Jak handlować kontraktami CFD na Bitcoin?

Kryptowaluty to jeden z najnowszych dodatków do świata handlu rynkowego. Ich zmienny charakter i duże zainteresowanie mediów sprawiły, że stały się one natychmiastowym hitem wśród day traderów i inwestorów seryjnych. W ciągu swojego krótkiego istnienia monety takie jak Bitcoin, Ethereum i Litecoin zyskały popularność na światowych rynkach i są obecnie przedmiotem obrotu za pośrednictwem różnych instrumentów finansowych.

Bitcoin CFD to jeden z najpopularniejszych instrumentów inwestycyjnych, i są dostępne w całej Platformy handlowe Bitcoin. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak działają CFD i dowiedz się, jak handlować kontraktami CFD możesz przeczytać Kompletny przewodnik po handlu CFD realizowanym przez Cryptimi.

Czym są kontrakty CFD na Bitcoin?

Kontrakt różnicowy (CFD) to zbywalna umowa, która pozwala inwestorom inwestować w aktywa bazowe bez faktycznego posiadania i przechowywania aktywów. Kontrakty CFD to tylko jeden z kilku pochodnych instrumentów finansowych i są szczególnie popularne wśród aktywów charakteryzujących się dużą zmiennością.

W niektórych przypadkach kontrakty CFD są faktycznie wykorzystywane do ostatecznego zakupu instrumentu bazowego, umożliwiając w ten sposób zabezpieczenie ryzyka. Jednak większość kontraktów CFD będących przedmiotem obrotu na otwartych rynkach ma charakter czysto spekulacyjny.

Bitcoin CFD to tylko kolejny wariant tego instrumentu finansowego. Kupując i sprzedając kontrakty zamiast monet, handlowcy są w stanie przetwarzać transakcje szybciej i taniej. Ponadto nie muszą się o to martwić bezpieczne zabezpieczanie monet w portfelach dopóki nie zostaną sprzedane.

Ponadto, decydując się na inwestować w kontrakty CFD na Bitcoin, inwestorzy mają możliwość krótkiej sprzedaży kryptowalut, jeśli uważają, że ich cena spadnie w przyszłości. Wiekszosc z Platformy handlowe Bitcoin nawet zapewnić dźwignię finansową, kiedy Handel kontraktami CFD, umożliwiając Ci otwieranie większych pozycji, niż pozwala na to Twój kapitał.

Jak handlować kontraktami CFD na Bitcoin w 4 prostych krokach

Różne platformy transakcyjne Bitcoin wymagają, abyś postępował zgodnie z określonymi instrukcjami inwestować w kontrakty CFD na Bitcoin. Jednak chociaż każda platforma działa inaczej, ogólne kroki, które podejmiesz, są podobne.

  1. Otwórz konto handlowe – Zanim zaczniesz handlować, musisz zarejestrować i zweryfikować swoje konto handlowe. W zależności od kraju zamieszkania i wolumenu transakcji może być wymagane przedstawienie dokumentów tożsamości i innych danych osobowych. Renomowane platformy transakcyjne Bitcoin wymagają tych danych w celu zachowania zgodności z regulacjami i najlepszymi praktykami Know Your Customer (KYC).
  2. Wpłać swoje środki – w celu kup swoje kontrakty CFD na Bitcoin, najpierw musisz wpłacić środki na swoje konto. Ponownie, opcje płatności różnią się znacznie między platformami, ale zazwyczaj będziesz mógł wybierać między płatnościami kartą, przelewem bankowym i eWallet. Niektóre z najlepszych witryn, w tym Platforma handlowa eToro, obsługują szeroką gamę metod płatności, w tym PayPal i płatności mobilne.
  3. Wybierz aktywa / parę – przejrzyj obsługiwane aktywa platformy i zdecyduj, którymi chcesz handlować. Każdy składnik aktywów może mieć własne ograniczenia handlowe, takie jak limit wolumenu.
  4. Zdecyduj, czy iść długo czy krótko – Handel kontraktami CFD na Bitcoin oznacza, że ​​możesz zająć pozycję długą, jeśli uważasz, że cena wzrośnie po zakupie, lub skrócić, jeśli uważasz, że spadnie. To jest jeden z najlepsze cechy handlu kontraktami CFD na Bitcoin – możesz zyskać zarówno wtedy, gdy rynki rosną, jak i kiedy spadają.

Zanim wyruszysz handel kontraktami CFD na Bitcoin warto skorzystać z zasobów edukacyjnych dostępnych na najlepszych platformach handlowych. W zależności od konkretnej platformy będziesz mieć dostęp do kont demo, narzędzi do tworzenia wykresów i analizy danych historycznych, a nawet samouczków wideo.

Najlepsze platformy handlowe Bitcoin

Chociaż w Internecie istnieje kilka platform handlu Bitcoinami, kilka z nich wyróżnia się spośród innych.

eToro

eToro to firma globalna Platforma handlowa CFD który istniał na długo przed stworzeniem Kontrakty CFD na Bitcoin. Korzystając z jednej platformy, możesz handlować na różnych rynkach przy użyciu kilku instrumentów i ich opłaty są również bardzo jasne. Oprócz obsługi szerokiej gamy monet zbywalnych, format Platforma handlowa eToro pozwala automatycznie kopiować odnoszących sukcesy traderów, korzystając w ten sposób z ich wiedzy. Platforma jest bardzo łatwa w użyciu i dostępna na urządzeniach mobilnych, podczas gdy grupa eToro i jej spółki zależne podlegają regulacjom w kilku jurysdykcjach na całym świecie.


Plus500

Jako platforma handlowa, która oferuje wyłącznie kontrakty CFD, platforma Plus500 jest przeznaczona wyłącznie do zaspokajania potrzeb Handlowcy CFD. Zanim zaczniesz handlować prawdziwymi pieniędzmi, Plus500 daje Ci możliwość przetestowania Twoich strategii za pomocą konta demo. Platforma dostarcza również obszernych danych historycznych i edukacyjnych do nauczenia jak handlować kontraktami CFD na Bitcoin. Plus500 oferuje konkurencyjną i przejrzystą strukturę opłat i akceptuje różne metody płatności, w tym PayPal.

AvaTrade

Kolejny świetny Platforma handlowa Bitcoin jeśli chcesz zainwestować w podróży, to AvaTrade. Dostępna na urządzeniach mobilnych i obsługująca wszystkie główne systemy operacyjne, platforma handlowa AvaTrade zapewnia dostęp do niektórych z najpopularniejszych CFD na kryptowaluty. Regulowana platforma oferuje również wygodne konto demo i zapewnia dostęp do sekcji pomocy i wsparcia, gdzie możesz dowiedz się, jak handlować kontraktami CFD na Bitcoin i zobacz dane historyczne dla obsługiwanych monet.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector