Strategia marketingowa IEO: Jak promować swoje IEO na początkowych etapach

Rok 2017 należał do ICO, a świat znalazł nowy sposób pozyskiwania kapitału. Ale wkrótce ten nowy sposób gromadzenia utraconego kapitału nabiera blasku, ponieważ organy regulacyjne zaczęły go blokować, ponieważ wiele projektów, które w ten sposób pozyskiwały pieniądze, poszło źle, a inwestorzy stracili znaczną ilość pieniędzy..

Wraz z zachodem słońca dla ICO, branża blockchain i kryptowalut zaczęła szukać lepszego rozwiązania w celu pozyskania kapitału, które było akceptowalne zarówno dla inwestorów, jak i nie powodowało problemów z regulatorami. Doprowadziło to do ponownego wprowadzenia IEO – Initial Exchange Offering.

Dzisiaj zamierzam się skupić wokół właściwych strategii marketingowych IEO, których należy przestrzegać podczas uruchamiania, a nawet przed uruchomieniem IEO.

Co to jest IEO?

IEO, czyli Initial Exchange Offering pojawiło się na rynku kryptowalut niezbyt daleko od teraz – zakończyło się wielkim sukcesem firmy Binance w 2017 roku, kiedy uruchomiła IEO na rynku finansowania społecznościowego.

Możesz kupić eseje na IEO na PapersSowa jeśli potrzebujesz więcej wglądu w znaczenie IEO. Ten esej zbada proces prowadzenia i promowania IEO oraz różne korzyści, które są związane z całym procesem.

Jaka jest różnica między IEO a ICO?

IEO to po prostu kontynuacja sprzedaży tokenów projektu na platformie wymiany kryptowalut.

Różnica między ICO a IEO polega na tym, że IEO jest zasadniczo oferowany przez giełdę kryptograficzną dla startupu, którego celem jest zbieranie funduszy za pomocą tokenów, które są właśnie wydawane.

Jedynym wymaganiem, jakiego oczekuje się od wydawców tokenów na tej platformie wymiany, jest uiszczenie opłaty za wystawienie w wysokości określonego procentu całego tokena sprzedanego podczas IEO. Pod koniec sprzedaży tokenów na platformie wymiany, a monety są notowane na platformie wymiany.

Podobnie, inną różnicą między ICO a zasobami IEO jest to, że osoby, które uczestniczą w IEO, nie wysyłają swoich wkładów do inteligentnego kontraktu, jak ma to miejsce w przypadku ICO, a raczej tworzą konto na platformie wymiany, na której znajduje się IEO. przeprowadzone. Dostawcy mogą następnie przystąpić do finansowania swoich portfeli wymiany monetami, których mogą użyć do zakupu tokenów firmy pozyskującej fundusze.

Dlaczego warto promować swoje IEO

Chociaż zaangażowanie giełdy ułatwia projekt w zakresie uwierzytelniania, należytej staranności i widoczności, promowania i marketingu, IEO jest nadal zadaniem, które wymaga pewnego skupienia..

Chociaż giełdy odgrywają rolę w promowaniu IEO, wciąż jest wiele obszarów do wypełnienia, ponieważ żadna z platform startowych opartych na giełdzie nie gwarantuje sukcesu twojego projektu. Są szanse, że jednocześnie uruchomią inne IEO, a także inne aspekty ich wymiany na rynek. Nawet jeśli tak nie jest, nikt nie zna projektu tak, jak zespół, który go wspiera, dlatego zespół założycielski powinien pomóc w marketingu Twojego IEO.

Punkty do rozważenia podczas promowania IEO za pomocą właściwej strategii marketingowej

Jak zauważono, pomimo zaangażowania wymiany, projekt i jego zespół muszą zachować czujność w zakresie promowania IEO, powinni wziąć pod uwagę następujące punkty, aby lepiej i szerzej dotrzeć do.

 • Pamiętaj, aby zaangażować publiczność jeszcze przed uruchomieniem IEO

Jednym z głównych aspektów, o których należy pamiętać, próbując wprowadzić na rynek lub promować IEO w świecie zewnętrznym, jest upewnienie się, że podjęto wystarczające wysiłki, aby nawiązać kontakt z docelową publicznością. Jeśli zespół projektowy, próbując dotrzeć do określonej grupy demograficznej lub rynku docelowego, powinien spróbować zbadać, co aktualnie wzbudza zainteresowanie tej grupy demograficznej i spróbować wdrożyć je w planie marketingowym.

Ćwiczenie zaangażowania można przeprowadzić z dużym wyprzedzeniem, jeszcze zanim projekt zbliża się do wymiany. Zaletą tego ćwiczenia jest ogromna. Gdy projekt zbliża się do wymiany, może dojść do ostrej konkurencji między różnymi projektami blockchain, aby dostać się na platformę wymiany. W tym przypadku wymiana również najprawdopodobniej stanęłaby po stronie projektu, który już rozwinął bardzo stabilną, ale skuteczną obecność marketingową.

 • Zainwestuj w marketing i public relations

Public Relations to w ostatnim czasie najskuteczniejsza metoda rozpowszechniania istotnych informacji o konkretnym projekcie blockchain w społeczności kryptowalut. Oprócz tych projektów, które pokazują swoje doświadczenie w ukierunkowanych działaniach PR, prawdopodobnie spotkały się one z dużym zainteresowaniem ze strony społeczności. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że inwestorzy spojrzą na projekt przychylniej i będą bardziej skłonni do inwestycji.

Chociaż może istnieć wiele sposobów prowadzenia działań PR, jedną z najbardziej wypróbowanych i przetestowanych metod generowania PR w świecie kryptowalut jest pisanie postów gościnnych lub przesłanie informacji prasowej dla swojego IEO w różnych serwisach informacyjnych o kryptowalutach. To nie musi tak naprawdę dotyczyć projektu; Powinien jednak starać się rozpowszechniać wartościową wiedzę wśród społeczności. Ostatecznym celem tego ćwiczenia jest umożliwienie zespołowi projektowemu rozpowszechnienia wartości w komunikacji.

 • Uderzanie w Hype Machine we właściwym czasie

Aby IEO odniósł sukces, moment skontaktowania się z inwestorem musi być odpowiedni. Dobrze zauważono w przypadkach, wcześniej również w przypadku ICO, że jeśli projekt trafi na rynki we właściwym czasie z wystarczającym szumem, szanse na jego subskrypcję wzrosną naprawdę wysokie.

Projekt, który przedstawiał rzeczywiste możliwości rozwiązywania problemów i mógł wywołać wokół niego wystarczającą ilość szumu dzięki komunikatom prasowym, wywiadom, wystąpieniom i wszelkim innym okazjom, by pokazać swoją twarz, nazwę i projekt potencjalnym inwestorom, naprawdę się udał.

 • Korzystanie z mediów społecznościowych

Marketing i IEO oraz projekt w mediach społecznościowych to jeden z najbardziej opłacalnych i popularnych sposobów wzbudzania zainteresowania mas ludzi. Istnieją również witryny mediów społecznościowych, które mają znacznie większą liczbę użytkowników kryptowalut niż inne, niektóre z nich to Reddit, Medium i Steemit.

Jedną z wysoce zalecanych strategii marketingu w mediach społecznościowych i zaangażowania w świecie kryptowalut jest pozostawanie proaktywnym na długo przed planowanym przekazaniem swojego pomysłu na wymianę. Jednym ze sposobów zarządzania tym jest ciągłe publikowanie aktualizacji związanych z projektem, co pozwala zespołowi projektowemu na utrzymanie zainteresowania społeczności, jednocześnie tworząc wartościowe treści dla nowych czytelników..

Innym świetnym sposobem na to, aby media społecznościowe działały na korzyść projektu i naturalnie zwiększały liczbę odbiorców online, jest zanurzenie się i rozpoczęcie komunikacji w dyskusjach społeczności. Dyskusja na temat faktów prowadzona przez zespół projektowy może faktycznie zainteresować inwestorów i społeczność, co może prowadzić do subskrybowania IEO.

 • Nie odpuszczaj fazy post IEO

Zespół projektowy musi mieć plan i kontynuować działania marketingowe nawet po zakończeniu sprzedaży! To faktycznie pomogłoby w budowaniu wspaniałej społeczności i może być pomocne, jeśli projekt prowadzi wiele wzajemnych IEO na różnych giełdach. Tak czy inaczej, regularne aktualizacje dotyczące rozwoju, partnerstw i innych kamieni milowych wykraczających poza działania związane ze zbieraniem pieniędzy budują zaufanie inwestorów, które może być zdrowe dla projektu w dłuższej perspektywie.

Wskaż, czego należy unikać podczas promowania IEO

Chociaż widzieliśmy, co jest konieczne do promowania IEO, konieczne jest również zrozumienie, czego należy unikać. Należy zrozumieć, że prowadzenie IEO nie jest łatwym ćwiczeniem i konieczne są środki ostrożności na każdym etapie, aby IEO odniosło sukces. Poniżej znajduje się lista kilku sposobów uniknięcia.

 • Duża liczba doradców i pracowników

Podczas gdy doradcy i pracownicy zapewniają siłę możliwościom projektu, nie ma powodu, aby mieć 20 doradców i 30 pracowników, gdy projekt nadal nie ma działającego produktu. Zwłaszcza w świecie kryptowalut kultura doradców zbliża się do absurdalnego etapu, a wiele projektów właśnie zbudowało armię doradców, nawet bez jasnego określenia roli, jaką odgrywają w rozwoju projektów.

 • Obiecujący ponad ambitne zyski

Wraz z niepowodzeniem ICO minęły czasy, w których projekt mógł oszukać inwestorów, mówiąc im, że uzyskają szalone zyski. Inwestorzy są czujni, podobnie jak organy regulacyjne. Wszelkie fałszywe obietnice mogą po prostu wpłynąć na projekt, a jego wiarygodność może po prostu wzrosnąć.

 • Kupuj obserwatorów w mediach społecznościowych, aby okazać „fałszywe” zainteresowanie

Kupowanie obserwujących w mediach społecznościowych, aby pokazać popularność projektu, jest zasadniczo niewłaściwym ćwiczeniem. Chociaż projekt może pokazać ilość, jakość tych obserwujących może nie być w stanie dodać wartości lub przyczynić się do rozwoju projektu lub społeczności, ostatecznie ujawniając prawdę.

Narzędzia do promowania IEO

Chociaż może istnieć dowolna liczba strategii promowania IEO, istnieją pewne dokumenty / narzędzia wymagane do wdrożenia tych strategii. Poniżej znajduje się lista, którą każdy projekt musi mieć niezależnie od tego, jaka strategia jest wdrażana.

 • Po prostu pomysł i słownictwo

Chociaż ważne jest, aby przekazywać jak najlepsze informacje za pośrednictwem wszystkich kanałów marketingowych i PR, zespół projektowy powinien spróbować wyjaśnić swój pomysł w najprostszej formie, rozumiejąc, że nie wszyscy inwestorzy są świadomi szczegółów technicznych i żargonów. Jeśli inwestor nie zrozumie projektu, najprawdopodobniej odrzuci inwestycję.

 • Kompleksowy, ale prosty dokument

Biała księga jest przygotowywana przez projekt przed uruchomieniem nowej waluty. Zawiera szczegółowe informacje o wszystkich walutach, które inwestorzy powinni wiedzieć przed podjęciem decyzji, czy chcą ją zainwestować, kupić lub wykorzystać. Stanowi to przesłankę inwestycji, a zatem powinno być kompleksowe i obejmować wszystkie niezbędne kwestie, które inwestor musi wiedzieć, aby komunikować się z nim w najprostszy sposób..

 • Mocna i bezpieczna strona internetowa

Witryna internetowa odgrywa bardzo ważną rolę w życiu projektu. Jest to bezpośredni pomost między inwestorami a projektem do komunikacji w trakcie aktualizacji. Witryna HTTPS informuje odwiedzających, że jest ona bezpieczna. Jest to również ważne dla SEO i dla zaufania potencjalnych inwestorów.

 • Blog

Blog jest niezbędnym narzędziem projektu do generowania ruchu organicznego na stronie internetowej, ulepszania marki i nadawania wartości osobistemu podejściu społeczności kryptowalutowej zapewnianemu przez projekt. Medium było świetnym źródłem i generuje dużą przyczepność w świecie kryptowalut. Zespół projektowy będzie musiał upewnić się, że istnieje dyscyplina i harmonogram pisania treści. Blog powinien dotyczyć treści, które ludzie chcą czytać, a nie treści, które mówią tylko o tym, jak wspaniały jest projekt i jak zmieni świat dzięki Twojemu pomysłowi.

Wniosek

Chociaż zaleca się zatrudnienie wyspecjalizowanej firmy zajmującej się marketingiem kryptowalut do pomocy przy projekcie w zakresie PR i marketingu, zespół projektowy potrzebuje wiedzy, jak promować projekt. Jeśli zespół ma dobry produkt, skutecznie go sprzedał i nawiązał współpracę z popularną i skuteczną giełdą, to IEO z pewnością będzie hitem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me