Jak rozpocząć karierę w technologii Blockchain?

W ciągu ostatnich kilku lat nastała nowa era, która została zainspirowana ewolucją bezprecedensowej technologii zwanej technologią Blockchain. Kiedy słyszysz termin blockchain, jaka jest pierwsza rzecz, która przychodzi Ci do głowy? Cóż, większość z nas może łączyć blockchain z kryptowalutami, takimi jak Bitcoin i Etherium. Chociaż prawdą jest, że blockchain został po raz pierwszy opracowany w celu uwzględnienia Bitcoin – najpopularniejszej kryptowaluty, ma również różne inne zastosowania, o których większość ludzi nie wie.

Co to jest technologia blockchain?

Dla tych, którzy nie wiedzą, co oznacza blockchain, jest to rozproszona baza danych, która może przechowywać dowolny typ rekordu. Najlepsze jest to, że użytkownicy mogą edytować tylko te części, które posiadają, co sprawia, że ​​technologia jest bardzo bezpieczna. Chociaż jest bezpieczny, jest również przejrzysty, ponieważ każdy, kto ma dostęp, może zobaczyć, co jest przechowywane. Technologia Blockchain, która została pierwotnie opracowana w celu ochrony kryptowalut, obecnie rozszerzyła się poza sektor finansowy, a wiele branż bada, w jaki sposób wykorzystanie blockchain może im pomóc. Oto kilka przypadków, w których używana jest technologia blockchain:

 • Służy do przechowywania zapisów cyfrowych.
 • Używany w międzyorganizacyjnym zarządzaniu danymi.
 • Używany przez regulatorów rynku akcji do autoryzacji transakcji w ramach systemu zgodności.
 • Instytucje finansowe używają go do ścieżek audytu.
 • Służy jako platforma do inteligentnego kontraktowania.

Dlaczego warto wybrać karierę w blockchain?

Aktywne wykorzystanie technologii blockchain w różnych sektorach przemysłu odegrało kluczową rolę w popularyzacji technologii blockchain. Stworzył również wiele możliwości zatrudnienia dla osób, które mogą pracować nad technologią. Jak wynika z raportów Upwork – światowej niezależnej witryny internetowej, blockchain zajmował najwyższe miejsce w 20 najszybciej rozwijających się umiejętności w Upwork.

Inne badanie przeprowadzone przez TechCrunch wykazało, że kariery związane z blockchain szybko się rozwijają i są drugą najszybciej rozwijającą się opcją kariery na rynku pracy. Chociaż istnieje coraz więcej możliwości w technologii blockchain, można śmiało powiedzieć, że jest to wciąż nowa ścieżka kariery. Jednak ze względu na postęp technologiczny nie jest błędem stwierdzenie, że blockchain jest rewolucyjną technologią, która może napędzać przyszłość. Dlatego jest to najlepszy czas na poznanie technologii i rozpoczęcie pracy kariera w blockchain to wiele obiecuje na przyszłość.

Jak rozpocząć karierę w technologii Blockchain?

Teraz, gdy wiesz już o technologii blockchain, jej zastosowaniach i wielu możliwościach, jakie może ona zapewnić, możesz chcieć zrobić karierę w branży blockchain. Cóż, jeśli tak jest, oto jak możesz rozpocząć karierę w blockchain:

 • Zdobądź wiedzę na temat technologii blockchain

Ponieważ technologia blockchain jest wciąż bardzo nowa, ludzie szukający kariery w tej technologii będą musieli zrozumieć niuanse tej technologii. Najlepszym sposobem na to jest ciągłe doskonalenie swoich umiejętności, a ponieważ blockchain również szybko ewoluuje każdego dnia, ważne jest, aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi aktualizacjami i postępami w tej dziedzinie. Dlatego dobrym pomysłem może być zapoznanie się z technologią i jej niuansami. Oto rzeczy, których potrzebujesz, aby się wykształcić, aby rozpocząć karierę w branży blockchain.

 • Zrozum podstawy technologii blockchain

W przeciwieństwie do innych rozwijających się obecnie technologii, blockchain ma wyjątkową propozycję wartości. Dlatego podstawowe zrozumienie blockchain jest kluczowe, aby rozpocząć karierę w technologii. Musisz znać cechy technologii blockchain, w tym inteligentne kontrakty, decentralizację i Daps, które są niezbędne do rozpoczęcia kariery w branży blockchain.

Najlepszym sposobem nauczenia się podstaw jest wybranie platformy Szkolenie z zakresu certyfikacji blockchain. Ponadto kursy certyfikacyjne są lepsze niż kształcenie formalne, które wymaga regularnego uczęszczania na zajęcia.

 • Przejdź szkolenie w zakresie kryptografii

W miarę jak świat przechodzi od sfery fizycznej do sfery cyfrowej, kryptografia nabrała większego znaczenia. Blockchain w dużym stopniu zależy od kryptografii, aby ułatwić ochronę zasobów cyfrowych, co jest jedną z najważniejszych rzeczy, które robi technologia rozproszonej księgi. Dlatego przeszkolenie w zakresie kryptografii zapewnia ci przewagę, aby wejść do branży blockchain. Możesz nauczyć się kryptografii, korzystając z różnych kursów certyfikacyjnych online, które są obecnie dostępne.

 • Zdobądź wiedzę na temat teorii obliczeń rozproszonych i jej działania

Bezpieczeństwo i niezawodność stały się dziś dwoma najważniejszymi czynnikami, które mają wpływ na organizacje, użytkowników i świat jako całość. Przeprowadzono wiele badań w celu znalezienia rozwiązania, które mogłoby zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność, a rozproszone przetwarzanie stało się jedną z możliwości. Z pewnością pomógł blockchainowi stać się bezpiecznym, szybkim i niezawodnym. Chociaż przetwarzanie rozproszone nie jest wyrafinowaną praktyką, ważne jest, aby o tym wiedzieć, ponieważ może pomóc w opracowaniu rozwiązań problemów, z którymi można się spotkać w przyszłości.


 • Dołącz do społeczności blockchain

Kryptowaluta i łańcuch bloków mają wiele odnoszących sukcesy społeczności, które promują nową technologię, jednocześnie pomagając jej w rozwoju i popularności. Obecnie można znaleźć wiele projektów kryptowalut, które działają jako mechanizm szkolenia w miejscu pracy dla studentów uczących się i studiujących technologię blockchain. Możesz wykorzystać te projekty, aby doskonalić swoje umiejętności w zakresie technologii blockchain, co zapewni Ci również możliwość nawiązywania kontaktów i angażowania ludzi, którzy już pracują w tej dziedzinie. To świetny sposób, aby dowiedzieć się więcej o branży blockchain i o tym, jak możesz rozpocząć w niej swoją karierę.

 • Stwórz własną ścieżkę kariery w technologii blockchain

Jest rzeczą oczywistą, że obecnie w branży blockchain jest wiele możliwości zatrudnienia, a wraz z upływem czasu będzie więcej możliwości. Jednak praca to nie jedyna rzecz, którą zapewnia technologia blockchain. Może to stanowić wielką szansę dla osób studiujących technologię na stworzenie własnej ścieżki kariery.

Proszę bardzo, oto jedne z najlepszych sposobów, które pomogą Ci rozpocząć karierę w branży blockchain. Niewątpliwie przyszłość niesie wiele interesujących możliwości dla osób znających i pracujących w branży blockchain. Dlatego słuszne może być stwierdzenie, że nadszedł najwyższy czas, abyś wykorzystał tę technologię i wykorzystał możliwości, które nadejdą, obiema rękami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map