Jak inwestować w kontrakty terminowe na Bitcoin – najlepszy przewodnik dla początkujących

Bitcoin stał się popularną inwestycją, widzieliśmy, jak instytucje coraz częściej włączają Bitcoin do swojego portfela inwestycyjnego w ostatnich latach. Zmienność Bitcoina była od dawna uważana za oferującą duży potencjał zysku przez inwestorów. 

Ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z rzeczywistej wartości Bitcoina, inwestorzy są coraz bardziej pewni przyszłej wartości Bitcoina. W tym miejscu pojawia się przyszłość dla tych, którzy wierzą w Bitcoin. 

Handel instrumentami pochodnymi Bitcoin ostatnio przewyższył handel spotowy pod względem dziennego wolumenu obrotu. Według narzędzia do śledzenia danych Skew i BitcoinTradeVolume.com, dzienny wolumen obrotu instrumentami pochodnymi przekroczył 10 do 18 razy wolumen transakcji spot, z około 5 miliardami do 10 miliardów dolarów dziennie. Istnieje kilka czynników przyczyniających się do zmiany, takich jak zmniejszona zmienność samego Bitcoina, co pomaga spełnić obietnicę Bitcoina, aby być stabilnym magazynem wartości. Innym powodem, dla którego ludzie opuszczają rynek spot, jest wpływ wielorybów Bitcoin na rynku spot, które trzymają i kontrolują nieproporcjonalną ilość waluty cyfrowej na rynku i mają ogromny wpływ na ruch cen.

W.Kapelusz to Bitcoin Futures?

Wraz z ewolucją rynku, Bitcoin Futures zostały wprowadzone, aby umożliwić inwestorom wykorzystanie zmienności Bitcoin w celu uzyskania ogromnego zysku. Kontrakty terminowe typu futures to umowy kupna lub sprzedaży składnika aktywów po ustalonej cenie w określonym czasie w przyszłości. 

Zasada futures polega na tym, że umożliwia ona inwestorom osiągnięcie zysków w oparciu o ich spekulacje na temat przyszłego kierunku aktywów towarowych. Inwestorzy nie muszą posiadać żadnego bitcoina, aby handlować kontraktami futures.  

Kontrakty terminowe pojawiły się po raz pierwszy w 2012 roku. Dziś kontrakty terminowe na Bitcoin stały się jednym z najpopularniejszych produktów handlowych w kosmosie. 

W.hy Trade Bitcoin Futures?

Kontrakty futures pozwalają inwestorom zabezpieczyć się przed ryzykiem spadku ceny poprzez jednoczesne utrzymywanie krótkiej pozycji futures, umożliwiając inwestorom ograniczenie strat bez dodatkowych środków. Handlowcy mogą również wchodzić na pozycje z niewielkim kapitałem i dążyć do większych zysków przy użyciu dźwigni finansowej.  

Jedna z unikalnych funkcji kontraktów futures na Platforma handlowa kontraktami terminowymi BTCC na bitcoiny to ochrona przed ujemnym saldem. W przeciwieństwie do większości innych giełd, które często wymagają od użytkowników dzielenia się stratą, gdy saldo jest ujemne. Od 2019 roku BTCC obiecuje, że pokryje ujemne saldo użytkownika w 100%, zamiast pozwolić wszystkim zyskownym użytkownikom dzielić się stratami. 

BTCC oferuje umowę wieczystą, kontrakt tygodniowy i kontrakt dzienny na bitcoiny, z różnymi dźwigniami od 10x do 150x, aby zaspokoić potrzeby różnych traderów. Na przykład umowa wieczysta nie ma daty wygaśnięcia i jest odpowiednia dla inwestorów, którzy chcieliby utrzymywać pozycje przez długi czas. Podczas gdy dzienny kontrakt w BTCC obsługuje do 150x, jest przeznaczony dla traderów, którzy szukają dużych zysków w krótkim czasie.

H.ow pracy kontraktowej Futures?

Każdy kontrakt w BTCC reprezentuje 1 jednostkę kryptowaluty, co oznacza 1 BTC równy jednemu kontraktowi BTC / USDT. Inwestor może zająć pozycję długą, jeśli uważa, że ​​cena będzie wyższa niż jego obecna cena transakcyjna w przyszłości i otworzyć krótką pozycję, jeśli uważa, że ​​cena zostanie obniżona w pewnym momencie w przyszłości.


Na przykład, gdy aktualna cena rynkowa BTC wynosi 12 000 USD. John spekulował, że cena BTC przekroczy 12 000 USD w przyszłym tygodniu, zdecydował się więc zająć pozycję 100-krotną przy użyciu depozytu zabezpieczającego 1200 USDT, co odpowiada cenie Bitcoina wynoszącej 12 000 USD. Z drugiej strony, Bobby uważa, że ​​cena Bitcoina spadnie poniżej 12 000 USD do przyszłego tygodnia, więc skraca pozycję o 100x, używając depozytu zabezpieczającego 1200 USDT, co równa się cenie BTC na poziomie 12 000 USD..

Zarówno John, jak i Bobby zostaną dopasowani przez wymianę w celu utworzenia kontraktu futures. Po tygodniu, jeśli cena BTC wynosi 12 100 USD, oznacza to, że John osiągnął zysk ze swojej długiej pozycji. W rezultacie Jan zarobił 100 USD (ze wzrostu ceny) x 10 = 1000 USD. Natomiast Bobby traci 100 $ (z powodu spadku cen) x 10 = 1000 $. 

Po wygaśnięciu kontraktu futures Johna i Bobby’ego, BTCC rozliczy kontrakty w Tether (USDT). Jeśli jednak handlowali umową wieczystą na fizyczną dostawę, mogą zdecydować się na fizyczną dostawę swoich aktywów. W tym przypadku John zainwestował 12000 USD, używając depozytu zabezpieczającego 1200 USDT, aby otworzyć pozycję długą o wartości 10 BTC z dźwignią 100x.

Po tym, jak cena Bitcoina wzrosła do 12 100 USD, John może zdecydować, czy jego zrealizowany zysk zostanie fizycznie dostarczony. Jednak John musiałby spełnić całkowitą wartość pierwotnego kontraktu futures, która wynosi 10 * 12 000 = 120 000 USD, aby kupić 10 BTC.

P.fizyczna dostawa wieczysta doumowa w BTCC

Większość giełd obsługuje rozliczenia gotówkowe po wygaśnięciu kontraktu, co oznacza, że ​​posiadacze kontraktów futures nie otrzymują instrumentu bazowego (bitcoin). Istnieje jednak rosnący trend, że coraz więcej osób decyduje się na fizyczną dostawę zamówienia. BTCC jest jedną z pierwszych giełd, które uruchamiają umowy bezterminowe z fizyczną dostawą.   

Jedną z zalet handlu kontraktami bezterminowymi z fizyczną dostawą jest to, że nie ma szans na manipulację ceną, ponieważ każdy trader, który będzie posiadał kontrakt, otrzyma aktywa bazowe, którymi na końcu jest bitcoin, i nie ma żadnego wzoru na obliczanie ceny. bitcoinów. 

Umowy wieczyste w BTCC obsługują zarówno fizyczną dostawę, jak i rozliczenie gotówkowe. Handlowcy mogą fizycznie dostarczyć swoje aktywa, takie jak BTC i ETH, i przechowywać je we własnym portfelu. Możesz handlować kontraktami wieczystymi Bitcoin w BTCC z dźwignią 10x, 20x, 50x do 100x.

Wniosek

Biorąc pod uwagę rosnące uznanie wartości Bitcoin i potencjalne korzyści z kontraktów futures. Nie jest zaskoczeniem, że kontrakt futures na Bitcoin jest ogromnym hitem. Bardzo ważne jest, aby wybrać giełdę, która nie tylko ma historię stabilności i bezpieczeństwa, ale także oferuje elastyczne i przyjazne dla użytkownika produkty handlowe.

Jako giełda działająca od dziewięciu lat, BTCC nigdy nie doświadczyło żadnego incydentu związanego z bezpieczeństwem, co jest rzadkością w branży kryptowalut. Wraz ze wzrostem popularności, a także 6 milionów użytkowników na całym świecie kontynuuje handel na platformie BTCC. Jedna z najstarszych giełd na świecie dobrze się sprawdza w swojej 9-letniej historii działalności w kosmosie. Oprócz rynku angielskiego BTCC jest teraz dostępny w języku koreańskim (비트 코인 선물), Język japoński (ビ ッ ト コ イ ン 先 物 取 引) i wietnamski (Hợp đồng tương lai Bitcoin). 

Idź po darmowe konto na BTCC i zrób swój pierwszy handel kontraktami terminowymi na Bitcoin już teraz. Dla nowych użytkowników dostępna jest teraz premia za wpłatę do 2000 USDT!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector