GoodDollar Wallet zostaje uruchomiony z pakietem pomocy na koronawirusa o wartości 100 000 USD dla pracowników eToro

GoodDollar, inicjatywa non-profit działająca na rzecz zapewnienia uniwersalnego dochodu podstawowego (UBI) za pośrednictwem technologii blockchain, uruchomiła w zeszłym tygodniu swój portfel na dostarczanie podstawowego dochodu, ułatwiając darowizny w wysokości 100 000 USD na pomoc w postaci koronawirusa na platformę inwestycyjną eToro. eToro wykorzystał portfel UBI firmy GoodDollar, aby ułatwić swoim pracownikom kampanię pomocy na rzecz koronawirusa, a ponad 300 pracowników wykorzystało ten portfel do przekazania 100 000 USD lokalnym izraelskim organizacjom charytatywnym w celu wsparcia kluczowej pracy wykonywanej w walce z pandemią koronawirusa. Cztery organizacje charytatywne to Sheba Medical Center, Kaplan Medical Center, no2violence i Leket Israel.

Komentując darowizny, Yoni Assia CEO i współzałożyciel eToro, powiedziany: „W tej inicjatywie nie chodziło tylko o to, aby czynić dobro innym poprzez darowiznę na cele charytatywne, ale także o pokazaniu siły kolektywu zaangażowanego w wpływ społeczny i globalny dobrobyt.

Pandemia koronawirusa wzmacnia argument za uniwersalnym dochodem podstawowym. Bezpośrednie transfery pieniężne i pakiety pomocowe są teraz częścią codziennych politycznych rozmów, pokazując znaczenie, jakie regularny dochód minimalny odgrywa we wzmacnianiu całego systemu finansowego ”. 

Celem GoodDollar jest stworzenie ram zapewniających globalny, zrównoważony i skalowalny uniwersalny dochód podstawowy za pomocą technologii blockchain. Uniwersalny dochód podstawowy, inaczej znany jako UBI, to idea zapewnienia ludziom bezwarunkowej, powtarzającej się płatności gotówkowej – propozycja polityczna, która zyskała globalną świadomość i popularność w ciągu ostatnich kilku miesięcy po ekonomicznych skutkach pandemii koronawirusa. Wizja GoodDollar to świat, w którym każdy ma dostęp do podstawowych aktywów ekonomicznych, a jej celem jest rozdawanie niewielkich kwot podstawowego dochodu nowym użytkownikom w przestrzeń zasobów cyfrowych. Rozwiązanie obejmuje kryptowalutę G $, która jest dystrybuowana jako UBI, oraz cyfrowy portfel UBI, który niedawno uruchomiła we współpracy z eToro. Publiczna wersja demonstracyjna portfela jest teraz dostępna publicznie online.

W styczniu 2020 roku GoodDollar nawiązał współpracę z eToro, swoim głównym sponsorem korporacyjnym, w celu uruchomienia ograniczonego testu systemu płatności GoodDollar. Celem było stymulowanie handlu monetami GoodDollar między ludźmi na zamkniętym rynku (GoodMarket), aby ludzie mogli handlować używanymi towarami i usługami między 500 pracownikami w biurze eToro w Tel Awiwie. W ciągu pięciu miesięcy zamkniętej wersji beta setki uczestniczących pracowników przeprowadziły transakcje warte dziesiątki tysięcy dolarów.

Wraz z zakończeniem testu pod koniec kwietnia pracownicy mogli wykorzystać swoje portfele UBI, aby przelać pozostałe GoodDollary jednej z czterech lokalnych organizacji charytatywnych, a eToro dopasowało darowizny do prawdziwych dolarów. Aby zwiększyć wpływ, eToro zrzucił dodatkowe demo 200 GoodDollarów do portfeli uczestniczących pracowników. W sumie ponad 100 000 dolarów darowizn zostało przekazanych organizacjom humanitarnym.

GoodDollar jest za kilka miesięcy od uruchomienia na żywo swojego protokołu i monety G $, która ma generować i finansować UBI w skali globalnej. Program pomocy w przypadku koronawirusa oznaczał uruchomienie portfela UBI, wycofanie zamkniętej bety eToro, gdy zespół GoodDollar pracuje nad publicznym uwolnieniem waluty. Wersja demonstracyjna portfela UBI jest już dostępna na GoodDollar.org.

Yoni Assia dodaje: „GoodDollar polega na wykorzystaniu innowacji i efektów sieciowych, aby zainspirować więcej ludzi do czynienia dobra dla siebie nawzajem. To jest idealne zakończenie jednego rozdziału, ponieważ dążymy do większego wpływu i dawania każdej osobie możliwości czynienia dobra dla innych, w naszym publicznym wydaniu.

GoodDollar pracuje nad dostarczeniem globalnego rozwiązania UBI, wykorzystując technologię blockchain i projektowanie tokenów, aby zmniejszyć globalne nierówności majątkowe. Globalna pandemia koronawirusa i nadchodzące miesiące niepewności pokazują, że istnieje rozpaczliwa potrzeba UBI. Uważamy, że jest to technicznie możliwe do osiągnięcia poprzez tworzenie produktów finansowych, które są integracyjne z założenia i generują odpowiednie zachęty do realizacji tych projektów ”.

O eToro 

eToro zostało założone w 2007 roku z wizją otwarcia rynków globalnych, aby każdy mógł inwestować w prosty i przejrzysty sposób. Platforma eToro umożliwia ludziom inwestowanie w pożądane aktywa, od akcji i towarów po kryptowaluty. Jesteśmy globalną społecznością ponad trzynastu milionów zarejestrowanych użytkowników, którzy dzielą się swoimi strategiami inwestycyjnymi; i każdy może podążać za podejściem tych, którzy odnieśli największe sukcesy. Dzięki prostocie platformy użytkownicy mogą łatwo kupować, przechowywać i sprzedawać aktywa, monitorować swój portfel w czasie rzeczywistym i dokonywać transakcji w dowolnym momencie. www.etoro.com  

O GoodDollar

GoodDollar to organizacja non-profit założona w 2018 roku, która jest zdeterminowana, aby zapewnić światu uniwersalny dochód podstawowy poprzez wykorzystanie technologii blockchain. Robimy to poprzez przeprowadzanie eksperymentów monetarnych i przedstawianie nowych ram generowania, finansowania i dystrybucji uniwersalnego dochodu podstawowego w skali globalnej. Nasza wizja to świat, w którym każdy ma dostęp do podstawowych aktywów ekonomicznych poprzez tworzenie produktów finansowych, które są zgodne z projektem. 

Zrzeczenie się:


eToro jest regulowane w Europie przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, przez Financial Conduct Authority w Wielkiej Brytanii oraz przez Australijską Komisję Papierów Wartościowych i Inwestycji w Australii..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector