Jak dodać płynność do puli płynności Uniswap: przewodnik krok po kroku

W tym artykule poprowadzimy Cię, jak dodać płynność do puli płynności Uniswap. Opublikowaliśmy poprzedni raport opisujący największych dostawców puli płynności. Tutaj dowiesz się o jednym ze znanych dostawców płynności; Pula płynności Uniswap. Oprócz wprowadzenia, poznasz przewodnik krok po kroku, jak dodawać i usuwać płynność w Uniswap. 

Jednocześnie zacznijmy od kilku wstępów. Chociaż pierwszy Rynek DeFi który umożliwił gromadzenie płynności za pośrednictwem automatycznych twórców to Bancor, od tego czasu Uniswap stał się bardziej popularny. Podobnie jak inne zdecentralizowane rynki, obsługuje protokół płynności typu open source w Ethereum. 

Inteligentna umowa Uniswap jest zapisana w Język inteligentnych kontraktów Vyper. Umożliwia decentralizację, odporność na cenzurę, bezpieczeństwo i użyteczność bez pozwolenia. Od czasu premiery Uniswap V1 w 2018 roku stał się najpopularniejszym Ethereum giełda animatora rynku (AMM). 

Uniswap ma dedykowany i zdecentralizowany protokół do automatycznego dostarczania płynności dla par handlowych tokenów Ethereum. Każda para handlowa Erc-20 do Erc-20 ma dedykowany inteligentny kontrakt, który przechowuje rezerwy każdego tokena. Ten inteligentny kontrakt kontroluje również sposób zmiany rezerw. Ty lub ktokolwiek może zostać dostawcą płynności, zdeponując tokeny w inteligentnym kontrakcie i otrzymując w zamian tokeny puli. 

Te tokeny puli śledzą udział w całkowitych rezerwach dostawcy płynności. W dowolnym momencie można również wymienić tokeny puli na aktywa bazowe. Protokół Uniswap służy do automatycznego dostarczania płynności dla tokenów zgodnych z Ethereum, ERC-20. To protokół inteligentnej umowy przechowuje rezerwy tokenów i określa, co można zmienić. 

Pula płynności Uniswap

Porozmawiajmy teraz o puli płynności Uniswap. Omówimy, jak działają i czy są odpowiednie dla każdego, czy dla określonej grupy osób. Uniswap to zdecentralizowana giełda ERC-20, ale nie jest przeznaczona tylko dla tokenów; obsługuje również Ethereum. Możemy również postrzegać Uniswap jako protokół wymiany, który pozwala bez zaufania wymieniać tokeny ERC-20.

Pula płynności Uniswap gromadzi tokeny w modelu inteligentnego kontraktu, a użytkownicy handlują z pulą płynności. Na Uniswap Ty lub ktokolwiek może łatwo wymieniać tokeny; dodaj tokeny do puli, aby zarobić pewne opłaty. Możesz również wystawić token na Uniswap. 

Zaletą platformy Uniswap jest to, że możesz łatwo wymienić Ethereum na dowolny token ERC-20. Ta wymiana odbywa się w sposób zdecentralizowany. Nie masz do czynienia z żadną firmą, nie ma w tym KYC 

Giełda i nie ma pośrednika ułatwiającego te transakcje. 

Scentralizowane platformy przechowują Twoje pieniądze i pobierają opłaty za przechowywanie pieniędzy, ale platforma Uniswap jest odwrotna. Uniswap to zdecentralizowana giełda, w której zawsze masz pełną kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Po zainicjowaniu transakcji natychmiast pobiera pieniądze z portfela i umieszcza je z powrotem w innym formacie. W ten sposób zapewnia, że ​​nie ma cenzury. 

Uprawa plonów na Uniswap

Hodowla plonów pozwala zarabiać więcej pieniędzy za pomocą aktywów kryptograficznych. Aby to zrobić, musisz zostać dostawcą płynności. Uniswap pozwala Ci zostać dostawcą płynności. 

Opłaty za Uniswap


Jednocześnie podczas rejestracji na platformie, dzielisz 0,3% opłat transakcyjnych na pulach. Dlatego, jeśli zapewnisz, powiedzmy, 40% płynności do puli płynności, otrzymasz 40% opłaty transakcyjnej.

Możesz jednak śledzić, ile zarabiasz. Aby to zrobić, po prostu utwórz konto tutaj

Śledzenie zarobków jest tak proste, jak poniższe: 

1. Zarejestruj się na stronie Uniswap, aby wprowadzić wyświetlony adres. 

uniswap

2. Kliknij opcję „Analizuj ROI”, aby system przetworzył Twoją pozycję płynności i wyświetlić ją w tabeli zbiorczej.

uniswap

3. Kliknij adres, a zobaczysz zwrot z inwestycji i inne wskaźniki KPI.

uniswap

Jak działa pula płynności Uniswap

Pójdziemy dalej, aby wyjaśnić funkcjonalność puli płynności Uniswap. Pule płynności to agregacja tokenów w inteligentnych kontraktach. W tej puli płynności jest wystarczająco dużo tokenów ERC-20, aby można było wymieniać, wysyłać i łączyć z innymi. Warto zauważyć, że Ethereum służy jako kanał. 

Pula płynności UniswapDziałająca pula płynności Uniswap | Źródło: Uniswap

Oznacza to, że pula zawiera dużą liczbę tokenów Ethereum i innych tokenów ERC-20 na giełdzie Uniswap. Dlatego możesz utworzyć nową parę giełdową w nowej puli płynności dla dowolnego wybranego tokena. Jednocześnie jest całkowicie otwarty dla wszystkich.

Na przykład, możesz być częścią Pula płynności ETH / DAI. Będziesz musiał dokonać równej wartości Ethereum i tokena ERC-20, w którym chcesz uczestniczyć. Jeśli chcę dołączyć do ETH / DAI na pulach Uniswap Liquidity, musisz mieć jednocześnie dokładną ilość zarówno DAI, jak i Ethereum. Dlatego, gdy ktoś przyjdzie i zdecyduje się na handel DAI z Ethereum na Uniswap, Twoja płynność zostanie nagrana. 

Jednak możesz mieć nietrwała strata. Dzieje się tak, gdy Twoje pieniądze przechodzą w kierunku Ethereum lub DAI. Tymczasem to, co nietrwałe, zależy od handlu, który musi mieć miejsce w tym czasie. 

Jeśli ktoś chce handlować Ethereum w zamian za DAI, Twoja płynność DAI może się zmniejszyć, podczas gdy płynność Ethereum wzrośnie. Jeśli Twój DAI spadnie o dolara, Twój Ethereum powinien wzrosnąć o ten sam margines. W ten sposób działa pula płynności Uniswap. 

Przeczytaj także: 10 największych pul płynności DeFi

Jak uprawiać plony na Uniswap V2

Na platformie wymiany zobaczysz „klikalne” przyciski, takie jak Zamień, Wyślij i Pula. „Pula” to miejsce, w którym możesz dodać płynność, usunąć płynność lub utworzyć parę giełdową. Uniswap jest zaprojektowany tak, abyś mógł dodawać lub usuwać pulę płynności na platformie. Wyjaśnimy, jak możesz wykonać te zadania bez żadnych problemów na linii.

uniswap

Na platformie wymiany zobaczysz „klikalne” przyciski, takie jak Zamień, Wyślij i Pula. „Pula” to miejsce, w którym możesz dodać płynność, usunąć płynność lub utworzyć parę giełdową. Uniswap został zaprojektowany tak, aby można było dodawać lub usuwać pulę płynności na platformie. Wyjaśnimy, jak możesz wykonać te zadania bez żadnych problemów na linii.

Jak stworzyć pulę płynności na Uniswap V2

Tworzenie puli płynności jest podobne do tworzenia własnej giełdy. Dzięki temu możesz kontrolować swoje tokeny. Oto kroki, jak utworzyć pulę: 

1. Zacznij od odwiedzenia stronie internetowej.

2. Gdy pojawi się wyskakujące powiadomienie Metamask, kliknij przycisk Potwierdź, aby połączyć Uniswap ze swoim kontem.

3. Kliknij kartę Pula. 

eth

4. Przejdź przez listę rozwijaną, aby wybrać „Utwórz wymianę”. Może to oznaczać utworzenie wymiany.

5. Skopiuj adres umowy swojego tokena (na przykład z Etherscan). 

6. Wklej adres w polu Token Address i wybierz go z listy rozwijanej. 

7. Kliknij przycisk „dołącz do puli”. 

8. Pojawi się wyskakujące powiadomienie Metamask, kliknij przycisk Potwierdź

Jak dodać płynność do puli płynności Uniswap

Poniżej przedstawiono kroki, które należy wykonać przed dodaniem puli płynności. Co więcej, istnieją na przykład podstawowe wymagania; MetaMask lub inne portfele i tokeny Web3. Jednocześnie możesz znaleźć poniższe kroki; 

1. Wystarczy zalogować się na stronie Uniswap (https://uniswap.exchange). Po zakończeniu kliknij „Dołącz do puli”, aby przejść do interfejsu dodawania płynności.

uniswap

2. Wyszukaj baseny. Na przykład możesz preferować TEND, KIMCHI, Dai lub inne baseny.

Uniswap ROI

3. Następnie możesz kliknąć „dodaj płynność” znajdującą się po lewej stronie tuż nad polem depozytu. Uniswap pokaże saldo znalezione w połączonych portfelach (Eth i inne tokeny ERC-20). Zobaczysz również kurs wymiany i udział w puli płynności. 

uniswap

4. Po wprowadzeniu wartości ETH lub DAI, Uniswap automatycznie uzupełni prawidłową kwotę innych aktywów w zależności od aktualnego kursu wymiany. 

5. Możesz kliknąć szczegóły transakcji, aby zobaczyć więcej informacji, takich jak liczba żetonów płynności, które będziesz wybijać. Szczegóły będą również zawierać wartość żetonów, które chcesz wybić. 

6. Teraz kliknij niebieski przycisk „dodaj płynność”. Ci z Was, którzy korzystają z portfela MetaMask, mogą dostosować gaz, a następnie kliknąć „potwierdź”. Załączony obraz przedstawia liczbę żetonów Dai. 

uniswap

7. Po potwierdzeniu transakcji na Ethereumblockchain, zadanie zostało wykonane. Zobaczysz zaktualizowane salda ETH i DAI oraz swój udział w całkowitej puli płynności pary handlowej. 

uniswap

Jak usunąć płynność z puli płynności Uniswap

usuń Płynność

Zanim będziesz mógł usunąć płynność z Uniswap, kliknij „pula”, a następnie parę, której również zapewniłeś płynność

 1. Kliknij „Usuń płynność” w interfejsie DEX
 2. Wybierz kwotę płynności do usunięcia, którą chcesz wypłacić z pul płynności Uniswap
 3. Potwierdź usunięcie
 4. Potwierdź transakcję
 5. Kontynuuj z ostatecznym potwierdzeniem

Wniosek

Mamy nadzieję, że ten przewodnik będzie dla Ciebie bardzo pomocny i pomoże Ci zdecydować, czy pule płynności Uniswap są dla Ciebie. Możesz zdecydować się na wypróbowanie go za niewielką kwotę, jak chcesz; to wszystko twój wybór. 

FAQs

Co to są pule płynności?

Są to pule tokenów zamknięte w inteligentnym kontrakcie w celu ułatwienia płynności. Zwykle funkcją puli płynności jest umożliwienie handlowcom handlu swoimi aktywami cyfrowymi, jednocześnie zarabiając na ich posiadanych aktywach.. 

Co to jest Uniswap V2?

Uniswap V2 to iteracja i ulepszenie Uniswap V1. zawiera następującą funkcję; 

 • Pary ERC20 / ERC20
 • Cena Wyroczni
 • Flash Swapy
 • Architektura rdzenia / pomocnika
 • Udoskonalenia techniczne
 • Droga do zrównoważonego rozwoju
 • Szczegóły dotyczące sieci testowej i uruchamiania

Różnica między Uniswap V2 i V1?

Uniswap V2 to po prostu ulepszenie V1. podczas gdy Uniswap V1 jest oparty na łańcuchu blokowym Ethereum, V2 jest oddzielnym łańcuchem bloków. 

Uniswap V1 wymaga, aby dostawcy płynności zdeponowali równoważną wartość w ETH za każdy token, który dodają do puli. mając na uwadze, że Unswap V2 wdraża depozyty płynności ERC-20 / ERC-20.

Jak zarabiać na basenach Uniswap?

Możesz zarabiać jako dostawca płynności w Uniswap. Na przykład za niesamowitą płynność, którą zapewniasz, zarabiasz 0,3% puli. 

Jak obliczyć płynność puli?

Posługiwać się X * Y = K. w celu określenia płynności puli. X, Y i K reprezentują odpowiednio wartość ETH, tokena ERC-20 i Constant. Powyższe równanie reprezentuje popyt i podaż tokena ETH / ERC-20 i wykorzystuje to do zrównoważenia ceny tokena w puli. 

Jak znaleźć najbardziej dochodową pulę?

Aby uzyskać bardziej dochodowe pule, weź pod uwagę wolumeny, zwrot z inwestycji w pule i tak dalej. aby to zrobić, sprawdź tutaj

Jakie są ryzyka związane z płynnością?

 • Stracenie sil,
 • opłaty i
 • możliwe błędy w inteligentnych kontraktach. 

Prosimy o podzielenie się swoimi pytaniami i uwagami, korzystając z pola komentarza podanego poniżej. 

Przeczytaj także:

 • 10 najlepszych platform pożyczkowych DeFi w 2020 roku
 • Wyjaśnienie pożyczki DeFi Flash – pożyczki kryptograficzne bez zabezpieczenia

Zastrzeżenie Przedstawione treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector