MicroStrategy to ukochana nowa branża kryptograficzna

Rok 2020 był bez cienia wątpliwości rokiem branży kryptowalut. Bitcoin rósł wykładniczo, odnotowując ponad 300-procentowy wzrost w ciągu roku. Aktywność rynkowa również znacznie wzrosła, pokazując, że branża kryptowalut nie jest już tylko modą, do której ludzie odwołują się, gdy próbują poczuć się lepiej.

Działanie instytucjonalne

Na legalność rynku kryptowalut w znacznym stopniu pomogli inwestorzy instytucjonalni. Są to zasadniczo zamożne osoby i duże firmy, które zapewniają ogromne inwestycje w aktywa.

W 2020 roku kilka spółek publicznych przeszło na Bitcoin, konwertując swoje rezerwy i bazy aktywów na walutę i umożliwiając jej jeszcze wyższy wzrost, wielu uważa, że ​​to właśnie działanie inwestorów instytucjonalnych w branży spowodowało odbicie na rynku kryptowalut. W pewnym sensie jest w tym prawda. Chociaż nierozsądne byłoby pomijanie roli inwestorów detalicznych, inwestorzy instytucjonalni z pewnością zrobili największe wrażenie.

MicroStrategy to wieloryb wśród wielorybów

Jednak jeśli chodzi o instytucje, prawie żadna firma nie wywarła takiego wpływu jak MicroStrategy. Firma jest wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań Business Intelligence w chmurze i w zeszłym roku przeniosła się na rynek kryptowalut.

Zakup MicroStrategy rozpoczął się w sierpniu. W tym czasie firma wyjaśnił że mocno wierzył w wartość Bitcona jako źródła bogactwa i zabezpieczenia przed inflacją. Kupił więc aktywa o wartości 250 milionów dolarów – w czasie, gdy Bitcoin był sprzedawany poniżej 10000 USD.

Niecały miesiąc później MicroSTrategy kupiła jeszcze więcej, dodając kolejne 175 milionów dolarów do swojego zakupu, co daje łączny ładunek bitcoinów o wartości 425 milionów dolarów.

Idealnie byłoby, gdyby zakup tego rodzaju wydawał się dziwaczny. Nawet jeśli firma wierzyła w kryptowaluty, szaleństwem było zobaczyć, ile MicroStrategy atakowało Bitcoin tylko z powodu swojej wiary w to. Mimo to wydawało się, że firma czerpie z tego korzyści. Kiedy Bitcoin rozpoczął wzrost w październiku, MicroStrategy był w stanie znacznie pomnożyć swoje zasoby. Nagle decyzja o zakupie Bitcoina nie wydawała się już tak dziwaczna.

Chociaż wielu by przestało działać, MicroStrategy nie zatrzymało się w grudniu, firma ogłosił że zebrał 650 milionów dolarów dzięki sprzedaży zamiennych obligacji. Sprzedaż obligacji przyniosła więcej niż proponowane 400 milionów dolarów, które rozważała MicroStrategy, a firma twierdziła, że ​​wykorzysta większość funduszy na zakup większej ilości Bitcoinów.

„MicroStrategy zamierza zainwestować dochody netto ze sprzedaży obligacji w bitcoin zgodnie z polityką dotyczącą rezerw skarbowych do czasu określenia potrzeb w zakresie kapitału obrotowego i innych ogólnych celów korporacyjnych”.

Warto zauważyć, że MicroStrategy nie była jedyną firmą, która dokonała znaczących fal w inwestycjach instytucjonalnych. Kilka innych firm włączyło Bitcoin do swoich rezerw, w tym brytyjska firma zarządzająca aktywami Ruffer Investments (750 mln USD) i procesor płatności Plac (50 milionów dolarów). MassMutuaal, firma ubezpieczeniowa z siedzibą w Bostonie, również zakupione Bitcoin wart 100 milionów dolarów w listopadzie.

Przeczytaj także: MicroStrategy ogłasza proponowaną prywatną ofertę 600 milionów dolarów zamiennych obligacji senioralnych, aby kupić więcej bitcoinów

Dążenie do większej akceptacji


Jednak nikt nie wydaje się być zainteresowany Bitcoinem tak bardzo, jak MicroStrategy. Michael Saylor, dyrektor generalny firmy, wpompował wiodącą kryptowalutę przy każdej możliwej okazji, reklamując ją jako bezpieczną inwestycję i coś, w co każdy powinien się dostać.

To prowadzi do tego, dlaczego MicroStrategy było tak niesamowite. Podczas gdy większość inwestorów instytucjonalnych po prostu kupuje Bitcoin i hodl, MicroStrategy opowiada się za kupnem większej liczby osób i firm. Firma dość dosłownie ewangelizuje walutę. Na przykład, zgodnie ze statystykami dostarczonymi przez Tokpie Wymieniać się, zainteresowanie Bitcoinem ze strony inwestorów detalicznych, którzy kupują kryptowalutę po raz pierwszy za pomocą kart bankowych, potroiło się w okresie styczeń-luty 2021 roku w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Weźmy na przykład grudzień ubiegłego roku. Kiedy Bitcoin po raz pierwszy przekroczył barierę 20000 $, Elon Musk opublikował na Twitterze mema o jego atrakcyjności dla waluty. Saylor natychmiast wskoczył na tweeta, pytając że Musk powinien zamienić akcje Tesli na Bitcoin.

Kiedy Musk zapytał, czy tak duża transakcja jest w ogóle możliwa, Saylor oferowany aby podzielić się swoim „poradnikiem” z miliarderem. Jak wyjaśnił, MicroStrategy kupiło już ponad 1,3 miliarda dolarów Bitcoinów i udało im się to bez zmiany rynku (wskazówka: Coinbase trochę w tym pomogło)

Wydaje się, że to dążenie do Muska zainspirowało Saylora, który poszedł dalej uruchomić inicjatywa znana jako „Bitcoin dla korporacji”. Konferencja potrwa od 3 do 4 lutego i jest całkowicie bezpłatna. Zasadniczo uczy firmy, jak najlepiej podążać za linią MicroStrategy i intensywnie inwestować w Bitcoin. Co więcej, patrząc na to, jak miliarderzy zakochują się w Bitcoin, zwykli ludzie zaczynają próbować kryptowalut bez dokonywania inwestycji. Dzięki rozwiązaniom takim jak BountyMarketCap bounty-tracker, przeciętny człowiek może zarabiać kryptowaluty za darmo, wykonując proste zadania online. I to jest dobre dla całej branży blockchain.

Chociaż MicroStrategy nadal dąży do przyjęcia, firma kontynuowała zakupy. W zeszłym miesiącu, gdy Bitcoin osiągnął szczyt, w którym osiągnął nowy rekord wszechczasów wynoszący 42 000 USD, MicroStrategy natychmiast kupiony spadek, inwestując kolejne 10 milionów dolarów w aktywa. Ta kwota może blednąć w porównaniu z milionami, które wcześniej przeznaczyła, ale to wciąż coś.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nie ma wątpliwości, że związek między Bitcoinem a MicroStrategy był korzystny dla obu stron. Firma znacznie podniosła wartość swoich rezerw od sierpnia 2020 r. I znacząco przyczyniła się do wzrostu znaczenia wiodącej kryptowaluty.

Zrzeczenie się: To jest płatny wpis gościnny. Przeprowadź własne badania związane z promowaną firmą lub jej podmiotami stowarzyszonymi lub usługami wymienionymi w artykule. Coingape.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za Twoje szkody lub straty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector