Trwa wyścig bitcoinów, jak ujawnia miliarder Mogul, że ma 10% swojego portfela w BTC

Świat kryptowalut był ostatnio zachwycony po tym, jak Ricardo Salinas Pliego, drugi najbogatszy człowiek w Meksyku, ujawnił, że ma 10% swojego płynnego portfela w bitcoinach. Miliarder urodzony w Mexico City w 1955 roku zbił fortunę dzięki mediom, finansom, telekomunikacji i finansom. Wydaje się, że jest prawdziwym zwolennikiem Bitcoina i jego potencjału. Udostępnił wideo nagrane niedawno w bliżej nieokreślonym kraju Ameryki Łacińskiej, gdzie pracownicy banków wyrzucają worki na śmieci wypełnione papierowymi notatkami do śmietnika. Pliego dodaje, że papierowe pieniądze są bezwartościowe, dlatego warto zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny.

Zrzucane banknoty wydają się być wenezuelskimi boliwarami, w tym 10 000 banknotów wyemitowanych kilka lat temu przed ponownym nominowaniem banknotów, gdy hrabstwo próbuje zwalczyć kryzys inflacyjny. Kilka godzin po udostępnieniu filmu miliarder udostępnił plik ćwierkać gdzie poleca The Bitcoin Standard – książkę, która daje wgląd w to, czym jest kryptowaluta i jak chroni obywateli przed przejęciem ich finansów przez rząd. I to jest w tym tweecie; ujawnia, ile jego wartości netto jest zainwestowane w BTC.

Obecnie Bitcoin jest w tarapatach, po raz pierwszy od grudnia 2017 r. Obraca się powyżej 18 000 USD. W przeciwieństwie do poprzedniego hossy, w którym moneta osiągnęła szczyt w wysokości 20 000 USD, wydaje się, że tym razem nie ma oznak spowolnienia z powodu kilku czynników. Teraz jest mniej zamieszania wśród ludzi nieświadomych tego, o co chodzi w kryptowalutach. Wydaje się, że istnieje rosnąca akceptacja dla kryptowalut, co jest widoczne wśród inwestorów instytucjonalnych, którzy intensywnie inwestują w branżę. Według Pliego, który jest 166. najbogatszym człowiekiem na świecie, adopcja instytucjonalna powoli nabiera tempa od czasu uruchomienia Graysale’s Bitcoin Investment Trust w 2016 roku..

Inwestorzy indywidualni też są zainteresowani

Nie tylko inwestorzy instytucjonalni są podekscytowani Bitcoinem, ale nawet inwestorzy detaliczni próbują włączyć się do akcji, aby nie przegapić. Zgodnie z trendami Google, liczba osób szukających sposobów inwestowania w Bitcoin na platformach takich jak Liber Ltd osiągnął szczyt. W przeciwieństwie do konwencjonalnych giełd kryptowalut, na których można kupić same aktywa i zachować je, czekając na wzrost ceny, zanim zaczniesz sprzedawać z zyskiem, platforma taka jak Liber Ltd umożliwia handel produktami CFD na różne instrumenty finansowe, takie jak kryptowaluty.

Oznacza to, że nie musisz kupować samego instrumentu bazowego i martwić się o jego przechowywanie i radzenie sobie z innymi niedogodnościami związanymi z przechowywaniem aktywa, takimi jak utrata pieniędzy, jeśli jego cena spadnie. Na Liber Ltd możesz spekulować na cenie BTC i innych kryptowalut oraz zarabiać, gdy ceny rosną lub spadają. A jeśli handlujesz za pomocą platformy Token Libfx, uzyskać zniżki. Libfx to standardowy token ERC-20 o całkowitej podaży 35 000 000. Nie tylko jest używany do płatności na parkiecie, ale także oferuje swoim użytkownikom dostęp do specjalnych programów promocyjnych i prawa do zakupu akcji firmy, które były już notowane na parkiecie. Pod koniec sierpnia był notowany na coinmarketcap.com i natychmiast zyskał popularność, osiągając cenę 79 USD.

Inne zamożne osoby nie chcą przegapić

Teraz okazuje się, że inne zamożne osoby nie chcą przegapić najnowszego boomu. Według niedawnej ankiety przeprowadzonej przez Devere Group, dużego niezależnego doradcę finansowego, 73% milionerów planuje zainwestować w kryptowaluty, takie jak BTC, ETH, i XRP do końca 2022 r. Większość tej grupy była już zainwestowana w aktywa cyfrowe, według firmy.

W badaniu wzięło udział ponad 700 zamożnych osób z całego świata, posiadających aktywa o wartości ponad 1 miliona USD, które stanowiły część bazy klientów firmy. Według Nigel Green, kto jest założycielem Devere Group, niedawny wzrost, w którym BTC wzrósł o 125% od początku roku, był trudny do zignorowania dla zamożnych inwestorów, ponieważ teraz rośnie akceptacja, że ​​kryptowaluty są przyszłością pieniądza, a te osoby nie nie chcę przegapić.

Green uważa, że ​​ostatnie wzrosty cen BTC mają coś wspólnego ze zwiększonym zainteresowaniem inwestorów instytucjonalnych, w tym niektórych banków z Wall Street, które „czerpią korzyści z ogromnych zwrotów, które obecnie oferują aktywa”.

PayPal Decyzja o umożliwieniu użytkownikom kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowalut, takich jak BTC, jest kolejnym powodem, dla którego Bitcoin odnotowuje ogromne zyski. To zainspirowało kilku znanych zarządzających funduszami hedgingowymi do stwierdzenia, że ​​BTC może przewyższyć złoto jako alternatywną walutę. Pod względem ceny, przy 18000 USD, BTC jest dziesięciokrotnie wyższe niż cena złota, ale jeśli chodzi o kapitalizację rynkową na poziomie 330 miliardów dolarów, rynek bitcoinów to tylko ułamek rynku złota wycenianego na ponad 9 bilionów dolarów.

Do akcji wkraczają gwiazdy

Ostatnio Rapper Logic ujawnił że w zeszłym miesiącu zainwestował 6 milionów dolarów w Bitcoin. Raper ISIS dokonał objawienia poprzez historie na Instagramie na swoim koncie. Jednak nie ma sposobu, aby udowodnić, czy w tej sprawie jest jakaś prawda. Jeśli jednak jest to uzasadnione i zakładając, że dokonał inwestycji na początku ostatniego miesiąca przy obrocie BTC około 10550 USD, jego portfel może teraz być wart 10 miliardów USD.

Maisie Williams to kolejna celebrytka, która ujawniła, że ​​zainwestowała w BTC. W niedawnym ćwierkać, zastanawia się, czy powinna zajmować długie czy krótkie pozycje na kryptowalutach.


Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector