Oto dlaczego zainteresowanie inwestorów krypto pochodnymi rośnie!

Bitcoin został wprowadzony po raz pierwszy w 2009 roku. Miał na celu ułatwienie transakcji finansowych szybko, tanio i anonimowo. Bitcoin szybko przekształcił się z narzędzia transakcyjnego w narzędzie inwestycyjne, którego wartość stale rosła w miarę wzrostu popularności i uczenia się ludzi jak inwestować w kryptowalutę.

Handel kontraktami terminowymi na Bitcoin został uruchomiony w grudniu 2017 r. W tamtym czasie na rynku nastąpił ogromny okres byka, kiedy Bitcoin przekroczył próg 20 000 USD, po czym gwałtownie spadł w 2018 r..

W warunkach skrajnej zmienności wprowadzenie instrumentów pochodnych oznaczało, że handlowcy kryptowalutami mogli zmniejszyć swoje ryzyko. Kupując instrumenty pochodne, mieli pewność otrzymania wartości instrumentu pochodnego w momencie zawarcia kontraktu.

Instrumenty pochodne przyciągają instytucjonalnych inwestorów kryptowalutowych

Coraz więcej organizacji inwestuje w kryptowalutę. Potwierdza to badanie Fidelity, z którego wynika, że ​​ponad trzydzieści procent organizacji na całym świecie inwestuje obecnie w cyfrowe instrumenty pochodne lub aktywa. W świecie kryptowalut Bitcoin pozostaje królem, ale 11% firm również posiada Ether.

Handel kontraktami terminowymi jest dobrze rozumiany przez instytucje finansowe, więc te produkty przyciągają więcej funduszy instytucjonalnych na arenę. Zwiększone zainteresowanie kryptowalutami nieuchronnie doprowadzi do wzrostu wartości.

Co to jest pochodna?

W miarę jak instrumenty finansowe przechodzą na rynek, instrumenty pochodne są jednymi z najstarszych, sięgającymi wczesnego średniowiecza. Krypto-pochodne to instrumenty handlowe, które pomagają inwestorom zarządzać ryzykiem i maksymalizować zyski. Instrumenty pochodne pozwalają robić więcej za mniej.

Instrument pochodny to umowa o sumie zerowej między dwiema stronami. Jest to umowa zakupu składnika aktywów po z góry ustalonej w przyszłości cenie. Na rynkach kryptowalut te aktywa to kontrakty terminowe typu futures na bitcoiny lub altcoiny.

Te instrumenty finansowe dają handlowcom możliwość uzyskania ekspozycji na kryptowaluty przy jednoczesnym efektywnym zarządzaniu kapitałem. Są to instrumenty zabezpieczające, które chronią inwestorów przed wahaniami cen.

Ograniczenie ryzyka

Kryptowaluty są bardzo niestabilne i mogą dramatycznie reagować na wydarzenia informacyjne. Ponieważ są zdecentralizowane, nie podlegają ścisłej regulacji, więc rynki mogą poruszać się w odpowiedzi na manipulacje. Głównym celem handlu walutami jest maksymalizacja zysków poprzez efektywny handel, który minimalizuje ryzyko. Instrumenty pochodne stanowią ważną część zestawu narzędzi handlu kryptowalutami, ponieważ pomagają inwestorom w ograniczaniu ryzyka i maksymalnym wykorzystaniu finansowania inwestycji.

Handlowcy mogą kupować krypto-pochodne na kryptowalutach i zwykłych giełdach. Są przedmiotem handlu między handlowcami i na giełdach.

Rodzaje instrumentów pochodnych

  •         Futures – umowa na składnik aktywów zakupiony po uzgodnionych cenach, ale opłacony w późniejszym terminie przy dostawie
  •         Opcje – podobnie jak kontrakt futures, opcja ta umożliwia dwóm stronom ustalenie ceny aktywów z góry, ale w przeciwieństwie do przyszłości kupujący lub sprzedający ma prawo, ale nie ma obowiązku, kupować lub sprzedawać aktywa. Zależy to od tego, czy opcja jest opcją kupna czy sprzedaży.
  •         Napastnicy – Forwardy są podobne do kontraktów futures, ale są bardziej elastyczne i można je dostosować.
  •         Quantos – Ta pochodna służy do zamiany jednej kryptowaluty na inną. Jest podobny do kontraktu futures, ale nie ma daty rozliczenia. Kwanty są stosunkowo nowe na rynkach kryptowalut i są dość ryzykowne.
  •         Bezterminowy kontrakt futures – podobne do kontraktów futures, ale na zasadzie kroczącej. Te kontrakty mogą pozostać otwarte, o ile możesz sobie pozwolić na ich dalsze finansowanie. Zaletą tych instrumentów jest obniżenie opłat.


  • Kontrakty CFD na różnice kursowe – CFD to rodzaj instrumentu pochodnego, który może dać Ci korzyść w postaci dźwigni finansowej, ponieważ płacisz tylko depozyt. Pozwala na handel na długich lub krótkich pozycjach i nie musisz płacić opłat skarbowych. Skontaktuj się z Prime XBT i handluj na wielu rynkach.  

W przyszłości prawdopodobne jest, że nastąpi wzrost liczby platform, które będą handlować instrumentami pochodnymi. Dostępność instrumentów pochodnych będzie nadal zwiększać atrakcyjność kryptowaluty dla inwestorów instytucjonalnych. Od momentu powstania rynki instrumentów pochodnych nadal rosły, wyprzedzając rynki kasowe pod względem liczby transakcji.

Zakup instrumentów pochodnych kosztuje setki milionów dolarów i przyciąga inwestorów instytucjonalnych.

Dla nowicjuszy w kryptowalutach

Instrumenty pochodne to złożone instrumenty, po których niedoświadczonym inwestorom trudno jest się poruszać. Handlowcy muszą ostrożnie wybierać swoje giełdy krypto pochodnych. Instrumenty pochodne są nadal w dużej mierze nieuregulowane i mogą istnieć pozbawieni skrupułów dealerzy.

Upewnij się, że rozumiesz prowizje i spready, zanim podejmiesz decyzję. Dostępność ograniczonych zleceń rynkowych i stop loss są również ważnymi kwestiami przy wyborze giełdy. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map