniu do scentralizowanych giełd. Platforma taka jak Paxful umożliwia ponad 350 sposobów kupna i sprzedaży BTC. To już widziało popularność rośnie i obecnie ma ponad 3 miliony zarejestrowanych użytkowników. Przy większej liczbie użytkowników ich wolumen obrotu również wzrósł, a ponad 1,6 miliarda USD sprzedano w samym 2019 roku. 

Opłaty na platformach P2P są dość minimalne ze względu na ich tanie operacje. Platformy te są obsługiwane przez oprogramowanie; w związku z tym ponoszą niewielkie lub żadne koszty ogólne korporacji. W przeciwieństwie do tego scentralizowane platformy są obsługiwane przez ludzi i ci ludzie muszą otrzymywać wynagrodzenie za wykonaną pracę. 

Prywatność ma kluczowe znaczenie w kryptowalutach, a wraz z rosnącymi regulacjami rządowymi wiele platform zostało zmuszonych do przestrzegania zasad AML i KYC. Dla handlowców, którzy chcą pozostać anonimowymi giełdami P2P, takimi jak NeuronEx nie pytaj o KYC. 

Dzięki łańcuchom bloków czwartej generacji, takim jak Neuronchain, o dużej przepustowości, platforma taka jak NeuronEx może ułatwić wymianę wielu walut. Wraz ze startem dostępne będą NRON, BTC, ETH, LTC, XRP, EMC, DASH, DOGE, a blisko połowy sierpnia zostaną dodane EOS, BCH, BSV, EURT, USDT, CNHT, XAUT.

Inne kluczowe kwestie

Bezpieczeństwo pozostaje kluczową kwestią, zwłaszcza w przypadku scentralizowanych giełd. Centralny punkt władzy oznacza centralny punkt porażki. Tylko w ciągu ostatniego roku ponad 12 giełdy zostały zhakowane z krypto wartym ponad 292665886 $ i skradzionym około 510 000 loginów użytkowników. W przypadku giełd P2P jest inaczej, ponieważ nie przechowują one monet dla swoich użytkowników. Wszystko, co robią, to łączenie kupujących i sprzedających, umożliwiając im bezpośrednie zawieranie transakcji, a to czyni ich znacznie bezpieczniejszymi. 

Platformy P2P są odporne na cenzurę transakcji, co czyni je atrakcyjnymi dla handlowców, którzy chcą uniknąć ograniczeń narzuconych przez rząd. Ponieważ ludzie prowadzą scentralizowane giełdy, są bezbronni i mogą być łatwo wykorzystywani przez rządy. Niedawno Ludowy Bank Chin wymusił dwie największe wymiany w Chinach, aby zamrozić wszystkie wypłaty BTC na miesiąc. Taki scenariusz jest dość nieprzyjemny dla każdego tradera. 

Z drugiej strony rynki P2P są praktycznie odporne na ingerencję rządu, ponieważ brakuje im centralnego punktu władzy, który można wymusić. Mimo to można zmusić niektóre części tych platform do zaprzestania działania, ale reszta systemu pozostanie nienaruszona. 

Jak rozwiązywane są spory


Tak, giełdy P2P są fantastyczne dla handlowców, którzy chcą większej prywatności i wielu innych korzyści, które oferują, ale skoro brakuje im uprawnień, jak zapobiegają oszustwom? Różne platformy P2P stosują różne rozwiązania tego problemu. Niektórzy używają systemu opartego na reputacji, w którym handlowcy są oceniani po każdej transakcji, a to mówi, czy można im ufać, czy nie.

Te informacje są widoczne dla każdego, kto korzysta z platformy i można je zobaczyć przed zainicjowaniem transakcji. Jeśli dojdzie do sporu, powiedzmy, że kupujący wysyła pieniądze, a sprzedawca nie wydaje kryptowalut. Arbiter wyznaczony przez społeczność wysłucha obu stron historii i rozwiąże problem. 

Niektóre platformy P2P będą wykorzystywać depozyty, aby zrekompensować ofierze oszustwo i zapłacić za usługi arbitra. Istnieje również system reputacji tych arbitrów, który zapewnia, że ​​nie nadużywają swoich uprawnień.

Wniosek

Rozwój Bitcoin doprowadził do narodzin scentralizowanych giełd, które działały jako bramy do świata kryptowalut. Potrzebny był rodzaj interfejsu między światem rzeczywistym a światem kryptowalut, biorąc pod uwagę kilka firm, które akceptują kryptowaluty jako sposób płatności. Wadą posiadania tych scentralizowanych platform jest odmienna od kryptowalut; firmy je prowadzą. Zatrudniają pracowników do nadzorowania i zarządzania wszystkimi interakcjami między użytkownikami, w przypadku sporów pełnią rolę arbitrów, a przy okazji pobierają opłaty. Prowadzi to do kilku wad, o których wspomnieliśmy powyżej. 

Aby rozwiązać te problemy, platformy P2P ewoluowały, ponieważ ludzie zaangażowani w kryptowaluty odczuwali potrzebę zakłócenia tego rynku i oferowania zdecentralizowanych rozwiązań, które są obsługiwane przez oprogramowanie, a nie przez ludzi. Teraz pojawia się więcej platform P2P, a wraz z ich wzrostem popularności wśród traderów nie widzimy, aby ten trend w najbliższym czasie się skończył.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector