Opinia ekspertów na temat zdecentralizowanych finansów [DeFi] – trend, który zdominował przestrzeń kryptograficzną w 2020 roku

Zdecentralizowane finanse (DeFi) były jednym z gorących tematów w 2020 r., Obok obecnego wzrostu cen Bitcoin, uruchomienia Ethereum 2.0, globalnego krachu gospodarczego spowodowanego przez koronawirusa i nie tylko..

DeFi stanowi jednak inny rodzaj trendu lub fazę rozwoju kryptowalut, niż trendy, które pojawiły się wcześniej. W przeszłości branża kryptowalut widziała ICO i IEO, ale wszystkie z nich były zaangażowane w zbieranie pieniędzy w zamian za obietnice, które czasami mogą trwać latami bez spełnienia.

DeFi koncentruje się na integracji finansowej i umożliwia użytkownikom kryptowalut dostęp do usług bankowości cyfrowej i zarabianie poprzez wykorzystanie zdecentralizowanej bankowości wyłącznie za pomocą smartfona lub komputera.

To interesujący okres w historii kryptowalut, ponieważ Bitcoin prowadzi kolejny wzrost i powoduje nową falę użytkowników kryptowalut, którzy szukają sposobu na zakup Bitcoin; inwestorzy instytucjonalni wkraczają do sektora kryptowalut bezpośrednio lub pośrednio szybciej niż kiedykolwiek; PayPal przeszedł na kryptowalutę; liczba adopcji rośnie; COVID-19 doprowadził do globalnego załamania gospodarczego, co pozwoliło branży kryptograficznej pokazać swój prawdziwy potencjał – i tak się stało; i więcej.

W środku tego wszystkiego DeFi eksplodowało i stało się najbardziej dominującym trendem. Nawet teraz, gdy Bitcoin uderzył w nową ATH, a rok dobiega końca, zdecentralizowane finanse nadal rosną i przyciągają uwagę równie mocno, co nawet powoduje, że eksperci dzielą się swoimi opiniami na temat tego, co ma nadejść.

Co mówią eksperci?

Jak zawsze, prognozy na przyszłość mogą się bardzo różnić w zależności od osoby, i jest to prawdą nawet wśród ekspertów. Mimo to ciekawie jest zobaczyć, co myślą ci, którzy mają wiedzę i doświadczenie, ponieważ zazwyczaj mają znacznie głębsze zrozumienie trendów niż zwykli entuzjaści kryptografii.

Bohdan Prylepa

Bohdan Prylepa, CTO i współzałożyciel Prof-it Blockchain Ltd. zapytany w ostatnim wywiad czy DeFi może pomóc ustabilizować globalną gospodarkę, Bohdan Prylepa, CTO i współzałożyciel Prof-it Blockchain Ltd, zapytany w niedawnym wywiadzie o miejsce DeFi w światowej gospodarce, powiedział:

„DeFi jest nadal w fazie eksperymentalnej. Przy szalonych APR i napadach, które przyprawiają inwestorów o dreszcze, może minąć wiele lat, zanim to się stanie. Mimo to DeFi jest interesujące, ale nie powinniśmy wyprzedzać siebie. To wciąż Dziki Zachód i trzeba wykonać więcej pracy – strukturalnej, legislacyjnej i infrastrukturalnej, zanim DeFi odegra kluczową rolę w stabilizacji globalnej gospodarki ”.

Nadal wierzy, że DeFi będzie miało ogromny wpływ na sektor kryptowalut. Jest na to po prostu za wcześnie. Ale mówiąc to, dodał: „Jednak nie jestem lekceważący. Rozwój zdecentralizowanych giełd, takich jak Uniswap, może odebrać część udziału w rynku scentralizowanej giełdy ”.

Zasadniczo, podczas gdy Prylepa nie spodziewa się, że każdy projekt DeFi w najbliższym czasie stanie się wielkim hitem, są takie, które wyprzedzają resztę – może ze względu na prawdziwy popyt, a może dlatego, że znalazły się we właściwym miejscu we właściwym miejscu. czas.

Nicholas Pelecanos

Coś podobnego powiedział Nicholas Pelecanos, szef działu handlowego NEM, który stwierdził, że DeFi przyciąga wiele uwagi i działa jako wielki przełom w tradycyjnej bankowości. Wspomniał nawet o Messari raport który zauważył, że wart 500 milionów dolarów Bitcoin został przeniesiony do Ethereum w 2020 roku, specjalnie w celu uczestnictwa w DeFi.


Pelecanos kontynuował, mówiąc, że boom DeFi podąża za krzywą przyjęcia innowacji – dobrze udokumentowanym zjawiskiem, które przebiega według określonego wzorca, jeśli chodzi o nowe, obiecujące wynalazki.

„Wzrost dla innowacji, w tym przypadku DeFi, jest w dużej mierze napędzany przez postęp technologiczny, po którym następuje wzrost kapitału i regulacji. Dlatego ogólny wzrost przestrzeni lub „rozwój” jest funkcją użytkowników, rozwoju technologicznego i regulacyjnego oraz kapitału ”- powiedział.

DeFi świadczy wiele usług, ale z tym wszystkim, co zostało powiedziane, DeFi jest – podobnie jak sam sektor kryptowalut – wciąż w powijakach. Wiele z nich jest wciąż eksperymentalnych i wszystko może się zdarzyć. Pelecanos wskazał na załamanie finansowe YAM, które spadło o 90% po prostu dlatego, że miał błąd w swoim kodzie.

Brendan Blumer

Jest to przeważnie dominująca opinia w branży kryptowalut, którą podziela wiele innych wpływowych osób. Jednym z przykładów jest dyrektor generalny Block.one, Brendan Blumer, który powiedział

„W Block.one wierzymy, że musi nastąpić ewolucja od DeFi, aby osiągnąć trwałe połączenie z tradycyjną gospodarką i stworzyć bardziej otwarty system finansowy. Nazywamy to Open Programmable Finance lub ProFi. Myślimy o ProFi jak o pomoście od przejrzystości i integralności łańcucha bloków EOS do regulowanego świata finansów ”.

Zgadza się z tym nawet Brian Brooks, kontroler walutowy Departamentu Skarbu USA. Mówił o decentralizacji i usługach DeFi, zauważając, że „Moim zdaniem wciąż jesteśmy w pierwszym kwartale dłuższej gry, a wiele z największych korzyści i postępów jest jeszcze przed nami”.

Podsumowując, można powiedzieć, że DeFi potrzebuje czasu, aby w pełni rozwinąć swój potencjał. Cierpliwość jest kluczem dla wszystkich, którzy chcieli zobaczyć świetlaną przyszłość finansów cyfrowych

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map