Top 5 firm blockchain w technologii opieki zdrowotnej

Blockchain, technologia stojąca za najbardziej wartościową cyfrową walutą Bitcoin, została uznana za kolejną rewolucję w technologii internetowej. Blockchain zapewnia sposób przeprowadzania transakcji w zdecentralizowanej sieci, eliminując potrzebę korzystania z osoby trzeciej, takiej jak bank, rząd lub skarb. Dzięki temu transakcje są szybsze, nieodwracalne i kosztują znacznie mniej niż w przypadku walut Fiata. Ta technologia ma mieć wpływ na wiele gałęzi przemysłu, podobnie jak opieka zdrowotna.

W rzeczywistości branża opieki zdrowotnej ma wiele obszarów, w których można wykorzystać łańcuch bloków do udostępniania danych w całej branży, współpracy, zapobiegania kradzieżom danych, zachowania prywatności i przejrzystości w zarządzaniu zdarzeniami zdrowotnymi, zapewniając niezmienne i możliwe do prześledzenia zapisy, śledzenie łańcucha dostaw w branży farmaceutycznej w celu ograniczenia kradzieży kradzież, usprawnienie udostępniania danych do prób klinicznych i badań oraz bezpieczne udostępnianie danych firmom ubezpieczeniowym.

Przyjrzyjmy się niektórym firmom, które ciężko pracują nad rozwiązaniem tych problemów. Oto 5 największych firm blockchain w sektorze opieki zdrowotnej:

Rozwiąż Ostrożnie

Rozwiąż Ostrożnie jest czołowym pretendentem do przełomowego startupu wdrażającego rozwiązania blockchain dla tej branży. Dzięki doświadczeniu w zakresie innowacyjnych rozwiązań medycznych w USA, firma ta uruchomiła aplikację Care.Wallet for Physician na platformie blockchain dla Arizona Care Network (ACN), jednej z największych odpowiedzialnych organizacji opiekuńczych w USA. Ich aplikacja sprawia, że ​​opieka zdrowotna jest bezpieczniejsza i bardziej wydajna, a także usprawnia administrowanie zasiłkami. Wyświetla przydatne dane dla lekarzy, aby zapewnić lepszą opiekę i korzyści finansowe, jakie uzyskują od ACN za lepszą opiekę zdrowotną i niższe koszty.

Solve.Care jest najbardziej interesującą firmą, ponieważ faktycznie wdrożyła rozwiązanie na dużą skalę płatności opartych na wartości dla sieci 5500 dostawców ACN przy użyciu Care.Coin, ich cyfrowego tokena. To, pomimo faktu, że amerykański przemysł opieki zdrowotnej jest znany z konserwatywności, jest ogromną sprawą. Ich kolejna aplikacja Care.Wallet for Familys jest już dostępna w Google Play, a także w sklepie z aplikacjami Apple dla użytkowników z ponad 80 krajów do pobrania i używania..

Ludzkość

Ludzkość rozwiązuje jeden z najstarszych i najważniejszych problemów tej branży – zabezpieczenie danych osobowych. Obecnie większość danych pacjentów jest losowo rozproszona i znajduje się w scentralizowanej bazie danych w wielu korporacjach, firmach farmaceutycznych, komputerach lekarzy, bazach danych ubezpieczeniowych i wielu innych miejscach.

Rozwiązanie Blockchain firmy Humanity, oparte na Ethereum, to łańcuch rozwiązań o nazwie Zgoda i autoryzacja danych ludzkich. Ich przekonanie jest takie, że „Każdy ma prawo do prawnego tytułu własności swoich nieodłącznych danych ludzkich jako własności”. Obejmuje to dane medyczne.

Care Chain

Care Chain to kolejna innowacyjna firma pracująca nad stworzeniem infrastruktury blockchain wymaganej do obsługi tak ogromnych ilości danych. Pracują również nad zarządzaniem danymi osobowymi. Kierowany przez Ethereum Enterprise Consortium i HyperLedger, łańcuch Care zamierza stworzyć szerszą sieć, włączając każdego interesariusza w ekosystem opieki zdrowotnej.

Cierpliwość

Patientory to aplikacja przeznaczona dla konsumentów, której wizją jest „umożliwienie Ci bezpiecznego dostępu, przechowywania, śledzenia i wymiany danych zdrowotnych z wybranym lekarzem”. Podobnie jak większość EMR w aplikacjach blockchain, umożliwiają one użytkownikom przechowywanie, przeglądanie, udostępnianie i zabezpieczanie ich dokumentacji medycznej w łańcuchu bloków. Ich aplikacja mobilna jest bezpłatna, gdy użytkownicy płacą tylko na bieżąco za przechowywane przez siebie rekordy. Mają również zespół wsparcia, który umożliwia im bezpośrednią komunikację z lekarzami i pracownikami służby zdrowia.

Łańcuch medyczny


Sieć medyczna posiada platformę telemedyczną, która umożliwia użytkownikom konsultowanie i udostępnianie swoich danych bezpośrednio lekarzom. Transakcje i transfer danych odbywają się na blockchainie, w którym użytkownicy będą mogli bezpiecznie płacić za pomocą MedToken. MedicalChain uruchomił programy pilotażowe, w ramach których lekarze i pacjenci mogą rejestrować się i korzystać z platformy.

Wniosek

Przewiduje się, że branża opieki zdrowotnej odniesie duże korzyści z technologii blockchain. Większość rozwiązań jest obecnie na początkowym etapie. Jednak wraz z rozwojem branży największą korzyść dostrzegą użytkownicy, którzy uzyskają kontrolę i zabezpieczenie swoich danych. Poza tym przyniesie ogromne korzyści, eliminując papierkową robotę i zmniejszając złożoność, jednocześnie umożliwiając lepszą współpracę. Wydatki na opiekę zdrowotną są oczekiwany wzrost do ponad 10 bilionów dolarów do 2022 r., a firmy te mają szansę zdobyć znaczną część tej kwoty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector