Płatności kryptograficzne bliżej przejścia do głównego nurtu, ponieważ PayPal otwiera drzwi

Adaptacja kryptowalut na głównych rynkach finansowych nabiera tempa. Kilka przedsiębiorstw online i offline przyjęło teraz przełomową siłę rynku kryptowalut, akceptując między innymi bitcoin, ethereum, ripple i litecoin jako sposób płatności. W duchu zakłóceń kilka startupów próbowało uruchomić własne kryptowaluty.

Nawet tradycyjne banki, takie jak JPMorgan Chase, Goldman Sachs, a także giganci technologiczni na czele z Facebookiem zdecydowali się na uruchomienie własnych kryptowalut. W związku z tym kilka platform, które akceptują płatności kryptograficzne, ma teraz dziesiątki kryptowalut wymienionych na swoich platformach jako akceptowalne sposoby płatności. To, zdaniem ekspertów ds. Bezpieczeństwa finansowego, stwarza potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Potrzeba portfeli kryptowalutowych

To wywołało nienasyconą potrzebę bezpiecznych rozwiązań do przechowywania i przesyłania aktywów kryptowalutowych. Różnym gigantom technologicznym na czele z PayPal, Apple, Samsung i Google udało się zaprojektować niezawodne portfele mobilne, które wielu konsumentów przyjęło ze znacznym poczuciem bezpieczeństwa. Jednak ich wiedza specjalistyczna nie obejmuje kryptowalut, co pozostawia dużą lukę dla rewolucyjnych start-upów kryptowalut, które mogą wykorzystać.

Doprowadziło to do szybkiego wzrostu liczby uruchamianych portfeli kryptograficznych, z których każdy chce oferować najlepsze funkcje za rozsądną cenę bez narażania protokołów bezpieczeństwa..

Jednym z najbardziej znanych graczy w tym fascynującym segmencie rynku kryptowalut jest Moneta. Spacja, nowoczesny portfel kryptowalut założony przez Jonathana Speignera w 2015 roku. Twórca tego innowacyjnego portfela jest dogłębnym ekspertem technicznym w zakresie bezpieczeństwa, kryptowalut, mobilności, przetwarzania w chmurze i powiązanych technologii. Portfel został zaprojektowany ze szczególnym naciskiem na początkujących inwestorów kryptowalutowych i osoby bez konta bankowego.

Coin Wallet chce wypełnić lukę w branży bankowej, która została wykorzystana przez pojawienie się zdecentralizowanych rozwiązań finansowych. W tradycyjnej bankowości wiele osób jest wykluczonych z systemu, ponieważ nie spełniają one różnych wymagań dotyczących znajomości klienta (KYC), które zostały wprowadzone przez banki centralne. Utrudnia to zgromadzenie znacznej ilości pieniędzy w głównym systemie finansowym.

Jednak wraz z pojawieniem się kryptowalut, ludzie mogą teraz konwertować swoje waluty fiducjarne, inwestując w bitcoin, ripple lub inne popularne kryptowaluty. Mogą następnie przechowywać te aktywa w portfelu kryptowalutowym i obserwować, jak wartość czasami rośnie bardziej niż średnia stopa depozytowa oferowana przez tradycyjne banki.

Opór jest bezcelowy

Kilka instytucji finansowych zauważyło nienasycony popyt na portfele kryptowalut i teraz uruchamia własne wersje, aby spróbować zdobyć udział w szybko rozwijającej się przestrzeni rynkowej. Mastercard i Bank of America z siedzibą w USA to tylko niektóre z firm, które podjęły ten krok. W Japonii do kolejki osób uruchamiających portfel kryptowalut dołączył również globalny gigant bankowości finansowej Rakuten.

Jednak PayPal do tej pory był brakującym elementem w drodze do głównego nurtu portfeli kryptograficznych. Gigant płatności online może pochwalić się setkami milionów użytkowników online, co czyni go idealnym narzędziem do przyspieszenia przyjęcia portfela kryptowalutowego. Kilka osób, które dokonują płatności online, woli korzystać z systemu PayPal ze względu na jego zapory sieciowe w porównaniu z kartą kredytową. W związku z tym, gdy gigant płatności online powiedział w zeszłym miesiącu, że pracuje nad wprowadzeniem możliwości kryptowalut na swoją platformę, kilka publikacji medialnych opublikowało historie przedstawiające ten pomysł jako ważny krok w kierunku wprowadzenia do głównego nurtu płatności kryptograficznych..

Firma podąża śladami innego giganta technologicznego Alphabet Inc., który również ogłosił na początku tego roku, że jego płatny portfel Google zacznie akceptować płatności kryptowalutowe..

Droga naprzód


Portfele kryptowalut mają ogromny potencjał na rynku kryptowalut. Są nie tylko podzbiorem, ale kluczowym graczem w tym, co okazuje się jedną z najbardziej przełomowych sił innowacji od przełomu tysiącleci. Portfele kryptowalut są połączone z internetowymi platformami pożyczkowymi kryptowalut, platformami wymiany kryptowalut, platformami transakcyjnymi kryptowalut CFD, platformami międzynarodowych przekazów pieniężnych, a nawet systemami punktów sprzedaży (POS).

Stają się coraz bardziej popularne na rynku, ponieważ ludzie coraz częściej decydują się na przesyłanie pieniędzy w formie kryptowaluty zamiast waluty fiducjarnej. Decydują się również na korzystanie z systemów płatności kryptograficznych ze względu na niższe opłaty w porównaniu z tradycyjnymi usługami przekazów pieniężnych. Firmy, które początkowo oparły się pokusie przyjęcia kryptowalut, teraz zaczynają wykazywać zainteresowanie. Niektóre z nich, takie jak PayPal, bez wątpienia odegrają kluczową rolę w upowszechnianiu płatności kryptograficznych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector