Wskazówki dotyczące rozpoczęcia inwestowania w kryptowalutę i giełdę

Jeśli myślisz o zainwestowaniu, dostępne opcje mogą być przytłaczające. Wiele osób decyduje się nie rozpoczynać inwestowania ze względu na ogromną liczbę dostępnych opcji i informacji. Dziś są nawet jeszcze opcje dostępne dla początkujących inwestorów wraz z wprowadzeniem blockchain i kryptowaluty. Doświadczeni inwestorzy wiedzą, że dywersyfikacja jest ważna, więc inwestowanie zarówno w tradycyjne akcje, jak i kryptowaluty może być sposobem na pomieszanie portfela. Rozprowadzając swoje bogactwo, optymalizujesz się pod kątem mniejszego ryzyka i większej szansy na zwiększenie zysków. Jak więc wygląda dobrze zdywersyfikowany portfel zarówno akcji, jak i kryptowaluty? Jak zdecydujesz, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie?

Dywersyfikacja zapasów

Dywersyfikując swój portfel, po prostu umieszczasz swoje pieniądze w wielu miejscach, co może pomóc zminimalizować ryzyko w porównaniu z umieszczaniem całej gotówki w jednym miejscu. Jeśli cena jednej z Twoich akcji spadnie, nie stracisz wszystkich pieniędzy w tym samym czasie. Wielu inwestorów będzie inwestować w różne branże, aby jeszcze bardziej zdywersyfikować swój portfel lub inwestować w różne klasy aktywów, takie jak akcje kontra obligacje, które często reagują w przeciwnych kierunkach na rynku.

Wielu decyduje się na dywersyfikację swoich akcji, uwzględniając wzrost, agresywny wzrost, wzrost i dochody oraz międzynarodowe fundusze inwestycyjne. Rozłożenie pieniędzy na te cztery różne opcje funduszy zminimalizuje ryzyko dla każdego inwestora, początkującego lub nie.

Jeśli chcesz zacząć inwestować na giełdzie, potrzebujesz brokera. To jedne z najlepszych dla początkujących. Twój makler giełdowy jest doświadczonym profesjonalistą i może pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji dotyczących pierwszych inwestycji i nie tylko. Dobry broker pomoże Ci zbudować zróżnicowany portfel i dokonać właściwych wyborów na akcje we właściwym czasie, a także zapewni Ci dostęp do opcji na akcje, do których sam nie masz dostępu, takich jak akcje zagraniczne.

Dywersyfikacja kryptowalut

Te tradycyjne metody dywersyfikacji są podobne w przypadku kryptowalut. Podobnie jak akcje, kryptowaluta jest zależna od podaży i popytu, ale wydaje się być znacznie bardziej zmienna w porównaniu z tradycyjnymi akcjami, głównie ze względu na zdecentralizowany charakter rynków kryptowalut. „Hype” i wiadomości mogą również wpływać na wartość danej kryptowaluty. Jednak wielu początkujących nie wie, od czego zacząć, inwestując w kryptowalutę. Często występuje ogólny brak zrozumienia dotyczącego łańcucha bloków i kryptowalut lub różne opcje monet są przytłaczające dla nowych inwestorów. Ponieważ nie ma brokerów kryptowalut, większość badań przeprowadzasz samodzielnie.

Inwestowanie w kryptowalutę oznacza po prostu inwestowanie w sam projekt. Dywersyfikacja kryptowalut jest tak samo ważna, jak w przypadku tradycyjnej giełdy. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy kategorie kryptowalut. Tradycyjne kryptowaluty to podstawowe waluty cyfrowe, których osoby fizyczne lub firmy używają do dokonywania bezpiecznych transakcji z wykorzystaniem niezmiennej księgi publicznej, znanej również jako łańcuch bloków. Bitcoin to tradycyjna kryptowaluta, którą większość zna. Inną tradycyjną opcją są monety zapewniające prywatność. Monety prywatności są znacznie bardziej anonimowe niż inne kryptowaluty.

Druga kategoria to platformy. Znane również jako „grube protokoły”, służą do tworzenia infrastruktury blockchain, w której budowane są takie rzeczy, jak inteligentne kontrakty. Niektóre przykłady tej kategorii to Neo lub Cardano. Trzecia kategoria to żetony użytkowe. Tokeny użytkowe to projekty zbudowane z myślą o konkretnej branży, takie jak popularny VeChain do zarządzania łańcuchem dostaw.

Wielu inwestorów decyduje się na dywersyfikację swojej kryptowaluty w tych trzech kategoriach i w różnych branżach. Przy wyborze opcji kryptowaluty ważne jest, aby wziąć pod uwagę liczbę monet znajdujących się obecnie w obiegu oraz całkowitą podaż monet, które kiedykolwiek będą istnieć. Bez tradycyjnego brokera musisz sprawdzić, która opcja jest dla Ciebie najlepsza.

Istnieje wiele różnic między tradycyjnymi akcjami a kryptowalutą, ale główna różnica między nimi to zysk kontra ryzyko. Kryptowaluta jest uważana za znacznie bardziej ryzykowną, ale daje większą szansę na szybki zysk. Akcje są generalnie bezpieczniejsze niż kryptowaluty, ale mają mniejsze zwroty. Jako początkujący inwestor powinieneś rozważyć swoje cele inwestycyjne i znaleźć najlepszy rynek oraz opcje, które będą pasować do Twojej osobowości i potrzeb finansowych. Miejmy nadzieję, że przy dużej dywersyfikacji i odrobinie szczęścia możesz zacząć osiągać świetne zwroty za pomocą tradycyjnych akcji lub kryptowaluty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map