Przyjęcie technologii blockchain – kolejny krok w ewolucji cyfrowej

Blockchain, od momentu powstania w 2008 r., Pozostawał w dużej mierze niezauważony przez masy do 2017 r. Zasady, nad którymi pracował, niezawodność finansowa, bezpieczeństwo i prywatność, które zapewniał, zostały w dużej mierze przeoczone z powodu perspektywy wzbogacenia się za pomocą kryptowalut.. 

Wraz z echem „cyfrowego złota” i tokenów blockchain będących następną walutą w tle, wśród inwestorów i handlowców narastał szum o pozornie bogatszej przyszłości. Coraz więcej osób zaczęło trzymać się każdego słowa, które udało im się znaleźć w wiadomościach w Blockchain. Ta przyspieszająca przejażdżka zakończyła się bolesną katastrofą, zarówno w przenośni, jak i dosłownie, gdy w styczniu 2018 roku wydarzyła się Crypto Winter. 

Wraz z tym pozornie nawiedzającym wydarzeniem w przeszłości, oczekiwania wobec blockchain w ogóle i Bitcoina w szczególności wzrosły do ​​innego wymiaru. Masy, poza ekspertami finansowymi, rozpoczęły własne, dogłębne badania tego, co faktycznie stanowiło sieć. 

W końcu uznano najnowocześniejsze aplikacje, które można zsyntetyzować za pomocą platform blockchain, które naprawdę zapewniały prywatność, bezpieczeństwo i przejrzystość. Od tego czasu kawałki w końcu się rozsypują. Poniżej znajduje się podejście strumieniowe do przeglądu przyjęcia blockchain w ciągu ostatnich kilku lat. Od rządów po klientów indywidualnych – oto droga do przyjęcia technologii blockchain: 

Adnotacje rządowe

Govt

Dzięki intensywnej rywalizacji między rządami o sukces w dziedzinie finansów, technologii i technologii finansowych, blockchain przyciągnął uwagę głównych krajów na całym świecie. Trwają badania nad potencjalnymi zastosowaniami i wykonalnością technologii. 

Estonia, z północno-wschodniej Europy zdigitalizowała wszystkie usługi publiczne, które są dostępne dla każdego obywatela dzięki bezpiecznym tożsamościom cyfrowym. Oprócz tego zapewnia również e-rezydencję, która umożliwia unijnym firmom i przedsiębiorcom prowadzenie działalności na całym świecie. 

Malta wskoczył na modę blockchain z uwagami swojego premiera na 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ na temat uczynienia Malty „wyspą Blockchain”. W swoim „Malta Digital Innovation Authority Bill” kraj ten chciał przyciągnąć możliwości biznesowe, zapewniając innowatorom przejrzystą platformę prawną. 

Oprócz połączenia z Satoshi Nakamoto, anonimowym autorem biuletynów bitcoinowych, Japonia zaszedł daleko w adopcji blockchain. Był to pierwszy kraj, który rozpoczął wydobywanie bitcoinów i jako pierwszy uznał Bitcoin za legalną własność. Mt. Gox, giełda kryptowalut z siedzibą w Tokio, obsłużyła 70% globalnego handlu kryptowalutami w jednym momencie, zanim spadła. 

ZEA ze swoim projektem „Blockchain Strategy 2021” ma na celu wykorzystanie Blockchain poprzez przeniesienie 50% transakcji rządowych na nim. Komisja saudyjsko-emiracka zebrała się razem, aby podpisać siedem inicjatyw opartych na blockchain, które byłyby skierowane do różnych sektorów, takich jak lotnictwo i turystyka itp. Jedną z tych siedmiu jest emisja pilotażowej kryptowaluty. 

Szwajcaria jest domem dla Crypto Valley – wolnej od podatku przystani dla inwestorów kryptowalutowych. szwajcarski 

Minister gospodarki Johann Schneider-Ammann na konferencji dotyczącej kryptowalut dla inwestorów prywatnych i instytucjonalnych powiedział, że Szwajcaria chce stać się „krajem kryptowalut”. 

USA i Chiny są nadal podzieleni co do tego, jak radzić sobie z pojawiającymi się technologiami finansowymi, ale przy rosnącej presji rówieśników i strachu przed opóźnieniami w technologii świat ma nadzieję, że nadejdą. 


Przyjęcie instytucjonalne

inst

Jedną z pierwszych instytucji, która poczuła się zagrożona perspektywą decentralizacji, były oczywiście banki. Początkowo całkowicie odrzucając ten pomysł, te tradycyjne instytucje teraz złagodniały, aby zająć się ideą kryptowalut i ich zastosowań w sferze finansów. 

Według raport opublikowany przez Infosys i Finacle w 2017 r., zatytułowany „Technologia BlockchainOd szumu do rzeczywistości„oszałamiające 50% ze 100 liderów biznesowych i technologicznych z ponad 75 instytucji finansowych spodziewa się przyjęcia komercyjnego blockchaina do 2020 r. W tamtym czasie około 69% banków eksperymentowało z łańcuchami bloków, a 21% planowało użyć wariantów tego samego Platforma. 

Bank of England był pierwszym bankiem centralnym, który opublikował badania dotyczące technologii Distributed Ledger w 2014 roku. 

Bank Litwy wydany cyfrowa moneta kolekcjonerska ponad rok temu do testowania łańcucha bloków w realnym środowisku na małą skalę i niedawno ogłosiła otwarty przetarg na opracowanie, wdrożenie i utrzymanie platformy do sprzedaży cyfrowej monety kolekcjonerskiej. 

Ministerstwo Finansów, Bank Centralny Brazylii, Komisja Papierów Wartościowych i Nadzorca Ubezpieczeń Prywatnych połączyli siły, aby ustanowić precedens dla pojawiających się technologii finansowych niedawno. Procedura obejmie utworzenie piaskownicy regulacyjnej w celu zrozumienia i przetestowania tych technologii. 

Deutsche Bundesbank, niemiecki bank centralny, pod koniec 2018 roku zakończył test blockchain, badając jego potencjał w rozrachunku papierów wartościowych. Bank roszczenia że DLT z powodzeniem wspierało rozliczenia transakcji papierami wartościowymi, płatności i spłaty obligacji w terminie zapadalności. 

Ostatnio a raport twierdzi, że większość największych banków na świecie chce zainwestować około 50 milionów dolarów w projekt Fnality, który będzie miał na celu stworzenie cyfrowego systemu gotówkowego z wykorzystaniem technologii blockchain do rozliczania transakcji finansowych. Projekt po raz pierwszy zaproponował szwajcarski bank UBS Group AG i startup Clearmatics w 2015 roku. Przewidywana data wciąż nie jest znana. 

Przyjęcie przez konsumentów 

Konsument

Wygoda, przejrzystość i bezpieczeństwo, jakie może zapewnić sieć blockchain, powoli docierają również do indywidualnych konsumentów. Od bezpiecznej dokumentacji medycznej po produkty do śledzenia ich producentów, poniżej znajduje się kilka rzeczywistych zastosowań Blockchain, które poprawiają codzienne życie. Każdy z nich jest wybrany jako przykład konkretnej korzyści z łańcucha bloków. 

MidasCaps, korzystając z identyfikowalności produktów i efektywności transakcji, wykorzystuje MidasCoin, który można wykorzystać do wygodnego zakupu odżywczych kapsułek. Waluta jest obsługiwana przez MidasEngine, co umożliwia użytkownikom organizowanie lokalnych wydarzeń sportowych na małą skalę za symboliczną opłatą. 

Dreamr, wykorzystanie przejrzystości transakcji, które blockchain pozwala na stworzenie platformy społecznościowej do indywidualnego crowdfundingu marzeń.

Odważny przeglądarka, grająca z podwyższonymi zabezpieczeniami, zapewnia bezpieczniejsze i bezpieczniejsze przeglądanie bez obaw o naruszenie prywatności. 

Ten szał adopcyjny nie ogranicza się również do nowych start-upów lub firm. Istniejące rekiny rynkowe również korzystają z możliwości, jakie daje blockchain. Facebook niedawno ogłosił własną kryptowalutę Libra, która twierdzi, że obniża koszty transakcji przy zakupie rzeczy lub wysyłaniu pieniędzy bez opłat. Publiczna premiera przewidziana jest na pierwszą połowę 2020 roku. 

Starbucks, gigant rynkowy o wartości 4,5 miliarda dolarów, współpracuje również z firmą Microsoft o wartości 717 miliardów dolarów Stwórz przejrzysty łańcuch dostaw oparty na łańcuchu bloków, dzięki któremu klienci mogą śledzić swoje ziarna kawy od farm do filiżanek. 

To tylko kilka rzeczywistych aplikacji, które wykorzystują blockchain do tworzenia wydajnego i wygodnego środowiska. Globalny rynek technologii blockchain osiągnął 708 milionów dolarów w roku 2017, który jest teraz spodziewany osiągnąć 60,7 miliardów dolarów do 2024 roku. 

Z długą listą potencjalnych korzyści z Blockchain i jego wykładniczym przyjęciem na każdym poziomie społeczeństwa w tym procesie, nie jest trudno wyciągnąć wnioski. Przyszłość jest zdecentralizowana.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector