Najbezpieczniejsze niezabezpieczone portfele Bitcoin w 2020 roku

Prawie kilkanaście lat temu Bitcoin (BTC) uruchomił obiecujący system płatności, który jest bezpieczny, pozbawiony granic i tani – otwierając globalny system finansowy i bankowość dla tych, którzy nie są bankowi. Z biegiem lat BTC przekształcił się w coś więcej niż system płatności, zamieniając się w magazyn wartości (SoV), gdy jego wartość wzrosła – osiągając rekordowy poziom 19800 USD w 2017 r.. 

Jednak przejście na SoV wiąże się z własnymi wyzwaniami. W samej istocie przechowywanie i bezpieczeństwo „cyfrowego złota” jest jednym z największych wyzwań dla BTC. Na początku Satoshi Nakamoto – pseudonim twórcy Bitcoin – wyobraził sobie platformę, która zapewni użytkownikom pełną kontrolę i bezpieczeństwo ich funduszy. 

Jednak, gdy wartość BTC została doceniona, scentralizowane giełdy i usługi powiernicze pojawiły się, zapewniając portfele w celu pomocy zwykłym użytkownikom w „bezpiecznym przechowywaniu ich BTC”. Chociaż te scentralizowane strony pomagają nietechnicznym użytkownikom przechowywać ich klucze prywatne i szybciej handlować swoimi BTC, odbierają im funkcję łańcuchów bloków – decentralizację (zarządzanie własnym „kontem bankowym”).

Potrzeba samodzielnych portfeli 

Jaki jest problem ze scentralizowanymi dostawcami portfeli kryptograficznych? 

Scentralizowani depozytariusze i giełdy kryptowalut oferują szybki i niezawodny sposób na dokonywanie transakcji na kryptowalutach, takich jak Bitcoin i Ethereum. Jednak instytucjom tym brakowało aspektu bezpieczeństwa, ponieważ przechowują klucze prywatne użytkowników centralnie i przechowują je w gorących portfelach. Gorące portfele lub portfele online pozwalają użytkownikom bezproblemowo handlować i używać ich kryptowalut. 

Jednak doprowadziło to do tego, że kilka giełd było podatnych na próby włamania, kradzież, wyłudzanie informacji, oszustwa związane z wyjściem itp. W ciągu ostatnich kilku lat zmywaniem milionów (łącznie miliardów) dolarów z funduszy inwestorów..

Właściwości o niskim poziomie bezpieczeństwa scentralizowanych powierników dały początek portfelom sprzętowym, takim jak Ledger i Trezor, które zwiększają prywatność i bezpieczeństwo funduszy. Robią to, przechowując klucze prywatne w trybie offline na dysku USB. Jednak użytkownicy unikają tych portfeli (pomimo wysokiego poziomu bezpieczeństwa) na rzecz scentralizowanych portfeli internetowych ze względu na niezawodność, szybkość i płynność. 

Powstaje pytanie: „Czy użytkownicy kryptowalut mogą cieszyć się szybkością, niezawodnością i niepodzielnym bezpieczeństwem – razem – na platformie portfela kryptowalutowego?” tak. 

W następnej sekcji omawiamy środki bezpieczeństwa, których powinieneś szukać w portfelu kryptograficznym, jak zapewnić bezpieczeństwo portfela i najbezpieczniejsze portfele dla użytkowników kryptowalut w 2020 r.. 

Czego szukać w portfelu kryptowalutowym

 1. Bezpieczeństwo: To chyba najważniejsza cecha każdego portfela. Uważa się, że portfele internetowe są bardziej podatne na ataki związane z niepewnością i nie bez powodu; są łatwiejsze do zhakowania. Z drugiej strony portfele sprzętowe są postrzegane jako bezpieczniejsze, ponieważ waluta jest przechowywana w trybie offline.
 2. Anonimowość: Użytkownicy, którzy chcą pozostać anonimowi, prawdopodobnie powinni rozważyć tę funkcję.
 3. Reputacja: Ważne jest, aby przejrzeć recenzje portfela, aby upewnić się, jakie miejsce zajmuje wśród innych użytkowników w społeczności, aby upewnić się, do czego się zobowiązują. 
 4. Interfejs użytkownika: Interfejs Coinbase jest zalecany dla większości początkujących. Jest łatwy w nawigacji i dodatkowo zapewnia 100% swojej wartości.

Najlepsze portfele kryptowalutowe bez zabezpieczenia

1. Bitamp – Bezpieczeństwo i szybkość (Zalecana) 

Według oficjalnej strony internetowej, Bitamp „To darmowy portfel Bitcoin typu open source po stronie klienta, który umożliwia bezpieczne wysyłanie i odbieranie Bitcoinów w łańcuchu bloków”. Mówiąc najprościej, Bitamp jest portfelem kryptowalutowym z własnym zabezpieczeniem, który umożliwia wysyłanie i odbieranie Bitcoin. 

Portfel został zaprojektowany na licencji MIT, która pozwala użytkownikom na całym świecie wysyłać i odbierać BTC. Portfel zgodny z licencją globalną oznacza, że ​​programiści na całym świecie mają bardzo małe ograniczenia dotyczące jego używania. 

Plusy

 • Portfel bez zabezpieczenia: Zwiększa bezpieczeństwo portfela, umożliwiając bezpośrednie płatności do portfeli offline. Oznacza to, że firma nie przesyła, nie przechowuje ani nie zapisuje kluczy prywatnych użytkowników na swoim serwerze.  
 • Włącza przeglądanie Tor: Integracja z Tor zwiększa prywatność transakcji użytkowników. Ponadto operacje Bitamp są ściśle lokalne w przeglądarce użytkownika „przy użyciu Javascript i 12-słownego materiału źródłowego magicznego hasła”. 
 • Przelewy do portfeli sprzętowych: Bitamp oferuje również unikalne bezpośrednie połączenie z najlepszymi portfelami sprzętowymi, w tym Ledger Nano S (wspomniany poniżej), Trezor, KeepKey, Electrum i Mycelium. 
 • Społeczność wychowawcza: Bitamp opiera się również na wartościach społeczności kryptograficznej, oferując materiały edukacyjne i informacyjne na swojej stronie internetowej – zwłaszcza nowym użytkownikom. Fragmenty „Jak kupić Bitcoin”, „Jak zabezpieczyć swój portfel”, „Kroki do wydobywania bitcoinów” itp. Są dostępne na Bitamp. 

Cons

 • Brak wielu kryptowalut: Bezpieczny, szybki i nieprzechodni portfel umożliwia tylko transakcje Bitcoin. Jest to bardzo wąski zakres, ale firma pracuje nad dodaniem nowych kryptowalut w przyszłości. 
 • Stosunkowo młody: W porównaniu z innymi portfelami z naszej listy, Bitamp jest nadal w fazie tworzenia, a zatem jest mniej rozpowszechniony. 

2. Portfel Ledger Nano S – Bezpieczeństwo, brak szybkości


Portfel sprzętowy kryptowaluty Ledger Nano S jest jednym z najlepszych wśród swoich rówieśników, oferując użytkownikom portfel offline nieprzechodni do przechowywania kryptowalut. Portfel sprzętowy jest wyposażony w ekran i jest kompatybilny z dowolnym systemem operacyjnym komputera.  

Plusy

 • Portfel nieprzechodni offline: Portfel sprzętowy Ledger umożliwia przechowywanie własnych kluczy prywatnych na dysku USB, który jest na zawsze w trybie offline, dopóki nie zostanie podłączony do komputera. Zwiększa to właściwości bezpieczeństwa do przechowywania bitcoinów. 
 • Klucz z 12 hasłami: Portfel zawiera również 12-wyrazowy klucz hasła, który umożliwia odzyskanie środków w przypadku utraty portfela. 

Cons

 • Wolne transakcje: Jak wspomniano wcześniej, portfele sprzętowe utrudniają dokonywanie transakcji na kryptowalutach, biorąc pod uwagę twarde protokoły bezpieczeństwa.. 
 • Kosztowny: Podczas gdy Bitamp jest darmowym portfelem Bitcoin, Ledger Nano S ma wysoką cenę >150 USD, co zniechęca małych posiadaczy kryptowalut do przechowywania ich aktywów w portfelu. 

3. Portfel na chleb – Wiele monet, zmniejszona prędkość i bezpieczeństwo

Bread to cyfrowy portfel bez zabezpieczenia aplikacji, który umożliwia odbieranie i wysyłanie Bitcoinów. Aplikacja jest dostępna w przeglądarce internetowej oraz na urządzeniach mobilnych – w sklepach z aplikacjami iOS i Android. Portfel umożliwia przechowywanie, wysyłanie i konwersję wielu walut, w tym Bitcoin, Ethereum i Bitcoin Cash (BCH). 

Plusy

 • Dostępność wielu monet: Portfel Bread oferuje trzy waluty na swoim portfelu nieprzechodnim – BTC, ETH i BCH. 
 • Łatwy w użyciu interfejs: Portfel zapewnia również użytkownikom pięknie zaprojektowany i łatwy w obsłudze interfejs. 

Cons

 • Brak uwierzytelniania dwuskładnikowego: Brak uwierzytelniania przez SMS lub Google Authentication obniża właściwości bezpieczeństwa portfela Bread.
 • Wolne i zewnętrzne interakcje: Pomimo tego, że Bread Wallet nie jest portfelem zabezpieczającym, transakcje na platformie przechodzą przez stronę trzecią, co ogranicza prywatność użytkowników. Co więcej, niektórzy użytkownicy wcześniej narzekali, że witryna jest powolna i uciążliwa. 
Portfel Rodzaj Bezpieczeństwo  Łatwość użycia Cena £ Stronie internetowej
Bitamp.com online Wysoki  Łatwo Darmowy Bitamp
Ledger Nano S Sprzęt komputerowy  Wysoki Umiarkowany >150 $ Księga główna
Portfel na chleb mobilny Umiarkowany Łatwo Darmowy CHLEB

Tabela przedstawiająca różne cechy portfeli niepolegających na powiernictwie

Wniosek

Po dokładnym zapoznaniu się z powyższymi portfelami niepolegającymi na powiernictwie zalecamy Bitamp ze względu na jego bezpieczne i szybkie transakcje. Co więcej, portfel jest darmowym portfelem o otwartym kodzie źródłowym, co oznacza, że ​​programiści na całym świecie pracują nad ulepszaniem go z dnia na dzień, zwiększając Twoje inwestycje w kryptowaluty i HODLing. 

Pamiętaj, nie swoje klucze prywatne, nie swoje monety! Zawsze staraj się używać portfeli innych niż powiernicze do przechowywania aktywów kryptowalut. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector