W jaki sposób społeczeństwo korzysta z wydobywania kryptowalut?

Wydobywanie kryptowalut zawsze było na pierwszych stronach gazet, a wszystko to dzięki energii, którą zużywa. Niedawne badanie przeprowadzone przez Zrównoważony rozwój przyrody, czasopismo naukowe ujawniło, że wydobywanie kryptowalut zużywa więcej energii w porównaniu z wydobyciem minerałów, aby wytworzyć tę samą wartość rynkową.

Ale nie wszystko jest złe w kopaniu kryptowalut, ma też swój udział w zaletach, które mogą okazać się bardzo korzystne dla społeczeństwa w dłuższej perspektywie.

W tym artykule zrozumiemy, jak działa wydobywanie kryptowalut i jakie korzyści przynosi społeczeństwu. Zacznijmy.

Jak działa kopanie kryptowalut?

W rzeczywistości kryptowaluta nie jest regulowana ani autoryzowana przez rząd ani bank. Transakcje są przechowywane w blokach, które są ze sobą połączone, tworząc łańcuch bloków. Aby zweryfikować i autoryzować te transakcje, należy rozwiązać złożone równania matematyczne.

Cały proces rozwiązywania złożonych algorytmów nazywa się wydobywaniem. Kopacze kryptowalut rozwiązują te algorytmy z korzyścią dla uzyskania nagrody w postaci kryptowaluty.

Chociaż wydobywanie kryptowalut często wiąże się ze zbyt dużym zużyciem energii, ma też swoje zalety.

Zalety wydobywania kryptowaluty

  • Kariera w pełnym wymiarze godzin: Ponieważ kopanie kryptowalut polega na wydobywaniu kryptowalut, może się to okazać opłacalnym procesem. Jeśli ktoś opanuje sztukę wydobywania kryptowalut i ćwiczy ją w pełni, może się to nawet okazać wspaniałą okazją do zatrudnienia na pełny etat.
  • Najlepszy sposób na zdobycie monet: Podczas gdy tradycyjna waluta, taka jak euro lub dolar, jest wypuszczana przez banki centralne, kryptowaluta jest inna. Górnicy mogą wydobywać kryptowaluty i otrzymywać monety na podstawie kursu emisji ustawionego w kodzie. W ten sposób górnicy nie mogą oszukiwać systemu i tworzyć kryptowalut z powietrza. Będą musieli wykorzystać swoją moc obliczeniową do generowania kryptowalut. Jednak wydobywanie kryptowalut ułatwia górnikom posiadanie monet.
  • Opłacalne: W porównaniu do kupowania kryptowalut, ich wydobywanie okazuje się bardziej opłacalne. Chociaż koszty początkowe związane z wydobyciem są wysokie, wszystko dzięki drogiemu sprzętowi górniczemu, późniejsze koszty są znacznie mniejsze. Jeśli zostanie wykonane poprawnie, wydobycie może okazać się tańszą i skalowalną opcją w porównaniu do kupowania kryptowalut. Co więcej, wydobycie wyklucza również ryzyko związane z zakupem kryptowaluty, która w przypadku utraty wartości przekłada się na utratę inwestora. Ale tak nie jest w przypadku górnictwa. Nawet jeśli wydobyta kryptowaluta straci na wartości w najgorszym przypadku, sprzęt używany do celów wydobywczych pozostanie cenny.
  • Rozszerzona ochrona: Ponieważ kryptowaluty stają się głównym nurtem i coraz więcej osób przyjmuje je z całego serca, rośnie presja na władze, aby zapewnić ich bezpieczeństwo. Zdecydowanie zaleca się użytkownikom przechowywanie kryptowalut w portfelu cyfrowym. Ponadto powinni również korzystać z niezawodnej sieci VPN, takiej jak PureVPN (czytaj pełna recenzja tutaj). VPN chroni Twoją tożsamość online i zapobiega przedostawaniu się do niej osób trzecich. Podczas gdy kryptowaluty mogą być chronione na poziomie indywidualnym, zapewnienie bezpieczeństwa całej sieci blockchain jest wyzwaniem. Na szczęście kryptowaluta również zajmuje się tym aspektem. Ponieważ coraz więcej górników próbuje wydobywać, dostarczają oni mocy mieszającej do sieci, co czyni ją mniej podatną na cyberataki. Dzieje się tak, ponieważ cyberprzestępcy muszą kontrolować co najmniej ponad połowę sprzętu wydobywczego, aby zakłócić działanie sieci. Ponieważ coraz więcej górników dołącza do sieci, prawdopodobieństwo to spada do zera. Podsumowując, kopanie kryptowalut zwiększa stabilność sieci..
  • Pozytywna inżynieria społeczna: Być może nie spodziewaliście się tego, ale wydobywanie kryptowalut może być również wykorzystywane do napędzania inżynierii społecznej. Istnieją różne przedsięwzięcia, które są w trakcie badania przypadków użycia, które wykorzystują proces walidacji transakcji zamiast tylko tworzenia tokenów kryptowalut, dzięki czemu węzły wydobywcze mogą być faktycznie dobrze wykorzystane do badania dużych ilości danych utworzonych podczas procesu wydobywania kryptowalut. Te prognozy i wnioski mogą okazać się bardzo przydatne w służbie zdrowia, logistyce, produkcji i innych branżach.

Podsumowanie

Dlatego następnym razem, gdy ktoś powie, że wydobywanie kryptowalut niszczy planetę, poinformuj ich o wszystkich korzyściach, jakie zapewnia. Co więcej, jeśli zgłosisz się przez Coinshares uważa się, że 78% górników bitcoinów faktycznie wykorzystuje energię odnawialną do zasilania swoich operacji wydobywczych, zapobiegając w ten sposób marnowaniu nadwyżek energii elektrycznej.

Obecnie prowadzi się w tym kierunku wiele pracy. To powiedziawszy, niedawno Intel wygrał patent do energooszczędnego wydobywania bitcoinów. W związku z tym można bezpiecznie stwierdzić, że wydobycie powoli zmierza w kierunku oszczędzania energii i stale bada alternatywne opcje, aby stać się bardziej przyjaznym dla środowiska..

Jakie są Twoje poglądy na temat korzyści płynących z wydobywania kryptowalut? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map