Przewodnik po handlu opcjami Bitcoin

przewodnik obraz okładki handlu opcjami bitcoin

Bitcoiny i opcje nie mogłyby się bardziej różnić, jeśli chodzi o ryzyko. Podczas gdy inwestowanie w Bitcoin jest powszechnie uważane za ogromny hazard, handel opcjami może być dość bezpieczny dla tych, którzy wiedzą, co robią. W naszym przewodniku dotyczącym handlu opcjami Bitcoin omówimy, co się stanie, gdy połączysz te dwie opcje.

Czym są Bitcoiny?

Bitcoin to oryginalna kryptowaluta. Został stworzony w 2009 roku przez nieznaną osobę lub grupę pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Kryptowaluta to specjalna forma cyfrowej i elektronicznie przenośnej waluty, która opiera się na protokołach i algorytmach kryptograficznych.

Podstawowe cechy większości kryptowalut są następujące:

  • Ich podaż nie jest określana przez żaden bank centralny, ale przez ogólnie dostępny algorytm.
  • Transakcje kryptowalutowe są dokonywane bezpośrednio między uczestnikami. Innymi słowy, są zdecentralizowane i nie wymagają pośredników.
  • Transakcje odbywają się anonimowo.

Wzrost kryptowalut

Przyczyny wzrostu liczby kryptowalut – w tym przypadku Bitcoin, a konkretnie handlu opcjami Bitcoin – można ogólnie podzielić na finansowe, technologiczne, społeczno-ekonomiczne i psychologiczne.

Budżetowy: Zacznijmy od oczywistego powodu: pieniędzy. Ludzie widzieli, jak wcześni użytkownicy Bitcoina stali się milionerami w mniej niż dekadę i chcą mieć udział w tej akcji. To takie proste.

Techniczny: Dzięki szybkiemu postępowi w dziedzinie sztucznej inteligencji i inteligentnych kontraktów firmy fintech starają się oferować nowe i coraz bardziej wyrafinowane produkty finansowe typu peer-to-peer. Ich celem jest przejęcie przez ich technologię roli pośrednictwa finansowego i zasadniczo wyeliminowanie banków.

Społeczno-ekonomiczne: Wierz lub nie, ale kryptowaluty mają mocne zastosowanie humanitarne. Szybkość transakcji, niskie opłaty i anonimowość uczestników sprawiają, że giełda Bitcoin może być dla wielu osób bardziej stabilną i demokratyczną opcją niż bank. W krajach, w których gospodarka jest niestabilna lub duży procent populacji pozostaje bez banków, kryptowaluty mogą mieć duży wpływ na życie ludzi.

Psychologiczny: Reputacja zarówno instytucji finansowych (głównie banków), jak i rynków finansowych została znacznie zagrożona od czasu światowego kryzysu finansowego w 2007 i 2008 roku. Podważenie zaufania publicznego do tradycyjnych finansów, „wojny walutowe” prowadzone przez banki centralne w okresach słabego wzrostu gospodarczego , a napięcia geopolityczne skłoniły wielu inwestorów do przejścia na szybko rozwijający się rynek kryptowalut.

Bitcoin zaczął być kupowany i sprzedawany za dolary amerykańskie wraz z pojawieniem się wyspecjalizowanych platform handlowych, takich jak Mt. Gox w Tokio, co pozwoliło na gwałtowny wzrost liczby transakcji Bitcoin. Od tego czasu pojawiło się wiele popularnych usług, które akceptują BTC jako płatność. Godnymi uwagi przykładami takich firm są Microsoft, Newegg i airBaltic.

Innym sposobem, w jaki kryptowaluty są obecnie wykorzystywane do kupowania prawdziwych towarów i usług, są karty podarunkowe. Od 2013 roku zaczęły pojawiać się nawet bankomaty Bitcoin. Te rzeczywiste maszyny ułatwiają kupno lub sprzedaż kryptowalut za tradycyjne pieniądze.

Jakie są opcje Bitcoin?

Opcje Bitcoin to pochodne instrumenty finansowe, które dają ich właścicielom prawo – ale nie obowiązek – kupna lub sprzedaży Bitcoinów po określonej cenie w / w uzgodnionym terminie wygaśnięcia. Cena ta nazywana jest kursem wykonania, a data wygaśnięcia jest również nazywana terminem zapadalności. Aby kupić opcję, musisz zapłacić premię, która jest zwykle tańsza niż sama kryptowaluta.


Istnieją dwa podstawowe typy opcji: opcje kupna i sprzedaży. Opcja kupna to umowa między kupującym a sprzedającym, w ramach której zyskujesz prawo do zakupu aktywów po ustalonej cenie. Opcja sprzedaży daje Ci prawo do sprzedaży inwestycji po z góry określonej cenie.

Handel kryptowalutami ma złowieszczy dźwięk; wydaje się bardzo złożony i nieznany. Jednak spojrzenie wstecz na historię pokazuje nam, że kontrakty podobne do opcji były używane od co najmniej 332 pne. W tym pierwszym przypadku grecki filozof wykupił prawa do zbioru oliwek.

Jeśli chodzi o złożoność, prawdą jest, że handlu opcjami nie należy lekceważyć. Musisz dość dokładnie przestudiować tę dziedzinę i być dobrze poinformowanym o wszelkich zdarzeniach, które mogą wpłynąć na cenę instrumentu bazowego będącego przedmiotem kontraktu opcji.

Niemniej jednak transakcje opcjami z odpowiednimi umiejętnościami i wiedzą mogą przynieść całkiem niezły grosz z handlem opcjami Bitcoin.

Niedźwiedź i byk

Aby handlować opcjami, musisz znać terminy „niedźwiedź” i „byk”. Oczywiście nie mówimy o rzeczywistych zwierzętach; te wyrażenia wywodzą się ze sposobu, w jaki atakują swoich przeciwników.

Byk ufa swoim rogom w powietrze, podczas gdy niedźwiedź macha łapami w dół. Działania te od dawna są związane ze zmiennością rynków finansowych. Kiedy chcesz powiedzieć, że rynek rośnie i jest ekonomicznie zdrowy, nazywasz to hossą. Jeśli rynek się cofa, mówi się o bessie.

Jeśli zaangażujesz się w handel opcjami Bitcoin, prawdopodobnie napotkasz również terminy „niedźwiedzi” i „zwyżkowy”. Inwestorzy opcyjni używają tych terminów, aby szybko wyrazić swoje nastroje rynkowe. Nastroje rynkowe to po prostu ogólne nastawienie inwestorów do określonego papieru wartościowego lub całego rynku finansowego.

Istnieje wiele narzędzi zaprojektowanych specjalnie do pomiaru nastrojów rynkowych. Inwestorzy używają ich do tworzenia własnych strategii handlowych. Na przykład niektórzy handlowcy wolą przestrzegać panującego konsensusu i sprzedawać, gdy wszyscy inni to robią. Inni wykorzystują te dane, aby znaleźć niedowartościowane papiery wartościowe i kupić je niedrogo.

W przypadku opcji kryptowalut tego rodzaju informacje są wyjątkowo cenne, ponieważ zachowanie rynku kryptowalut może być bardzo nieregularne – znacznie bardziej niż na tradycyjnych rynkach. Inwestorzy zwykle silniej reagują na wzrosty i spadki wybranych wirtualnych pieniędzy niż w przypadku innych aktywów.

Nie kryje się za tym żadna tajemnica; ludzie po prostu w naturalny sposób reagują na poczucie niepewności, które wiąże się z czymś nowym. W końcu w przypadku czegoś tak nieuchwytnego, jak Bitcoin, Ether czy Litecoin, naturalne jest przynajmniej trochę zaniepokojenie tym, co nas czeka.

Jak handlować opcjami Bitcoin

Zanim zagłębisz się w świat opcji kryptowalut, musisz przeprowadzić pewne badania i zdecydować, gdzie chcesz handlować. Niestety, twoje wybory będą ograniczone, ponieważ do wyboru jest tylko kilka platform pochodnych kryptowaluty.

Najpopularniejsze z nich to Derbit, FTX, LedgerX, IQ Option i Quedex. Amerykańskim handlowcom polecamy LedgerX, ponieważ ma siedzibę w New YorK City i jest regulowany przez amerykańską Komisję ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC).

Style opcji

Po wybraniu platformy musisz przyzwyczaić się do małego, ale ważnego szczegółu dotyczącego handlu opcjami. Istnieją dwa style opcji: europejski i amerykański.

Opcje typu europejskiego można wykonać wyłącznie w terminie zapadalności. Możesz jednak kupić lub sprzedać sam kontrakt w dowolnym momencie przed terminem wykupu opcji. Opcje w stylu amerykańskim mogą być realizowane w dowolnym momencie przed terminem zapadalności.

To może wydawać się teraz drobiazgiem, ale wiedza o takich różnicach często może być głównym czynnikiem oddzielającym udane transakcje od niepowodzeń.

Strategie handlowe

W tej części naszego przewodnika po handlu opcjami Bitcoin skupimy się na zapoznaniu Cię z kilkoma podstawowymi strategiami handlowymi.

Połączenie objęte usługą

Strategia typu call obejmuje trzymanie BTC i jednoczesną sprzedaż opcji call. Twoim celem byłoby tutaj wygenerowanie dochodu w postaci premii.

Skoro już jesteśmy przy temacie trzymania, powinieneś zdawać sobie sprawę z terminu „hodl”, aby nie pomylić się, gdy go zobaczysz. Nie, to nie jest akronim; jest to slang kryptograficzny, który zyskał popularność w społeczności w 2013 roku, kiedy użytkownik na forum Bitcointalk przypadkowo napisał, że zamiast „przetrzymywać”, jest „hodowany”. W dzisiejszych czasach każdy fan kryptowalut pisze „hodl” zamiast „hold”.

Ochronne Put

Ochronna strategia sprzedaży dla opcji na Bitcoin wymaga również, abyś trzymał swój BTC, ale tym razem jednocześnie kupujesz opcję sprzedaży. Wielu handlowców ucieka się do tego, aby uchronić się przed ryzykiem. Powinieneś go zastosować, gdy czujesz się optymistycznie w stosunku do swojego aktywa, ale obawiasz się, że jego cena może nagle spaść.

Stanąć rozkrakiem

Jak sama nazwa wskazuje, strategia okrakiem jest równoznaczna z brakiem możliwości wyboru między dwoma krzesłami, a następnie wybraniem obu. W naszych okolicznościach oznacza to kupno zarówno opcji sprzedaży, jak i opcji kupna, które mają tę samą cenę wykonania i datę wygaśnięcia.

Ta strategia handlu opcjami Bitcoin jest używana, gdy przedsiębiorca podejrzewa, że ​​nastąpi duża zmiana ceny aktywa, ale nie jest pewien kierunku tej zmiany. Handel straddle przyniesie zysk, o ile aktywa poruszają się w dowolnym kierunku.

Wniosek

Szybki rozwój rynku kryptowalut i jego popularność otworzyły drzwi do wielu dylematów dotyczących jego potencjalnych zalet i zagrożeń. Podczas gdy niektórzy uważają, że kryptowaluty i stojąca za nimi technologia odmienią tektonicznie świat ekonomii i finansów, inni uważają, że to tylko kwestia czasu, zanim kryptowaluty całkowicie upadną.

Mając to na uwadze, trudno powiedzieć, czy handel opcjami Bitcoin jest dobrym pomysłem, czy nie. Z jednej strony zdecydowanie nie jest to najbezpieczniejszy składnik aktywów, w który można zainwestować. Z drugiej strony ten rodzaj handlu może być bardzo lukratywny, jeśli wiesz, co robisz, i podejmiesz środki ostrożności..

Podsumowując, musisz sam zdecydować, czy nagroda jest warta hazardu.

FAQ

Jaka jest najlepsza strategia handlu opcjami?

Jedną z najlepszych strategii handlu opcjami, którą polecamy, jest strategia call call. To proste, ale skuteczne. Polega ona jedynie na pisaniu umów na posiadane akcje. Ponieważ będziesz sprzedawać, otrzymasz natychmiastową premię.

Czy możesz się wzbogacić handlując Bitcoinami??

Technicznie rzecz biorąc, możesz się wzbogacić handlując bitcoinami, ale powinieneś wiedzieć, że szanse na to są niskie. Nie oznacza to, że nie możesz na tym zarabiać, ale ze względu na wysoką zmienność Bitcoina straty są tak samo powszechne jak zyski.

Dlaczego handel opcjami to zły pomysł?

Opcje handlowe niekoniecznie są złym pomysłem; może to być całkiem opłacalne, jeśli masz wymaganą wiedzę i sumiennie gromadzisz informacje związane z potencjalnymi wahaniami cen wybranego aktywa. To powiedziawszy, handel nie jest pozbawiony ryzyka, ponieważ nigdy nie możesz być pewien, że Twoje prognozy będą prawidłowe.

Jak handlować opcjami Bitcoin?

Nasz przewodnik dotyczący handlu opcjami Bitcoin szczegółowo omawia ten temat. Krótko mówiąc, najpierw musisz dowiedzieć się jak najwięcej na dany temat, a następnie wybrać najlepszą dla siebie platformę pochodnych kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector