Jak wykorzystać złożone równania cen na giełdach, aby ustawić reklamy Bitcoin

Bitcoin to bardzo zmienna waluta, podobnie jak większość kryptowalut. Nierzadko zdarza się, że cena regularnie gwałtownie waha się w krótkich okresach. Z tego powodu niektóre giełdy, zwłaszcza platformy peer to peer, które oferują użytkownikom możliwość handlu pierwszą na świecie kryptowalutą, opracowały formuły, które pomagają traderom ustawiać reklamy przy użyciu konkurencyjnych cen, zapewniając, że pokonają resztę konkurencji.

Równania cenowe można ustawić automatycznie, aby zaktualizować ceny zgodnie z ruchem ceny Bitcoin na innych giełdach kryptowalut. Te równania uwzględniają informacje zebrane przez algorytm giełdy z innych platform i odpowiednio aktualizują Twoje reklamy.

Platformy P2P umożliwiają kupującym i sprzedającym ustalanie cen, które chcieliby kupić lub sprzedać aktywa, poprzez tworzenie reklam. Jedną z funkcji, która jest zawsze dostępna podczas przechodzenia przez ten proces, jest ustalanie marż powyżej lub poniżej aktualnej ceny. Są dość proste w konfiguracji i zapewniają, że Twoje reklamy informują osoby wchodzące z nimi w interakcję, wiedząc, ile chcesz pieniędzy Kup lub sprzedaj Bitcoin pod adresem, uzyskując w ten sposób zysk lub oszczędzając trochę pieniędzy, kupując tanio.

Pomimo tego, że marże są wysokie, nie są one wystarczające dla zaawansowanych traderów, którzy mogą próbować wykorzystać dane z niektórych giełd, gdy wyceniają swoje reklamy. Dane te można następnie połączyć z zaawansowanymi równaniami, aby uzyskać lepsze ceny.

Różne formuły 

W związku z tym różne giełdy P2P oferują różne sposoby dostosowania własnej ceny. Platforma taka jak localcoinswap umożliwi inwestorom dostęp do danych z dziesięciu giełd kryptowalut, w tym Bitfinex, Binance, Coinbase, CEXio, Polinex, Coinone, Kraken, HitBTC, Bittrex i Bitstamp. Ma formułę, którą użytkownicy mogą wykorzystać do pobierania cen na platformach; Market.exchange.pair.type.

Wpisując rynek. wskazujesz, że chcesz otrzymać dane o kursie wymiany. Wymiana. wyjaśnia na platformie, że chcesz pobrać dane z pary. pokaże parowanie, którego chcesz użyć, i może to być Bitcoin / USD i na koniec typ. pokaże rodzaj ceny, którą zamierzasz uzyskać z platformy. Może to być najwyższa, najniższa, ostatnia cena kupna lub sprzedaży i nie tylko.

Przykładem tej formuły w akcji jest market.coinbase.btcusd.high. Wymiana ułatwia włączenie menu rozwijanego, które będzie oferować sugestie, gdy zaczniesz wpisywać formułę, co upraszcza proces.

Operatorzy są również dostępni, aby pomóc handlowcom w tworzeniu różnych metod wyceny, które spełniają ich potrzeby. Obejmują one mnożenie, dzielenie, dodawanie i odejmowanie. Następnie jest minimum, maksimum i nawiasy.

Musisz mieć świadomość, że wszystkie Twoje reklamy będą wyceniane w walucie fiducjarnej, niezależnie od operatorów lub używanych danych wymiany. Dlatego ważne jest, aby przejść na walutę fiducjarną, którą preferujesz handlować.

Kolejna giełda oferująca swoim użytkownikom możliwość korzystania złożone równania cenowe ustawienie zwycięskich reklam to Bitcoin Global. Na platformie użytkownicy nie muszą się martwić, że ich reklamy są nieczynne, ponieważ platforma wiąże zamówienia traderów z różnymi giełdami. Możesz zaprojektować własne równanie, które najlepiej spełnia Twoje potrzeby handlowe, a dane można pozyskiwać z najlepszych platform, takich jak WhiteBIT, Kraken, Bitstamp, Bitfinex i Coinbase.

Nie tylko handlowcy dobrze sobie radzą na tej platformie, ale także programiści, którzy mogą uzyskać dostęp do nowo wprowadzonego API v 1, aby zautomatyzować zarządzanie reklamami za pośrednictwem Wywołania API. Co niewiarygodne, giełda oferuje ograniczoną ofertę, w której wszystkie transakcje na platformie wiążą się z zerowymi opłatami. Wymiana jest dostępna w czterech językach narodowych: angielskim, francuskim, rosyjskim i chińskim.

Znaczenie korzystania z jednego źródła danych

Równania cenowe włączone LocalBitcoins są wyprowadzane przy użyciu domyślnie btc_in_usd, a inwestorzy mogą używać operatora mnożenia, jeśli chcą umieścić depozyt zabezpieczający na danych rynkowych. Wszystkie ogłoszenia są aktualizowane co pięć minut. Obliczenia uwzględnią cenę BTC z różnych źródeł i zawsze zwrócą medianę ceny jednego Bitcoina na podstawie różnych źródeł.


Na giełdzie można również tworzyć własne równania cenowe, wykonując kilka prostych kroków. Pierwsza będzie polegała na zidentyfikowaniu i wyborze źródła danych do wykorzystania. Aby uzyskać dokładną odpowiedź, użyj tylko jednego źródła, takiego jak coinbaseusd_avg. Ta formuła działa dobrze, ale jeśli zamierzasz zarobić, musisz użyć operatora.

Powiedzmy, że chcesz dodać 25% marżę do ceny rynkowej. Będziesz musiał użyć operatora mnożenia i pomnożyć cenę ze źródła przez 1,25, co doda pożądaną wartość procentową. W tym przypadku będzie to wyglądać jak coinbaseusd_avg * 1.25.

Ostatnim krokiem jest przeliczenie uzyskanej ceny na walutę, w której wolisz handlować. Tutaj będziesz musiał wykorzystać USD_in_ [waluta]. Przykład tej bazy monetusd_avg * 1.25 * USD_in_CAD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector