Jak AAX, OKEX i Bitfinex przewodzą innowacjom na rynku wymiany kryptowalut

Trudno jest założyć kołek na liczba wymian funkcjonuje na rynku kryptowalut, ponieważ nie istnieją żadne światowe standardy, które regulują tworzenie i działanie tych podmiotów. W większości przypadków osoba lub grupa osób z odpowiednimi umiejętnościami informatycznymi i programistycznymi może wykorzystać brak przepisów dotyczących kryptowalut w niektórych lokalizacjach, aby utworzyć giełdę i zacząć wymieniać pary aktywów cyfrowych. Dlatego inwestorzy ryzykują utratę swoich aktywów z powodu niekompetencji i nonszalancji ze strony firm kryptowalutowych..

Jednak sprawy idą w górę dzięki widocznemu wzrostowi nadzoru regulacyjnego w przestrzeni kryptowalut. W związku z tym zmusiło te podmioty do inwestowania czasu i zasobów w innowacyjne inicjatywy mające na celu poprawę zgodności lub optymalizację doświadczeń klientów. Tutaj zidentyfikuję przypadki, w których giełdy kryptowalut stanęły na wysokości zadania i wprowadziły innowacje kluczowe dla głównego nurtu kryptowalut.

Dlaczego giełdy kryptowalut muszą nadal wdrażać innowacyjne funkcje?

Giełdy kryptowalut nie tylko muszą naciskać na nowe narracje, aby nadążyć za bardzo konkurencyjnym krajobrazem, ale także muszą wprowadzić nowe funkcje, aby zapewnić dynamikę krytyczną w czasach, gdy status globalnej gospodarki jest niepewny. Innymi słowy, nie wystarczy wprowadzać nowe pomysły tylko po to, aby uzyskać przewagę nad konkurentami. Giełdy muszą zdać sobie sprawę, że rynek kryptowalut wciąż się kształtuje. Istnieje wiele czynników, które mogą zmienić status quo i na nowo zdefiniować nowe paradygmaty dla krajobrazu wymiany kryptowalut.

Po pierwsze, pojawienie się nadzoru regulacyjnego w różnych regionach świata wymusza na giełdach kryptograficznych rozpoczęcie gry i ustanowienie pewnych środków w celu zagwarantowania bezpieczeństwa handlowcom. Z biegiem lat zmusiło to giełdy kryptowalut do przestrzegania standardów KYC, które wcześniej uważano za sprzeczne z samą istotą rynku kryptowalut. Niepewność gospodarcza to kolejny powód, dla którego giełda kryptowalut powinna nadal eksperymentować z nowymi technologiami. Na przykład pandemia COVID-19 i jej następstwa dla światowej gospodarki doprowadziły giełdy na skraj załamania w wyniku bezprecedensowego zapotrzebowania na likwidację. Bez wątpienia wymiana, która nie ma systemów wystarczająco solidnych, aby poradzić sobie z takimi obciążeniami, będzie bardzo trudna do poradzenia sobie w nadchodzących latach..

Jakie są najnowsze innowacje zarejestrowane na rynku wymiany kryptowalut?

AAX przejmuje maszynę dopasowującą London Stock Exchange

Jednym z czynników wykorzystywanych do oceny skuteczności giełd kryptowalut jest szybkość. Dzięki sile tego uczucia, AAX, giełda z siedzibą w Hongkongu włączyła technologię LSEG do London Stock Exchange Group w celu przyspieszenia dopasowywania zamówień. Giełda kryptowalut, która oferuje swoim rosnącym klientom transakcje spot, OTC i futures, zrobiła to, aby uwzględnić możliwości dopasowywania zamówień na równi z renomowanymi tradycyjnymi rynkami. Platforma uważa, że ​​taka miara zapewnia jej wydajność na poziomie instytucjonalnym, która stała się nadrzędna po paraliżującym wpływie intensywnej zmienności cen na giełdach takich jak Bitmex. 

Według raporty, rozwój ten pozwoli giełdzie ustawić bardzo niskie opóźnienie w wysokości 0,0005s na swojej platformie transakcyjnej Futures. Będąc pierwszą giełdą, która wdroży tę technologię i pierwszą, która wdroży ją w chmurze, AAX dołącza do rangi futurystycznych firm kryptograficznych pracujących nad opracowaniem nowych sposobów, aby zapewnić, że produkty kryptograficzne staną się atrakcyjne dla głównych odbiorców. 

AAX wymieni PhiGold (PGX) od 31 marca 2020 r. Odnośnie zespołu AAX:

„Giełda wybrała PGX na swoją pierwszą listę tokenów finansowania towarów, ponieważ projekt ściśle wpisuje się w misję AAX polegającą na łączeniu kryptowalut z globalnymi finansami. Umożliwiając handlowcom inwestowanie w złoto przed jego wydobyciem z kopalni, na przykład zakup nieruchomości poza planem, PhiGold skutecznie umożliwia zakup złota ze zniżką ”. 

OKex wprowadza swój publiczny łańcuch blokowy z Creative Token Model  

OKex z powodzeniem rozszerzyła zakres swojej działalności o wprowadzenie jego sieć blockchain, Okchain. W przeciwieństwie do innych giełd z istniejącymi sieciami, OKex zdecydował się skupić na ustaleniu rzeczywistych przypadków użycia jako czynnika odpowiedzialnego za wzrost wyceny swojego natywnego tokena, a nie na czystą spekulację. W związku z tym OKex wybrał Delegated-Proof-of-Stake DPoS jako konsensus jako mechanizm zarządzający tworzeniem tokenów OKT i walidacją transakcji włączonych w sieci.. 

Kolejnym imponującym osiągnięciem związanym z tym rozwojem jest fakt, że OKchain przyjął architekturę wielu łańcuchów, aby poprawić skalowalność i wydajność. I tak, Okchain jest idealną opcją dla programistów, którzy chcą wdrożyć swoje aplikacje bez względu na solidną infrastrukturę bazową lub zrównoważoną gospodarkę tokenami. Niedawno wyprzedzili BitMEX jako giełdę kryptowalut z najwyższym wolumenem kontraktów terminowych na Bitcoin.

Bitfinex wdraża system nadzoru rynku


Nie jest już wiadomością, że rynek kryptowalut jest podatny na manipulacje i zmowy cenowe. W świetle tego, Bitfinex ma wprowadzone zastrzeżony system nadzoru rynku o nazwie Shimmer. Mechanizm ten, jak wyjaśniono w raportach, pomoże zapobiegać schematom wykorzystania rynku na platformie wymiany. Zasadniczo Bitfinex stara się ograniczyć niepokojące trendy rynkowe, takie jak handel warstwami i praniem, a także zwiększyć przejrzystość i integralność.

Według Cryptotoast, Bitfinex używał języka programowania Rust, który jest idealny do szybkiego przetwarzania i zastosowań komercyjnych, ze względu na protokół Shimmer. W związku z tym jest to celowe posunięcie w celu zmiany pozycji Bitfiniex jako platformy wymiany nastawionej na instytucje. 

Paxful integruje reaktor do analizy łańcuchowej

Paxful i Chainalysis, które wcześniej ujawniło, że rynki kryptograficzne P2P są ryzykowne ze względu na dominację procesów zdecentralizowanych, ostatnio ogłosił zaskakujące partnerstwo w celu filtrowania i identyfikowania transakcji wysokiego ryzyka na platformie transakcyjnej P2P tego ostatniego. Decyzja o integracji technologii nadzoru Chainalysis na swojej platformie handlowej zwiększa wiarygodność Paxful jako globalnego i wiarygodnego punktu wejścia na rynek kryptowalut.

Huobi wprowadza mechanizm likwidacji

Po krachu na rynku kryptowalut, Huobi podjął inicjatywę przedstawiać mechanizm likwidacyjny, który częściowo wstrzymuje określone działania handlowe w okresach, w których rynek odnotowuje bezprecedensową zmienność. W szczególności ten system zatrzyma wszystkie likwidacje i zamknie pozycje tradera, gdy nastąpi nagły wzrost poziomów zmienności, takich jak te, których doświadczyliśmy w tym miesiącu.

Huobi uważa, że ​​takie skoki mogą wywołać panikę wśród traderów i wywołać reakcję łańcuchową, która może narazić ich na ryzyko. Ludzie, którzy są zaznajomieni z tym zjawiskiem na tradycyjnych giełdach, zgodzą się, że Huobi wprowadził zmiany w konwencjonalnych wyłącznikach i opracował nowy system idealny dla rynku kryptowalut.

Końcowe przemyślenia

Giełdy kryptowalut rozwinęły się w wyniku napływu inicjatyw mających na celu poprawę wydajności platform handlowych i poszerzenie ich zakresu działania. Osiągnięcia przedstawione w tym artykule to tylko kilka studiów przypadku pokazujących innowacyjne możliwości giełd kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector