Tokenizacja nieruchomości: nierealistyczne oczekiwania czy świetlana przyszłość?

Co rozpala pragnienie postępu technologicznego? W większości przypadków jest to potrzeba poprawy, zmiany czegoś na lepsze. Każdy przedsiębiorca, który ma marzenie, prędzej czy później zaczyna szukać okazji do dobrego finansowania i realizacji marzeń. Zaczynają szukać sposobu na uzyskanie lukratywnych inwestycji na przyszłe pomysły. Tokenizacja oparta na technologii blockchain stała się trendem, który połączył wiele projektów z ujednoliconym celem. Miliony dolarów zainwestowane w tę dziedzinę napędzały najbardziej kontrowersyjne projekty i pomogły w wynalezieniu niekonwencjonalnych rozwiązań. Czy sprostał oczekiwaniom na przestrzeni lat? Mało prawdopodobne. Ale historia mówi nam, że jeśli jakiś pomysł zawiedzie, może nie być w nim nic złego – należy zmienić podejście, aby osiągnąć sukces.

Tokenizowane nadzieje na lepsze jutro

Jakie rewelacje kryją się za chwytliwymi słowami i krzykliwymi hasłami? Tokenizacja to sposób zmiany aktywów w świecie rzeczywistym poprzez przejście do DLT, znany również jako blockchain. Takie podejście pomaga zwiększyć płynność, usunąć pośredników z szerokiej gamy klas aktywów, zwiększyć przejrzystość i szybkość w dziedzinie cyfrowej dzięki niezmiennemu, zaufanemu charakterowi tej technologii.

Przez lata wypełnione manią kryptowalut, kiedy pomysł finansowania społecznościowego dla start-upów opartych na blockchain, znany również jako Pierwsza oferta monet, stał się wirusowy, obserwowaliśmy wiele prób wprowadzenia na rynek różnych aktywów w świecie rzeczywistym, a najbardziej oczywistym celem było wykorzystanie tego.

Mimo to korekta bitcoinów i upadek altcoinów zmroziły serca wielu entuzjastów podczas ciężkich i niesławnych krypto zima z 2018/2019. Od tego czasu liczba krzyczących nagłówków również spadła. Z kolei mocna funkcja blockchaina zapewniająca najwyższe zaufanie widzi rosnącą liczbę przypadków użycia – na przykład niesławny zamiar Forda i BMW w celu poparcia „certyfikatów” DLT jest skierowane do walki oszustwo związane z używanymi samochodami.

Do 2021 roku stało się jasne, że ani solidni decydenci finansowi i korporacyjni, ani użytkownicy detaliczni nie poparli jeszcze idei masowej adopcji. Do dziś eksperymenty trwają, a nawet odnoszą sukces. Pomysłów nie brakuje, a te najbardziej kontrowersyjne się sprawdzają: na przykład tokenizowana kolekcja szkockiej whisky single malt niedawno się uruchomił na giełdzie w Singapurze. Kolejne dziwne odkrycie zwróciło uwagę na Ricka i Morty’ego sztuka kryptograficzna sprzedany za zdumiewające 150000 USD na platformie należącej do Gemini.

Dlaczego jak dotąd jeden z najbardziej obiecujących trendów w większości zawiódł? Niemal wszędzie, gdzie było to możliwe, dokonał się postęp – napędzani chęcią znalezienia nowych przypadków użycia, przyjmujący blokchanizację próbowali uderzyć jak najwięcej ptaków tym konkretnym kamieniem technologicznym. Od kolekcji dzieł sztuki i papierów wartościowych po cenne diamenty, egzotyczne luksusowe samochody, sport i nieruchomości: obietnice ulepszeń w dziedzinie DLT zawładnęły umysłami wielu przedsiębiorców na całym świecie. Rynek nieruchomości zbierał fundusze szczególnie z zyskiem, ponieważ wielu startupom udało się nabrać rozpędu, ustanowić udane kampanie crowdfundingowe i zdobyć miliony na sfinansowanie inwestycji.

Może raczej po to, by zapłacić za luksusowy i egzotyczny wypoczynek? Podczas szaleństwa ICO wiele platform zyskało inwestycje w wysokości dziesiątek milionów dolarów. Jednak powszechnie wiadomo, że najbardziej obiecujące projekty okazało się być prowadzonym przez nielegalnych graczy i oszustów, co skutkuje fałszywymi platformami, oszustwami związanymi z wyjściem i uciekinierami z torbami pełnymi pieniędzy inwestorów. W warunkach, w których projekt składał się głównie z pomysłów zawartych w dobrze napisanych dokumentach zwanych whitepaper, trudno było ocenić możliwe korzyści z wdrożenia w praktyce..

Ale co przyciągnęło ten pomysł do milionów ludzi na całym świecie? Obietnica ponownego wynalezienia, zakłócenia i ożywienia niektórych rynków, które nie widziały postępu od ery dinozaurów, jest niewątpliwie wielką rzeczą w XXI wieku. Od dzisiaj blockchain zyskuje potencjał jako technologia, będąc ostatecznym dostawcą zaufania w cyfrowym świecie.

Korzystanie z usług opartych na DLT na rynku nieruchomości powinno przyćmić wszystkie poprzednie zmiany i zapewnić użytkownikom większą płynność, sprawiedliwsze ceny, niższe opłaty za wyeliminowanie pośredników z równania, niższą cenę posiadania papieru, krótszą blokadę kropka i oczywiście zwiększona przejrzystość i milion innych poprawek. Obiecał, że będzie szybciej przetwarzać transakcje, rozszerzając się na ogólnoświatową sieć potencjalnych inwestorów i obniżając próg korupcji finansowej i manipulacji, które mają miejsce zbyt często.

Ale czy naprawdę koło wymaga ponownego wynalezienia? Kiedy pomysł został ostatecznie opakowany tylko w cyfry i inteligentne kontrakty, nabrał sensu. Później, gdy dotarł na rynki, jego uczestnicy odkryli, że nie znaleziono oczywistego dowodu na to, że model tokenizacji usprawniłby procesy, aby były tego warte.

Transakcje tokenizacji początkowo trafiły w dziesiątkę dla inwestorów prywatnych, ale nie udało się ich przeciągnąć na wyższy poziom, do głównego nurtu. Tokenizacja nieruchomości wydawała się lukratywna, ale brak bazy użytkowników na chwilę zahamował jej rozwój. Świat nie był jeszcze gotowy na przejęcie kryptowalut.

Poprawa wrażeń użytkownika

Do zeszłego roku najbardziej udanymi ofertami były skoncentrowany na prywatnych inwestorach a nawet zapewnił niektórych, że nadchodzi masowa adopcja. Zasadniczo nic się nie zmieniło w procesie globalnego rynku kryptowalut. Co spowodowało niepowodzenie masowej adopcji?


Dlaczego YouTube nie powstał jeszcze w latach 90-tych? Dlaczego sieci społecznościowe pojawiły się dopiero w XXI wieku? Ta sama historia – technologia i interfejsy nie są wystarczająco doskonałe, a infrastruktura rynkowa nie jest gotowa. Poza koncepcją istnieją również problemy związane z brakiem ram regulacyjnych przyjętych na całym świecie i brakiem rynku wtórnego.

Wraz z pojawieniem się protokołów DeFi, adopcja kryptowalut powróciła na właściwą drogę, aby utorować drogę dla rynku masowego. Jaka infrastruktura jest wymagana, aby wprowadzić tradycyjne instytucje na rynek DeFi? Możliwym działającym rozwiązaniem jest umożliwienie tokenizacji różnych zasobów, które wykorzystują moc pojawiających się protokołów DeFi.

Zdecentralizowane finanse lub pożyczki P2P mogą zapewnić bardzo potrzebny dalszy cykl akceptacji, biorąc pod uwagę większą przejrzystość oferowaną użytkownikom. Nowa dekada niewątpliwie otworzy nowe możliwości ożywienia obiecującego trendu tokenizacji, łącząc go z wysoce obiecującymi protokołami DeFi, aby ostatecznie osiągnąć wizję stokenizowanego świata, który naprawdę może działać. Wypełnienie luki między konwencjonalnymi rynkami finansowymi i kryptowalutami może być możliwe dzięki ulepszonym interfejsom i konwergencji z innymi technologiami.

Wiele firm pracowało nad tokenizacją nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, ale stało się jasne, że tylko solidni gracze, a nie entuzjaści, mogą coś zmienić w tej niszy. Najnowszy postęp w biznesie tokenizacji nieruchomości oparty na platformie Żelazko firma wykorzystała wszystko, co najlepsze z istniejącej technologii rynkowej, aby zaoferować łatwe i bezpieczne wejście na ten rynek i ma na celu przedstawienie przyszłości konsorcjum nieruchomości komercyjnych opartej na zdecentralizowanym systemie finansowym (DeFi) opartym na zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO).

Jointer jest pierwszym na świecie DeFi wspieranym przez nieruchomości komercyjne, modelem konsorcjum opartym na blockchain, który działa jako alternatywa dla komercyjnego prawdziwego finansowania społecznościowego i REIT, wykorzystując model blockchain, który zapewnia inwestorom wysokie zwroty i płynność przy niskim ryzyku.

W 2021 r. Pierwszym przypadkiem użycia Jointera będą nieruchomości komercyjne, aby rozwiązać problem polegający na tym, że wiele firm wynajmuje nieruchomości na lata, a nawet dziesięciolecia, umożliwiając właścicielom czerpanie korzyści z przepływów pieniężnych z czynszu i wzrostu wartości nieruchomości. Korzystając z ekonomii konsorcjum, Jointer rozwiązuje ten problem, oferując partnerstwo joint venture obecnym i potencjalnym właścicielom nieruchomości komercyjnych, umożliwiając im wniesienie 1% wartości nieruchomości i otrzymanie 50% własności nieruchomości. Jointer osiąga to, wykorzystując technologię blockchain do stworzenia modelu syndykacji, który pozyskuje fundusze od społeczeństwa, oferując nowy typ klasy aktywów z podwójnymi zwrotami niż REIT.

Jakiś czas temu Jointer nawiązał współpracę STEX oferowanie wyjątkowych możliwości inwestycyjnych. STEX to europejska platforma handlu kryptowalutami dla tych, którzy handlują w celu zarabiania, która zapewnia szeroka gama funkcji podnieść komfort użytkowania. Dzięki szybko rosnącej bazie klientów i obsłudze ponad 400 par handlowych jest to wygodne, kompleksowe miejsce do kupowania kryptowalut za pomocą tylko kart kredytowych lub bankowych, wymiany fiat na krypto lub kryptowalut za pomocą kilku przeciągnięć na urządzeniu mobilnym. Założony w Estonii, STEX spełnia wszystkie przepisy UE dotyczące giełd kryptowalut.

Jointer’s Funkcja aukcji będzie kontynuować codzienną dynamiczną ofertę, a użytkownicy STEX będą mogli uczestniczyć bezpośrednio ze swoich portfeli. Każdy dzień niesie za sobą cel i maksymalną możliwą kwotę składek. Inwestycje w ramach Aukcji obejmują 90% ochronę przed spadkiem, co pozwala inwestorom zminimalizować ryzyko kapitałowe, a jednocześnie czerpać korzyści z wszelkich potencjalnych korzyści. Bonus grupowy umożliwia każdemu skorzystanie z bardziej znaczącego rabatu JNTR, gdy aukcja przekroczy 100%. Premia indywidualna pomaga dużym uczestnikom rundy, oferując mnożnik, który zachęca codziennie wiodących inwestorów. Bonus jest nieograniczony, ale nie może przekroczyć dziennego limitu wkładu wynoszącego 150%, więc przy ograniczonej dziennej podaży inwestorzy są zachęcani do wcześniejszego udziału. W tej chwili JNTR można kupić tylko na aukcji i nie ma rynku wtórnego.

„Oczekuję, że ostatnią aukcję można traktować jako przykład do naśladowania w naszej branży i będziemy nadal poprawiać wrażenia użytkowników. Rozpoczęła się konwergencja DeFi z tradycyjnymi finansami i jest wiele do zrobienia ”- zauważył założyciel STEX Vadim Kurylovych.

Na wynos

Analitycy chwalą duże nadzieje na 2021 rok: niektórzy spodziewają się, że Bitcoin poszybuje w górę jak błyskawica instytucje gromadzą się Kryptowaluta numer 1 na bezprecedensową skalę, podczas gdy inni oczekują więcej od strony rozwoju technologii i dalszego rozwoju DeFi.

Oczekiwany Akceptacja Ethereum 2.0 wprowadzi większą skalowalność, podnosząc poprzeczkę dla wielu zmian. W ten sposób rozwijający się ekosystem DeFi zdywersyfikuje ofertę, wprowadzi więcej funkcji, które przyczynią się do integracji z tradycyjnymi szynami finansowymi, które staną się jednym z głównych kamieni węgielnych wzrostu w tym segmencie.

Kiedy będzie mniej warstw tarcia z doświadczeniem onboardingu, a podróż użytkownika zostanie uproszczona, możemy spodziewać się ogromnego wzrostu bazy użytkowników DeFi i projektów opartych na kryptowalutach. Tokenizacja wciąż ma świetlaną przyszłość i będzie kształtowana przez graczy rynkowych z doświadczeniem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector