Pokonaj „Crypto Exchange Blues”, odpowiadając na te 5 ważnych pytań

Jeśli dopiero zaczynasz z kryptowalutą lub wchodzisz głębiej, wkraczasz w ekosystem, który ma pewną złożoność. Większość początkujących wie, że istnieją różne opcje wymiany, ale mniej z nich rozumie, jak te wymiany są do siebie porównane. Obecnie niektóre z największych pytań, jakie mogą mieć handlowcy, dotyczą legalności i wiarygodności giełd i ich operatorów. Ale są też inne pytania, na które należy odpowiedzieć. Zwróć uwagę na te duże, powszechne obawy, które ludzie mają, gdy zanurzają się w kryptowalutę. Dowiesz się więcej o tym, co tam jest, i będziesz w stanie lepiej zarządzać własnym portfelem aktywów.

Oto pięć pytań, które często zadają sobie traderzy w trakcie zakupu kryptowalut:

1. „Kto się za tym kryje?”

W tej chwili handel i inwestowanie kryptowalut jest pod pewnymi względami trochę pod presją.

Jednym z najbardziej znanych przykładów jest giełda BitMex. Zaledwie kilka miesięcy temu było to powszechne miejsce do robienia interesów przy wymianie jednego zasobu kryptograficznego lub fiducjarnego na inny.

Teraz dyrektor generalny Arthur Hayes jest w areszcie i ścigani są inni czołowi przywódcy przez rządowych śledczych, którzy twierdzą, że operatorzy BitMex nie zwalczali w wystarczającym stopniu prania pieniędzy lub wymagają odpowiednich rodzajów weryfikacji i poświadczeń dla interesariuszy. Nie budzi to zaufania!

BitMex nie jest też jedynym przykładem. Lider OKEx Star Xu również został ostatnio aresztowany, a różni inni operatorzy są teraz w gorącym miejscu, ponieważ federalni regulatorzy w krajach takich jak USA i Chiny poważnie podchodzą do rozprawienia się z niezarejestrowaną i nielicencjonowaną działalnością kryptowalut.

Mając to na uwadze, jednym z największych początkowych pytań tradera jest – kto stoi za tą platformą? Czy działają zgodnie z zasadami, czy po prostu je uskrzydlają?

2. „Czy ta wymiana jest zgodna?”

Idąc śladami tego pierwszego pytania, masz inwestorów, którzy zastanawiają się, czy dana giełda naruszyła jakiekolwiek standardy ustanowione przez organy regulacyjne.

Ogólnie rzecz biorąc, wiele krajów wymaga, aby operator posiadał określoną licencję (lub przedstawiał przejrzyste raporty regulacyjne), aby mieć pewność, że giełda jest obsługiwana w określony sposób. W przeciwnym razie potencjał różnych rodzajów prania pieniędzy i oszustw jest dość wszechobecny.

W wielu przypadkach stosunkowo łatwo jest ustalić, czy Twoja giełda jest prawidłowa, jeśli chodzi o przepisy. Ale zanim agencje zaczęły agresywnie reagować na giełdy, handlowcy nie zawsze przeprowadzali te badania. Potem zostali zaskoczeni, gdy ich ulubione wymiany się załamały! Nawet popularne giełdy, takie jak Binance, które wydawały się robić wszystko dobrze i prawdopodobnie powinny jeszcze raz przyjrzeć się swoim zasadom KYC w świetle bieżącej działalności regulacyjnej.

3. „A jeśli przegram?”

Niektórzy handlowcy kryptowalut są dość dobrze zaznajomieni z terminologią i jak handlować fiat za kryptowaluty lub odwrotnie. Mają jakąś formę strategii w zakresie pozyskiwania aktywów, określania podstawy kosztów i ostatecznie realizacji zysków, gdy ich monety wystartują.


Ich obawy dotyczą bardziej zmienności rynku kryptowalut. I jest niestabilny. Nie można temu zaprzeczyć. Wszystko, co musisz zrobić, to spojrzeć na wartości Bitcoin między jego poprzednim szczytem na poziomie 20 000 USD, a jego obecną wartością około 16 500 USD. Bitcoin nie potrzebuje prawie nic, aby stracić lub zyskać połowę swojej wartości lub więcej, więc handlowcy mogą być zrozumiale zaniepokojeni.

Na giełdach, takich jak Currency.com, handlowcy mogą korzystać z alertów cenowych w czasie rzeczywistym i zablokuj gwarantowane zlecenia stop-loss aby pomóc w zapobieganiu problemom z awariami flash lub innymi spontanicznymi zapłonami na określonym rynku kryptowalut. Istnieją również narzędzia do przechowywania portfela i szereg zasobów dla początkujących, aby wszystko było bardziej przejrzyste.

4. „Czym do cholery jest handel marżą?”

Currency.com oferuje również większą dźwignię finansową niż niektóre inne giełdy. W niektórych przypadkach handlowcy mogą wykorzystać kilkaset razy wartość ich początkowej inwestycji, aby grać w kryptowalutę.

Jednak kluczem jest tutaj zrozumienie swojego ryzyka. Handel z marżą oznacza, że ​​jeśli przegrasz, jesteś narażony na znacznie większe zwroty niż te, które pierwotnie wprowadziłeś na rynek.

Kolejną dobrą wskazówką jest skorzystanie z krypto pochodnych, takich jak kontrakty terminowe i opcje, gdzie możesz być w stanie wykorzystać więcej bez konieczności płacenia gór pieniędzy, jeśli Twój plan gry nie zostanie w pełni zrealizowany. Unikalna strategia handlu opcjami daje fanom kryptowalut więcej alternatyw. Mogą gonić za nagrodą bez zwiększania ryzyka w tradycyjny sposób, tak jak robisz to w przypadku kupowania kapitału własnego lub aktywów na marży.

5. „Jakie mam możliwości?”

Ważne jest również, aby na giełdzie było dostępnych wiele różnych klas aktywów. Dzienniki finansowe często mówią o kryptowalutach „na rampach”, na których posiadacze waluty fiducjarnej mogą łatwo wymienić się na aktywa cyfrowe. Handlowcy oceniają również pary kryptowalut, które pozwalają na obrót lub dywersyfikację w strategii kryptowalutowej. Z ponad 1500 aktywami i możliwością handlu przy okazji tokenizacji aktywów, Currency.com łączy staranne przestrzeganie przepisów i ugruntowana legalność handlowa dzięki szerokiemu nowemu menu opcji zabezpieczania, dywersyfikacji i ostatecznie wprowadzania innowacji w kryptowalutach i inwestycjach defi. To naprawdę zupełnie nowy świat i taki, do którego inwestorzy mogą z pewnością wejść, jeśli wiedzą, że giełdy grają w piłkę z agencjami regulacyjnymi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector