Oto dlaczego nowi handlowcy kryptowalut często walczą o zarobienie pieniędzy

Pomimo tego, że jest to jedna z najbardziej dochodowych branż wszechczasów, początkujący inwestorzy kryptowalut często tracą pieniądze, gdy po raz pierwszy wchodzą na rynek. W zależności od używanej platformy szacuje się, że nawet 95% nowych handlowców kryptowalut traci pieniądze – głównie z powodu błędów, których można łatwo uniknąć dzięki odpowiedniej wiedzy i przygotowaniu.

Jeśli znajdziesz się na tej pozycji lub planujesz wkrótce rozpocząć handel kryptowalutą, oto, co musisz wiedzieć przed otwarciem następnej transakcji.

Wykop emocje i wymówki do krawężnika

„Ostatecznie stała rentowność sprowadza się do wyboru między niewygodami, które odczuwasz, gdy postępujesz zgodnie z planem, a chęcią poddania się emocjom (i rządzenia nimi)” – powiedział Yvan Byeajee w swojej książce „The essence of trading psychology in one umiejętność’.

Chociaż ten cytat był skierowany do traderów na tradycyjnych rynkach, takich jak forex, akcje i ich instrumenty pochodne, odnosi się również do inwestorów kryptowalutowych, którzy często używają emocji jako podstawy do podejmowania decyzji, a nie zimnych, twardych faktów. Niestety ta strategia (lub jej brak) rzadko opłaca się na dłuższą metę i jest jednym z głównych powodów, dla których mniej doświadczeni handlowcy kryptowalutami mogą skończyć na minusie.

Chociaż prawdą jest, że wiele ruchów na rynku kryptowalut jest spowodowanych nagłymi zmianami nastrojów inwestorów i że zmiany te często można przewidzieć z dużym wyprzedzeniem (w niektórych przypadkach), wielu traderów często daje się złapać tej samej sentymentalnej kuli i tworzy nielogiczne przywiązania do aktywa, którymi handlują. Może to spowodować, że inwestorzy zatrzymają się na aktywach, które nie mają realnej szansy na ożywienie, co zarówno blokuje ich kapitał, jak i potencjalnie prowadzi do spirali, w której odmawiają wcześniejszego poniesienia strat i tracą znacznie więcej, niż musieli..

Unikaj takich spadków na krawędzi klifu, ustawiając stop loss. (Zdjęcie: CoinGecko)

Często niedoświadczeni inwestorzy przechodzą na mentalność „długoterminowego wstrzymania”, aby uzasadnić posiadanie przez niekorzystne zmiany cenowe – przenosząc zamiar swojej inwestycji na inwestycję długoterminową, aby straty były bardziej znośne. Chociaż w niektórych przypadkach może się to udać, ważne jest, aby mieć na uwadze wstępną strategię, a następnie się jej trzymać. Nie oznacza to, że inwestorzy powinni wyprzedawać pierwszą czerwoną świecę, ale zdecydowanie powinni zatrzymać stop loss na miejscu, aby chronić przed katastrofalnym spadkiem na krawędzi klifu.

Kiedy masz wątpliwości, Demo Trade

Zdecydowana większość nowych handlowców kryptowalut ma niewielkie lub żadne doświadczenie w handlu, a większość z nich nie ma poczucia struktury rynku, przydatnych wskaźników ani analizy technicznej. W rezultacie wielu nowych traderów po prostu zagłębia się w rynek, wykorzystując tylko swój spryt, logikę i intuicję do podejmowania decyzji, nawet jeśli są one doskonalone przez doświadczenie i wiedzę rynkową..

Na szczęście wiele platform oferuje teraz rozwiązania do handlu demo, które pozwalają handlowcom kryptowalut spekulować na rynku bez ryzykowania pieniędzy. Zamiast tego platformy te umożliwiają tym użytkownikom handel przy użyciu wirtualnych pieniędzy lub funduszy testnetowych na rynkach, które odzwierciedlają te prawdziwe. Korzystając z rachunków demonstracyjnych, niedoświadczeni handlowcy kryptowalut mogą poznać rynek, przeprowadzić własne analizy techniczne i rozwinąć swój portfel demonstracyjny, aby zobaczyć, jak ich strategie wypadłyby na prawdziwym rynku.

NewsCrypto jest powszechnie znany ze swojej platformy edukacyjnej do handlu, ale niedawno uruchomił własne bezpłatne rozwiązanie do handlu demo. (Zdjęcie: NewsCrypto)


Aby pomóc ustawić handlowców kryptowalut na właściwej ścieżce, AktualnościCrypto – popularna platforma do edukacji i analizy handlu kryptowalutami – niedawno wydała własne rozwiązanie do handlu demo. W przeciwieństwie do innych narzędzi do handlu demonstracyjnego i papierowego, platforma handlowa w wersji demonstracyjnej NewsCrypto została zaprojektowana z myślą o absolutnie początkujących i zapewnia łatwo dostępne funkcje, wykresy i rynki demonstracyjne dla nowych inwestorów, aby mogli szybko się z nimi uporać.

Gdy trader może w wygodny sposób zarobić na rynkach demo, nadszedł czas, aby przejść do rzeczywistości, korzystając ze stop-loss, take-profit i limitów zleceń, aby kontrolować ekspozycję na ryzyko tam, gdzie to możliwe.

Oddziel prawdę od szumu

Jako nowemu inwestorowi często trudno jest oddzielić naprawdę obiecujące możliwości inwestycyjne od tych, które zostały zwiększone przez płatne szylingi, i tych, którzy są zainteresowani ich sukcesem. Niestety, może to prowadzić początkujących inwestorów do inwestowania w niezliczone ilości schematy pomp i zrzutów unoszące się wokół lub w projektach, które będą miały niewiele więcej niż ciągły trend spadkowy.

Zainteresowanie wyszukiwaniem Bitcoin w ciągu ostatnich 90 dni (Zdjęcie: Google)

Aby przezwyciężyć ten problem, inwestorzy potrzebują dostępu do dokładnych, nieobiektywnych spostrzeżeń rynkowych i analiz oraz potrzebują sposobu na sprawdzenie, które projekty mają prawdziwy szum, a które są niewypałami. Na szczęście istnieją dosłownie dziesiątki narzędzi i platform, które pomagają dostrzec obiecujące możliwości i uniknąć ryzykownych opcji. Jednym z nich jest Google Trends, witryna, która pozwala sprawdzić aktywność wyszukiwania dowolnego hasła, które chcesz sprawdzić, czy jest naprawdę popularne, czy nie.

Podobnie Crypto Fear & Indeks chciwości z alternatywy.me można wykorzystać do oceny, czy rynek jest ogólnie byczy czy niedźwiedzi, podczas gdy Shuffleupnarzędzie do śledzenia zmienności może służyć do sprawdzania normalnego zakresu zmienności dla różnych kryptowalut. Narzędzia te, w połączeniu z wieloma innymi dostępnymi, mogą być używane do podejmowania bardziej dochodowych decyzji handlowych i unikania najbardziej ryzykownych aktywów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map