Kim jest Satoshi Nakamoto?

Kim jest Satoshi Nakamoto

Do dziś niewiele odkryto na temat słynnej, a raczej niesławnej osobowości Satoshi Nakamoto. Osoba lub grupa programistów kryptowalut odpowiedzialnych za tworzenie infrastruktury łańcucha blokowego Bitcoin, a także za początkowe tworzenie i transakcję rewolucyjnej waluty cyfrowej, jest nadal głęboko ukryta za tym pozornie japońskim pseudonimem.

Przez lata wszelkiego rodzaju publikacje i duże korporacje, a także oficjalne autorytatywne organy wielu rządów, włączyły się w dążenie do ujawnienia twarzy kryjącej się za nazwą. W związku z tym poświęcili wiele godzin, aby zidentyfikować wiele aspektów, które mogą zapewnić pewien wgląd w tę sprawę, z których niektóre są bardziej szczegółowo zilustrowane poniżej..

Kim jest Satoshi Nakamoto?

Było wiele domysłów i gorących debat na temat prawdziwej tożsamości wynalazcy Bitcoina, znanego wyłącznie pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Zaczynając od faktycznych danych, osoba ta jest samozwańczym twórcą kryptowaluty Bitcoin. On lub ona, a może jeszcze lepiej, po raz pierwszy zostały ujawnione masom pod koniec 2008 roku, kiedy faktyczny system i jego podstawowe mechanizmy operacyjne zostały upublicznione za pośrednictwem usługi pocztowej..

Twórca Bitcoin, kimkolwiek by nie był, wziął na siebie odpowiedzialność za sprzeciwianie się walutom fiducjarnym i istniejącym instytucjom finansowym. Nieuchronnie skierowało to przeciwko nim wiele z wyżej wymienionych organizacji, spowalniając w ten sposób początkowy postęp najbardziej unikalnego jak dotąd wynalazku cyfrowego..

Niezależnie od ich uporu, by pozostać w ukryciu przed wzrokiem opinii publicznej, ta osoba lub zespół jest ikoną we współczesnym świecie. Pomimo wszelkich wysiłków, liczne założenia i badania są w toku, czemu towarzyszą regularne szacunki i obliczenia wartości netto Satoshi Nakamoto.

Mówi się, że ta osoba jest jedynym właścicielem największej kolekcji kryptowalut tej waluty, rozłożonej na wiele e-portfeli. Przy tak dużym bogactwie dokładne śledzenie jego wartości – a co ważniejsze, wskazówek dotyczących jego przeniesienia – ma kluczowe znaczenie dla tworzenia wiarygodnych prognoz dotyczących zmian rynkowych i kursów wymiany. W końcu są to niektóre z kluczowych parametrów określających udany handel Bitcoinem, przedsięwzięcia inwestycyjne i płatności.

Przegląd Historyczny

Mówiąc chronologicznie, życie i dzieło Satoshi Nakamoto pojawiło się zaledwie lata po początkach koncepcji kryptowaluty. Od wczesnych lat 80. podejmowano próby wprowadzenia nowego rodzaju środków płatniczych, co ostatecznie doprowadziło do ruchu decentralistycznego, który chciał przejąć władzę od głównych konglomeratów i rozprowadzić ją wśród „małych ludzi”.

Dziesięć lat przed oficjalnym wydaniem Bitcoina miało miejsce podobne przedsięwzięcie znane jako Bit Gold, wymyślone przez Nicka Szabo. Jest to często uważane za najbardziej prawdopodobną inspirację dla zainteresowania założyciela Bitcoin tą sprawą. Na szczęście nie zaobserwowano nakładania się kryptowaluty zaproponowanej na przełomie wieków i dzisiejszej wiodącej platformy blockchain peer-to-peer obsługującej Bitcoin zarówno jako towar, jak i walutę.

Koncentrując się na Nakamoto, ważne jest, aby podkreślić, że przed wydaniem papieru Bitcoin w 2008 roku żaden programista komputerowy nie był zarejestrowany ani znany pod tą nazwą. Biorąc pod uwagę ogromny potencjał tej osoby, jest raczej podejrzane, jak taki talent zdołał pozostać w ukryciu aż do tej zdeterminowanej chwili.

Dopiero gdy esej „Bitcoin: elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer” został wysłany do grupy uznanych i renomowanych programistów cyfrowych za pośrednictwem listy mailingowej kryptowalut, nazwa ta po raz pierwszy wywołała uniesienie brwi. Skoro o tym mowa, zniknięcie persony wkrótce potem tylko jeszcze bardziej rozbudziło zainteresowanie wszystkich pozorną ekscentrycznością sprawy.

Ten krótki esej na 500 słów był pierwszą próbą komunikowania się Satoshiego z innymi znanymi programistami i kontynuowali ją w ten sam anonimowy sposób przez następne dwa lata. Do stycznia 2009 roku Nakamoto zdecydował się wyjść poza oficjalny dokument dotyczący Bitcoin i faktycznie udostępnił kodowanie dla tego elektronicznego systemu płatności gotówkowych Bitcoin. Jako organizacja typu open source, założyciel oczekiwał, że koledzy z tego samego zawodu wniosą własne rozwiązania i ulepszenia do systemu i ostatecznie osiągną jego pełny cel, jakim jest decentralizacja..

Nazwisko Satoshi Nakamoto odwiedzało tę dziedzinę przez następne dwa lata, gdy persona kontynuowała pracę nad systemem Bitcoin. Nakamoto wydobywa pierwszy blok, blok Genesis, i jako pierwszy w historii przeprowadził transakcję z pierwotną kryptowalutą Bitcoin, wyprodukowaną w procesie wydobycia. W końcu nie ma nikogo lepszego niż osoba, która wynalazła Bitcoin jako pierwszy, aby wprowadzić go na rynek.


Satoshi kontynuował pracę nad systemem do końca 2010 roku, kiedy to kolejny niemożliwy do wykrycia e-mail od tej osoby lub grupy osób został wysłany, ogłaszając jego ostateczne odwrót. Gavin Andersen i inni oryginalni górnicy Bitcoin zostali pozostawieni, aby utrzymywać i naprawiać błędy w systemie, podczas gdy Nakamoto obserwował, jak ich „potomstwo” rozkwita z daleka.

Rozwój Bitcoina

Choć może się wydawać, że Bitcoin był bezradną, porzuconą sierotą pozostawioną samą sobie, jego współczesny sukces dowodzi czegoś przeciwnego. Satoshi Nakamoto zadbał o trwałość wynalazku, chociaż to wyłącznie dzięki jej unikalnym cechom ta kryptowaluta zdołała przyciągnąć globalne zainteresowanie.

Pierwsza platforma wymiany w celu uzyskania tej kryptowaluty pojawiła się wkrótce potem i nie minęło dużo czasu, zanim pierwsza transakcja miała miejsce w Londynie. Pojedynczy właściciel Bitcoin zapłacił tysiące Bitcoinów za kilka pizzy, co jest obecnie znane jako jedna z najgorszych transakcji handlowych w historii. Biorąc pod uwagę, że od czasu opublikowania białej księgi Satoshi Nakamoto maksymalna wartość Bitcoina osiągnęła zdumiewające 20 000 USD na monetę, wszystko, co nie jest próbą finansową, jest niedopowiedzeniem.

satoshi nakamoto

Mówiąc o mniej spektakularnych osiągnięciach w przeszłości kryptowaluty, jej związek ze skandalem Jedwabnego Szlaku był jednym z najgorszych okresów. Jedwabny Szlak był uznaną platformą handlu w ciemnej sieci, która sprzedawała wszelkiego rodzaju nielegalne substancje, broń i podobne materiały. Z drugiej strony kryptowaluta stworzona przez Satoshi Nakamoto miała być zdecentralizowanym systemem płatności, który usunąłby wszelkie centralne organy i pozwoliłby na całkowicie bezpieczne, niezakłócone, a jednocześnie bezpieczne i całkowicie anonimowe transakcje. W związku z tym zapewniał handlowcom czarnorynkowym ostateczną metodę płatności.

Niemniej jednak władzom udało się zapobiec dalszym nadużyciom, umożliwiając rozwój faktycznej platformy transakcyjnej i przywracając wszystkim dobrą wiarę w nienaganny system płatności. Co więcej, jego użycie do płatności, wpłat i wypłat otworzyło szereg możliwości dla rozwijającej się wówczas branży e-commerce. Rozwijały się również możliwości inwestycyjne, a Bitcoin wkrótce patrzył w lepszą przyszłość. Wraz z wieloma nowymi zastosowaniami kryptowaluty, które wyewoluowały z jej wzmocnionych fundamentów, jedno pytanie nieustannie wprawiało ludzi w zakłopotanie:

Ile bitcoinów ma Satoshi Nakamoto?

Ponieważ wartość Bitcoina zaczęła rosnąć, a nawet po jej deflacji po osiągnięciu szczytowej wartości latem 2017 r., Uzyskanie Bitcoina pozostało priorytetem. Ludzie na całym świecie szukali wiarygodnych sprzedawców, platform wymiany, dostawców usług online lub opcji zatrudnienia, które opłacałyby się w Bitcoin, nie wspominając o grupach inwestycyjnych. W dzisiejszych czasach ludzie mogą zdecydować się na inwestowanie bezpośrednio w kryptowalutę lub w pulę wydobywczą, która wydobywa nowe bitcoiny.

W związku z tym nikt nie mógł powstrzymać się od zastanawiania się, jakie bogactwa zgromadził jej twórca. Chociaż nie ma potwierdzenia, szacuje się, że Satoshi Nakamoto posiada nieco mniej niż milion BTC, czyli około 5% jego skończonej podaży, co powoduje, że ich bogactwo oscyluje w granicach miliardów dolarów.         

Możliwe tożsamości

Kim jest Satoshi Nakamoto? Od początku artykułu ciągle powtarza się brak jasnej definicji osoby lub osób kryjących się pod znanym pseudonimem. Entuzjaści kryptowalut nie są nawet świadomi właściwego zaimka, ponieważ nie ma żadnych oznak, że są to mężczyźni lub kobiety lub jedna lub więcej osób.

Niemniej jednak, mając na uwadze bezpośredniość sprawy i jej powszechną popularność, zainteresowanie tą kwestią dopiero na chwilę wzrosło. Cywilizacja bez wątpienia będzie nadal dziko spekulować na temat prawdziwej tożsamości Satoshi Nakamoto.

Nick Szabo

Wielu spekulantów opiera to przypuszczenie na próbie Szabo ustanowienia cyfrowej kryptowaluty Bit Gold około dekady przed pojawieniem się Bitcoina. Ze względu na podobieństwa w nazwie, formacie waluty i zasadach jej transakcji – zdecentralizowane i całkowicie anonimowe – wielu popierało pomysł, by Nick Szabo stał za pseudonimem. Podczas gdy w obszarze rozwoju kryptowalut byłby to raczej prestiżowy zarzut, podmioty prawne, z życia wzięte, miały inny punkt widzenia. Wkrótce po początkowych oskarżeniach Nick zaprzeczył jakiemukolwiek powiązaniu z tym imieniem.

Dorian Prentice Satoshi Nakamoto

To, co wydaje się mało prawdopodobne, doprowadziło wielu ludzi do przekonania, że ​​Dorian Prentice Satoshi Nakamoto był słynnym wynalazcą kryptowaluty Bitcoin. W rzeczywistości to imię pochodzenia azjatyckiego w rzeczywistości należy do Japończyka mieszkającego w Kalifornii z matką, której dziedzina studiów obejmuje głównie fizykę. Chociaż nazwisko rodowe osoby bezpośrednio wskazywało na Nakamoto, nie było dalszych dowodów na to, że wyprodukował on system gotówkowy Bitcoin.

Hal Finney

Jeśli chodzi o obsługę roszczeń, gdy badamy, kto wynalazł Bitcoin, Hal Finney zdecydowanie posiada najwyższy odsetek spekulantów. Po samym Nakamoto Finney był drugą osobą, która kiedykolwiek uzyskała dostęp do łańcucha bloków, aby wydobywać, pozyskiwać i przeprowadzać transakcje z Bitcoinem, a także naprawiać błędy, sugerować zmiany i wprowadzać własne ulepszenia w systemie..

Korespondencja Hala (prawdopodobnie inscenizowana) z rzeczywistym Nakamoto, a także jego bliskość miejsca zamieszkania do wspomnianego Doriana Nakamoto, wszystko to potwierdza tę konkretną teorię. Jednak Finney zmarł w 2014 roku i jeśli cokolwiek z tego byłoby prawdą, tak samo jak jedyny prawdziwy twórca kryptowaluty Bitcoin.

Craig Wright

Podczas gdy Finney był uważany za najbardziej prawdopodobnego, Wright jest prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjnym ze wszystkich kandydatów Satoshi Nakamoto. Został obciążony odpowiedzialnością za rozwinięcie danego systemu gotówkowego gdzieś pod koniec 2015 roku, by pojawić się w 2016 roku z odnowioną obecnością w Internecie, aby ogłosić prawdę kryjącą się za takimi spekulacjami. Jednak gdy kluczowi początkowi górnicy Bitcoinów, którzy brali udział w systemie i ulepszali go od najwcześniejszych dni, poprosili o dowód, twierdzenie Craiga Wrighta nie zawierało żadnych istotnych dowodów.

Obywatel brytyjski

Kiedy konkretne osobistości z kontynentu europejskiego, Stanów Zjednoczonych i ostatecznie Australii nie miały tego, czego wszyscy szukają, Satoshi Nakamoto, zainteresowane strony musiały szukać gdzie indziej. Poszukując dokładniejszych wyników, zainteresowane strony przeanalizowały segmenty mowy w publikacji białej księgi Bitcoin i zidentyfikowały doskonałe użycie języka angielskiego, z pewnymi drobnymi wskazówkami dotyczącymi wersji brytyjskiej.

To zmieniło kierunek myśli ludzi, którzy zaczęli skupiać się na obywatelach Wspólnoty Narodów, a nie na twórcach kryptowalut z Azji. W każdym razie to podejście okazało się jak dotąd równie daremne.                                    

Największe teorie

Osoby wymienione do tej pory nie są jedynymi, które są związane z tożsamością Satoshi Nakamoto. Biorąc pod uwagę, że nie ma ustalonej odpowiedzi na pytanie „Ile wart jest Satoshi Nakamoto?” ludzie praktycznie byli wolontariuszami. Podejrzanych było również kilka firm, a także założyciel Tesli, Elon Musk. Niektóre pochodzą nawet z XX wieku, ponieważ wynalazca Liberty Dollars z 1998 roku, Bernard von NotHaus, również został uznany za potencjalnego kandydata.

satoshi nakamoto

Tak czy inaczej, podczas gdy spekulacje obfitują i przeplatają się, dowód prawdziwej tożsamości jest kontrastowo prosty. Wszystko, co musisz zrobić, aby udowodnić, że jesteś prawdziwym Nakamoto, to dostarczyć klucz do swoich najwcześniejszych portfeli lub po prostu przenieść swój Bitcoin w inne miejsce.

Podstawowa przyczyna

Wiele osób uważa, że ​​ogromna sława i powszechna ekspozycja obrazu Satoshi Nakamoto są tym, co przeraża prawdziwą osobę. Jednak analitycy, którzy zagłębili się głębiej w rdzeń Bitcoin, odkryli, że twórca takiego elektronicznego systemu gotówkowego musiałby ponieść poważne konsekwencje za swoje działania. Dzieje się tak nawet pomimo obecnego stanu prawnego w wielu jurysdykcjach i szerokiego zastosowania na wszelkiego rodzaju platformach.

Co więcej, posiadanie prawdy dostępnej dla każdego nieuchronnie spowodowałoby, że tak potężny właściciel Bitcoin cierpiałby na wszelkiego rodzaju ataki hakerów ze strony złośliwych osób. Na całym świecie istnieją takie grupy, które opracowują wszelkiego rodzaju technologie przeciwdziałania szyfrowaniu, aby obniżyć platformę lub przynajmniej poddać ją dominacji..

Ostatecznie przyczyną tak żarliwej anonimowości w ochronie prawdziwego twórcy Bitcoina są ciągłe wysiłki na rzecz stabilizacji waluty jako takiej. Przez lata zdecydowanie doświadczył sporego udziału turbulencji, powodując niechęć wśród właścicieli Bitcoinów. Gdyby jeden z największych właścicieli Bitcoinów został ujawniony lub nawet zmuszony do zrzucenia swojego Bitcoina na rynek, poważna zmiana wartości mogłaby spowodować upadek wielu platform, firm i całych segmentów ekonomicznych na całym świecie. Wyobraź sobie chaos, jaki spowodowałby wśród wszystkich akademii online, agencji, kasyn Bitcoin i innych firm korzystających z Bitcoin.

Kim są właściciele Bitcoin?

Tak wiele rozmów na temat najbogatszych właścicieli Bitcoinów nieuchronnie sprawiło, że ludzie zaczęli myśleć o innych wielorybach Bitcoin – właścicielach, o których warto wiedzieć. Jak wszystko inne związane z kryptowalutą, główni główni właściciele są tak samo złożeni.

Najlepszym sposobem opisania tych wielorybów jest podzielenie ich na cztery grupy. Pierwsza grupa składa się z aktywnych handlowców, górników i właścicieli, którzy chcą tworzyć nowe inwestycje, handlować i zyskiwać okazje za pośrednictwem waluty. Pozostałe trzy, tworzące segment pasywny, składają się z początkowych handlarzy i górników, którzy prawdopodobnie zmarli lub zgubili klucze, grupę pasywnych właścicieli Bitcoinów, którzy nie mają możliwości uzyskania dostępu do swoich funduszy kryptograficznych, a ostatecznie niewielką grupę właściciele przestępców.

Podsumowując, nie ma powiedzenia, że ​​Satoshi Nakamoto nie jest częścią żadnej z tych grup ani nie reprezentuje samodzielnej istoty. Mając tak mało wiedzy na temat osoby i wszystkiego, co zostało otwarcie ujawnione na temat waluty, entuzjaści nie mniej chętnie kontynuują poszukiwania odpowiedzi na sprawę Satoshi Nakamoto, alternatywnej tożsamości prawdziwego programisty Bitcoin..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector