Fakty są dostępne: Bitcoin i Blockchain tutaj zostaną

Podobnie jak nauka – bitcoin i blockchain nie przejmują się Twoimi uczuciami. Są tutaj, aby pozostać w wielkim stylu.

Pomimo pozornie niemal cyklicznych scenariuszy zagłady przedstawionych przez najbardziej głośnych przeciwników bitcoina, szczęśliwym faktem jest to, że zarówno bitcoin, jak i blockchain jeszcze się nie pogorszyły. To, co kiedyś było reklamowane jako moda, a teraz jako bańka, w końcu stanie się kolejną gwarancją codziennego życia.

Adaptacja bitcoinów rośnie od czasu jego pojawienia się niewiele ponad dziesięć lat temu. Całe kraje pracują nad stworzeniem lepszej infrastruktury i korzystnych przepisów. Nowi użytkownicy i doświadczeni profesjonaliści odnajdują komfort w ciepłym blasku swoich ekranów podczas sprawdzania ich Bitvavo rachunki – lub te z dowolnej innej preferowanej platformy wymiany. W miarę jak liczby i wykresy wylewają się z naszych kanałów informacyjnych i mediów społecznościowych, wypuszczają prawie 20 postów związanych z bitcoinami na minutę – stało się oczywiste, że świat jest szczęśliwy, mogąc włączyć do naszego życia zarówno bitcoin, jak i blockchain. I szczerze – jesteśmy podekscytowani.

Bitcoin: infrastruktura finansowa, na którą czekaliśmy

W godzinach nadliczbowych bitcoin okazał się stabilny i prowokujący na całym świecie rynek. Jako aktywa, bitcoin oferuje magazyn wartości bardzo przypominający złoto – genialne zabezpieczenie w celu ograniczenia ryzyka oraz towar, którym nie można manipulować ani sztucznie wytwarzać. Jako waluta wprowadziła nie-suwerenny, w pełni zdecentralizowany i wyjątkowo pozbawiony granic system płatności. Chociaż podlega lokalnym regulacjom i może podlegać nadzorowi rządowemu, co widać wraz z rozwojem Protokół KYC egzekwowania prawa i opodatkowania, waluta cyfrowa nadal zachowuje prawie wszystkie swoje najważniejsze ideologie i zasady.

Zasadniczo bitcoin przyniósł światu realną alternatywę dla nadmiernie sięgających rządów i przepełnionych, nadmiernie napompowanych systemów fiducjarnych. Które – o wiele za często – historycznie dewastują globalne populacje. Stworzenie tego, co stało się uosobieniem ram demokratycznej kontroli, sztuczności libertariańskich wydatków i prawdziwie przejrzystego systemu finansowego, którego pragnęły prawie wszystkie ideologie polityczne od czasu monetyzacji handlu. Dając odrobinę nadziei każdemu, kto spędza całe godziny na rozmyślaniu o reformach gospodarczych i globalnych finansach.

Chociaż przekonujące sformułowanie doprowadzi Cię tylko do tej pory, faktem jest, że sam bitcoin odpowiada za 6 miliardów dolarów codziennych transakcji online. Na całym świecie jest ponad 101 milionów użytkowników kryptowalut. Od tego roku bitcoin osiąga lepsze wyniki niż wiele z czołowych starszych rynków. I być może jedna z najbardziej przekonujących statystyk dotyczących bitcoinów – może zmniejszyć o 30% koszty związane z kosztami związanymi z infrastrukturą banku centralnego. Prawda jest taka, że ​​kryptowaluta jest szybsza, bezpieczniejsza i tańsza niż scentralizowane systemy bankowe.

Blockchain oferuje więcej niż tylko DLT

Użyteczności blockchain nie można bagatelizować. Co jest rzeczywiście odważnym stwierdzeniem, ale z biegiem czasu staje się coraz bardziej widoczne. Blockchain jest jednostką funkcjonalną stojącą za systemami zaufanych rejestrów bitcoinów. To sposób rejestrowania zweryfikowanych transakcji i upubliczniania tych rekordów. Niemal niemożliwe jest kopiowanie lub fałszowanie. Wiesz dokładnie, dokąd trafiają Twoje pieniądze, dokąd trafią i jak działa cały system.

Ten sposób prowadzenia dokumentacji jest niezwykle przydatny w wielu różnych zastosowaniach. Może być stosowany w prawie każdym nam drogim sektorze – od opieki zdrowotnej po transport i przetwórstwo. Wzajemna łączność między technologią blockchain a Internetem rzeczy może całkowicie zrewolucjonizować sposób, w jaki żyjemy. Sposób, w jaki myślimy o życiu. Obniż koszty, promując bezpieczeństwo, a przede wszystkim priorytetowo traktując szybkość, przejrzystość i wydajność.

Przyjęcie technologii blockchain może uratować tradycyjne organizacje finansowe 12 miliardów dolarów rocznie. Nie mówiąc już o walce, która może uratować społeczeństwo. Sprawienie, że takie rzeczy jak kryzys kredytów hipotecznych subprime w 2008 roku i wydarzenia, które go wywołały, stały się całkowicie przestarzałe. Nigdy więcej nie widać. Całkowicie usuwa dyskryminację i niesprawiedliwość przy tworzeniu kont, praktykach pożyczkowych i zawieraniu umów.

Przeczytaj także: Analiza cen Bitcoin: BTC odnawia trend wzrostowy jako 15000 dolarów Beckons

Co to oznacza dla przyszłości

Co to wszystko oznacza na przyszłość? Cóż, prawdopodobnie niewiele bardziej zwiastujący, niż to wszystko na jutro. Oznacza to, że pokonaliśmy już największą przeszkodę w tworzeniu globalnego i prawdziwie demokratycznego systemu finansowego. Fakt, z którym trudno się spierać. Jest tutaj i pomaga milionom w zapewnieniu lepszego bezpieczeństwa finansowego na całym świecie.


Mówiąc realistycznie, dalsze wdrażanie kryptowalut może rzeczywiście zapewnić lepszą przyszłość dla wszystkich, ale lista sposobów, w jakie przyjęcie bitcoinów i blockchain może zmienić nasze życie na lepsze, znacznie przekracza limit słów w tym skromnym artykule. To, co jest łatwe do zobaczenia i nie wymaga wyjaśnienia, to fakt, że szklany sufit został rozbity. Pudełko Pandory jest otwarte i nie – nie możesz włożyć pasty z powrotem do tubki. Bitcoin już tu zostanie, pojawił się blockchain. I wszyscy jesteśmy trochę lepsi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector