JAK DOWIEDZIEĆ SIĘ ANALIZA RYNKU KRYPTOWALUT

Jeśli chcesz nauczyć się analizować kryptowaluty, jest kilka narzędzi, z którymi musisz się zapoznać. Te narzędzia pomogą Ci zrozumieć pozycję rynku i dokonać doskonałych prognoz. Jedną rzeczą, którą musisz zrozumieć, jest to, że rynek kryptowalut jest bardzo niestabilny i jeśli musisz wszystko naprawić, musisz zrozumieć funkcjonowanie rynku, w tym, jak przeprowadzić analizę techniczną kryptowaluty.

Jeśli jesteś nowy na rynku kryptowalut lub szukasz usług związanych z kryptowalutami, możesz zostać przytłoczony przez wykresy, wykresy i informacje prezentowane na temat różnych kryptowalut, ale gdy zrozumiesz kryptograficzną analizę techniczną i sposób działania rynku, całość kryptosystem stanie się prostszy i nabierze sensu. Ten przewodnik ma na celu umożliwienie Ci lepszego zrozumienia różnych wykresów cen online, prognoz cenowych i prognoz rynkowych dla różnych kryptowalut. Zanim zagłębimy się w świat kryptowalut analizy technicznej, lepiej zrozummy termin „analiza techniczna”.

Co to jest analiza techniczna?

Wielu specjalistów kryptowalut opisało analizę techniczną jako proces wykorzystywania rzeczywistych danych pochodzących z rynku kryptowalut lub innych najlepszych źródeł i kreślenia ich w celu prognozowania przyszłych wyników. Taka analiza pozwoli Ci przewidzieć, kiedy rynek pójdzie w górę lub w dół. Dlatego będziesz miał szansę kupić, gdy cena rynkowa jest niska i sprzedać, gdy tylko cena wzrośnie. 

Kilku autorów pisało o najlepszym sposobie analizowania rynku pod kątem doskonałych wyników, ale faktem jest, że termin „analizowanie” to umiejętność, której należy się nauczyć poprzez testowanie, śledzenie i błędy, aż w końcu uda się ją opanować. Umiejętność zrozumienia widocznych elementów na wykresie i zrozumienia, jak mogą wpływać na cenę kryptowaluty, czyni Cię dobry handlowiec kryptowalut nawet jeśli jest jeszcze miejsce na wzrost.

Co to jest świecznik i jak działa?

Jeśli chcesz przeanalizować rynek kryptowalut jako pisarz, jedną z pierwszych analiz technicznych, z którymi będziesz musiał się zmagać na wykresie cenowym, jest świeca. Opisuje prostokątne obiekty (zielone lub czerwone) na wykresie cen. 

Prostokąt wskazuje lukę między bilansem otwarcia i zamknięcia danej monety. Jeśli szukasz ceny monety z 24-godzinną przerwą czasową, świeca wskaże różnicę między ceną otwarcia na dole a ceną zamknięcia na górze dla tego dnia. Czerwonawa świeca wskazuje stratę, podczas gdy zielona świeca wskazuje zysk lub zysk za dany okres.

Wielkość sprzedaży

Jest to kolejny wskaźnik, który zobaczysz, sprawdzając wykres cen. Jeśli uczysz się handlu kryptowalutami, aby doskonalić swoje umiejętności pisania w tej dziedzinie, konieczne jest dobre zrozumienie, jak działa wolumen. Jest to również ważne, gdy szukasz usługi handlu kryptowalutami w Internecie. Dosłowny wolumen sprzedaży konkretnej monety w określonym okresie (dzień, tydzień, miesiąc) znajdziesz na dole wykresu cen, często wyświetlanego w formie kolumny. Jeśli chcesz wygłosić przemówienie na temat określonej kryptowaluty i omówić jej perspektywy, wielkość sprzedaży jest dobrym aspektem do podkreślenia. Możesz jednak rozważyć szukanie pisarza na usługa pisania przemówień online aby pomóc Ci z zasobami, których potrzebujesz. Ponieważ czasami trzeba poprosić o pomoc, zamiast robić wszystko samemu.

Średnie kroczące

Wielkość sprzedaży i trend świecowy to nie jedyne informacje, których potrzebujesz, aby przewidzieć ruch wykresu cen określonej monety. Musisz wziąć pod uwagę ruch cen w długim okresie, takim jak dni lub tygodnie. Niezwykle ważne jest, abyś wiedział, jaki jest właściwy moment na kupno lub sprzedaż. To jest średnia ruchoma. Podczas badania wykresu cenowego wyróżnia się dwa rodzaje średnich kroczących: prosta średnia krocząca (SMA) i wykładnicza średnia krocząca (EMA.

  • Prosta średnia ruchoma (SMA)

SMA wskazuje średnią cenę zamknięcia monety w określonym okresie. Dla siedmiu dni średnia to SMA z poprzednich sześciu dni plus ten dzień podzielony przez siedem. W miarę dodawania nowego salda zamknięcia dla każdego dnia starsze saldo zamknięcia z poprzednich dni jest usuwane. Stąd powód częstego przesuwania linii w górę iw dół na wykresie. SMA jest uważana przez wielu za najlepszy wskaźnik średniej ruchomej.

  • Wykładnicza średnia krocząca (EMA)

EMA jest nieco skomplikowana niż SMA, która przebiega według niestandardowego wzorca. Korzystając z typowego przykładu siedmiu dni, EMA nie traktuje salda zamknięcia tak samo jak SMA. Waży poprzednie dni na podstawie tego, jak blisko były pod względem ceny do dnia bieżącego. W związku z tym przypisuje większą wagę poprzednim dniom niż innym. Ze względu na malejące znaczenie, jakie przywiązuje do dzisiejszych czasów, jest zatem bardziej reakcyjny, co jest najlepsze ze względu na zmienny charakter rynku kryptowalut.


Jak więc średnia ruchoma może pomóc ci to zrozumieć kryptograficzna analiza techniczna? Pokazuje poziom oporu przed sprzedażą lub kupnem w określonym przedziale cenowym. Jeśli przekroczy średnią ruchomą, oznacza to, że rynek idzie w górę i powinieneś szukać okazji do sprzedaży. Ale kiedy cena zamknięcia nie przekracza średniej ruchomej, oznacza to, że istnieje opór, a zatem powód, dla którego więcej osób sprzedaje.

  • Analiza trendu

Dzięki powyższym informacjom jesteś teraz przygotowany do analizy wykresu ceny konkretnej monety. Po pomyślnym przeanalizowaniu trendu powinieneś być w stanie poznać właściwy moment na zakup (na górze) i kiedy sprzedać, aby osiągnąć pewien zysk (na dole). 

Informacje przedstawione w tym artykule dadzą ci dobry początek, jeśli chcesz nauczyć się analizować kryptowalutę dla początkującego.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector