Jak można wykorzystać zalety stablecoinów w Azji?

Jak można wykorzystać zalety stablecoinów w Azji?

Rosnąca popularność stablecoinów zarówno wśród entuzjastów kryptowalut, jak i korporacji, jest często okrzyknięta oznaką rosnącej popularności technologii blockchain. Jest to szczególnie podkreślone w ogłoszeniu projektu Libra Facebooka i JPMorgan JPMCoin, które są przykładami dużych korporacji spoza społeczności blockchain, które chcą wziąć udział w rosnącym trendzie. 

Ale czym właściwie są stablecoiny? Zasadniczo są one formą kryptowaluty, która jest często zabezpieczana wartością aktywów bazowych, takich jak główna waluta fiducjarna, taka jak dolar amerykański, towary takie jak złoto lub ropa lub inne kryptowaluty. Istnieją również rodzaje stablecoinów, które są kontrolowane przez kombinację algorytmów i inteligentnych kontraktów, które zarządzają ich podażą w celu utrzymania równowagi cenowej. W większości stablecoiny mają na celu rozwiązanie różnych problemów nękających kryptowaluty, w szczególności zmienność cen.

Zalety korzystania ze stablecoinów były wielokrotnie omawiane w różnych punktach sprzedaży i komentatorach, którzy przytaczali kluczowe elementy, takie jak względna stabilność cen, szybsze przetwarzanie i niższe koszty transakcji. W Azji stablecoiny stanowią obiecującą okazję dla regionu, w którym turystyka, przekazy pieniężne pracowników migrujących i finansowanie handlu przygranicznego odgrywają znaczącą rolę w gospodarce regionu, stąd wzrost liczby stablecoinów własnej produkcji, które są wspierane przez niektóre z głównych walut Azji. Obejmują one:

  • THBEX, stablecoin opracowany przez dostawcę usług płatniczych Everex i kryptowalut, który jest wspierany przez Thai Baht

  • Chiński wspierany przez juana bit.CNY który został opracowany przez platformę rozwoju biznesu i zarządzania finansami Bitshares.

  • Sparked.SGD, Sparked.HKD i PHP stablecoin opracowane przez dostawcę systemu przekazów pieniężnych Bitspark.

  • Inne obejmują KRWb i HKDT, chociaż oba zyskały niewielką przyczepność.

Chociaż kilka stablecoinów zostało opracowanych w Azji, nie zyskały one jeszcze znaczącej popularności wśród użytkowników. Chociaż może się to zmienić jako użytkownicy i firmy   

Przypadki użycia stablecoinów w Azji

Jak więc stablecoiny mogą wnieść wartość dodaną do gospodarek Azji? Jak wspomniano wcześniej, region przyciąga co roku setki milionów turystów, po wzroście liczby odwiedzających z zagranicy o 7% w 2018 r. Wymaga to między innymi znalezienia sposobów na zapewnienie odwiedzającym łatwego i niedrogiego dostępu do funduszy podczas podróży. region, który na niektórych obszarach niekoniecznie ma miejsce. Usługi związane z kryptowalutami, za pośrednictwem stablecoinów, takich jak bit.CNY, Sparked.SGD i THBEX, mają na celu zapewnienie gościom podróżującym do Azji Południowo-Wschodniej wygodę dostępu do swoich funduszy bez konieczności płacenia wygórowanych opłat i niekorzystnych stawek.

Jednak nie tylko turyści mogą czerpać korzyści ze stablecoinów. W samej Tajlandii przebywa od czterech do pięciu milionów pracowników migrujących z sąsiednich krajów Azji Południowo-Wschodniej, takich jak Myanmar, którzy w 2017 roku przekazali członkom rodzin i bliskim w kraju 389 milionów dolarów. Ze względu na wysokie opłaty pobierane przez główne usługi przekazów pieniężnych i brak formalności, wielu migrantów często korzysta z usług podziemnych, które mogą być zawodne i często pobierają opłaty eksploatacyjne. Stablecoiny obsługujące ten rynek, takie jak THBEX wydane przez dostawcę usług płatności kryptograficznych Everex, mogą zapewnić, że przekazy pieniężne nie tylko docierają bezpośrednio do bliskich, ale mogą również uchronić pracowników migrujących przed płaceniem wygórowanych opłat. 

Użycie stablecoinów do przekazów pieniężnych w Tajlandii i Birmie to tylko dwa przykłady ich wielu zastosowań. Po otrzymaniu w 2018 r. Aż 33 milionów dolarów przekazów pieniężnych, Filipiny znajdują się w czołówce odbiorców przekazów pieniężnych na świecie, a stablecoiny odgrywają kluczową rolę w ułatwianiu przepływu środków w kraju i poza jego granice. Na Filipinach dostawca usług przekazów pieniężnych Bitspark opracował w podobny sposób stablecoin PHP, który jest oparty na filipińskim peso, aby ułatwić bardziej wydajne i przystępne metody płatności zarówno dla sprzedawców, jak i użytkowników. 

Nawet entuzjaści, którzy często dokonują transakcji na kryptowalutach, mogą czerpać korzyści ze stabilnych monet, ponieważ sprawiają, że wymiana między kryptowalutami a fiat jest łatwiejsza i znacznie tańsza. 

Stablecoiny są rzeczywiście dużym krokiem w dziedzinie kryptowalut; a gdy zyskuje popularność, możliwości ich zastosowań mogą być nieskończone. Zbiega się to z rozwojem Azji jako głównej potęgi gospodarczej, która obserwuje dynamiczny rozwój działalności handlowej i finansowej. Powiedziawszy to, bez wątpienia stablecoiny mogą przyczynić się do tego wzrostu.


Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector