Wyjaśnienie pożyczki DeFi Flash – pożyczki kryptograficzne bez zabezpieczenia

Jednym z najnowszych rozwiązań DeFi i krokiem do przyjęcia Blockchain i kryptowaluty jest pożyczka DeFi. Nie wyobrażałeś sobie pożyczki bez osoby trzeciej przed wynalezieniem DeFi. Dlatego DeFi umożliwia Ci to. W związku z tym DeFi zapewnia nie tylko zdecentralizowaną pożyczkę zabezpieczoną, ale także ofertę pożyczki bez zabezpieczenia zwaną pożyczką błyskawiczną.

Aby dokonać rozróżnienia, ten artykuł zawiera informacje na temat różnych ofert pożyczek DeFi; pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone (pożyczki błyskawiczne). Powinien być w stanie powiedzieć ci zalety i oczywiście wady, jeśli w ogóle, przytaczając niektóre przypadki użycia pożyczki flash DeFi.

Pożyczki z zabezpieczeniem i bez zabezpieczenia

Widzieliście, że pożyczki nie są typowe dla tradycyjnej bankowości. Jednocześnie możesz uzyskać pożyczki na swoją firmę lub projekt za pośrednictwem zdecentralizowanej aplikacji. Nie zniechęcaj się jednak, jeśli nie masz żadnego zabezpieczenia ani udziałów do pożyczenia, ponieważ DeFi zapewnia zerowe alternatywy dla pożyczek pod zastaw.

W międzyczasie, jeśli miałeś potrzebę pożyczenia i jesteś zobowiązany do złożenia depozytu fizycznego lub cyfrowego aktywa, to są to zabezpieczenia. To powiedziawszy, zabezpieczenia to depozyty lub udziały, które złożyłeś w celu pożyczki. Wręcz przeciwnie, kiedy możesz nie mieć potrzeby dokonywania jakichkolwiek stawek lub depozytów, poszukujesz niezabezpieczonych lub niezabezpieczonych pożyczek.

Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie sukces Aave 20 lipca wprowadził nową funkcję o nazwie Delegacja kredytowa. W ćwierkać, dyrektor generalny Stan ogłosił nową funkcję, delegację kredytową.

@AaveAave rozpoczyna natywną delegację kredytową (CD). Deponenci Aave mogą delegować swoje linie kredytowe. Na przykład Karen deponuje aktywa, takie jak USDT, w @AaveAave i przekazuje swoją linię kredytową Czadowi, który czerpie fundusze, takie jak ETH z Aave Protocol. pic.twitter.com/MwU1faThIi

– stani.eth &# 128123; (@StaniKulechov) 7 lipca 2020 r

Ta funkcja zapewnia pożyczki typu peer-to-peer bez formalnych wymogów dotyczących zabezpieczenia przy użyciu zdecentralizowanej aplikacji. Dlatego dzisiaj użytkownicy kryptowalut mogą poprosić o niezabezpieczone pożyczki.

Pożyczki błyskawiczne pozwalają zaciągać pożyczki bez rezygnacji z jakichkolwiek zabezpieczeń.

Jednak w ten sam sposób, w jaki jest to przełom, mogą mieć konsekwencje dla pożyczek błyskawicznych, niezależnie od tego.

Jak działa pożyczka błyskawiczna

Pożyczki błyskawiczne mogą wydawać się magiczne. Jest to jednak funkcja wykorzystania inteligentnego kontraktu w celu uzyskania pożyczki, wydania tego samego bloku i spłaty, gdy transakcja się powiedzie. Tymczasem inteligentny kontrakt unieważnia transakcję, gdy się nie powiodła.


W ten sposób nie potrzebujesz zabezpieczenia, ponieważ znajduje się ono w tym samym bloku i jest ono samowykonalne. W związku z tym wszystko, co musisz zrobić, to obliczyć następny wymóg pożyczki, wykorzystanie pożyczki i podpisać inteligentną umowę, która pomoże Ci zabezpieczyć pożyczkę błyskawiczną..

W przeciwieństwie do pożyczek zabezpieczonych, które mogą nie mieć określonych warunków, pożyczki błyskawiczne zależą od wykorzystania, czasu i innych czynników. Wymagania obejmują to;

  • Pożyczki należy spłacać w ramach jednej transakcji.
  • Pożyczki muszą zostać zwrócone plus dodatkowe es
  • Transakcja musi zakończyć się sukcesem, aby pożyczka zakończyła się sukcesem. W przeciwnym razie inteligentny kontrakt go cofnie.
  • Pożyczki są krótkoterminowe, powiedzmy kilka minut.
  • Pożyczki są pożyczane na określony cel wyszczególniony w inteligentnej umowie. W związku z tym jest to użycie zablokowane.

Jak uzyskać pożyczkę błyskawiczną

Ponieważ pożyczki błyskawiczne są ściśle związane z wykorzystaniem, w przeciwieństwie do pożyczek zabezpieczonych, które mają zablokowaną wartość, zdefiniowanie wykorzystania kredytu jest jednym z pierwszych kroków do uzyskania zerowej pożyczki zabezpieczonej. Po ustaleniu, dlaczego potrzebujesz pożyczki, następnym podejściem jest zlokalizowanie pożyczkodawcy za pośrednictwem platformy peer to peer.

W konsekwencji oferta pożyczki ma miejsce, gdy pożyczkobiorca zgadza się na skodyfikowane umowy zwane inteligentnymi kontraktami między pożyczkodawcą. Pożyczkobiorca natychmiast udaje się do wykonania transakcji, która wymagała od pożyczkobiorcy. Jednak pożyczkobiorca powinien być sprytnym arbitrem, aby zarobić w ciągu kilku sekund transakcji.

Tymczasem dla bezpieczeństwa funduszu pożyczkodawcy, jeśli transakcja się nie powiodła, inteligentny kontrakt automatycznie przywraca pożyczone środki.

Platformy oferujące pożyczki błyskawiczne (pożyczki kryptograficzne bez zabezpieczenia)

  • Aave

Pierwsza realizacja pożyczki błyskawicznej odbywa się do Aave, protokół typu open source i non-custodial umożliwiający tworzenie rynku pieniężnego. Platforma obsługuje pożyczki błyskawiczne za pośrednictwem nowej funkcji o nazwie Delegacja kredytowa. Warto jednak zauważyć, że wcześniej nie, nie ma nic nazywanego pożyczką błyskawiczną, a od przełomu w Aave inni mogą pracować nad osiągnięciem tego samego.

Tymczasem niedawny atak na pożyczkę błyskawiczną może być przeszkodą dla innych planujących uruchomienie. Dlatego w chwili pisania tego tekstu Aave jest jedyną platformą umożliwiającą pożyczki błyskawiczne DeFi.

Przypadków użycia

Chociaż pożyczki błyskawiczne są stosunkowo nową koncepcją, ich zastosowanie szybko rośnie. Jednak każdy przypadek użycia musi zostać z góry określony i skodyfikowany w inteligentnym kontrakcie przed uzyskaniem pożyczki. To powiedziawszy, oto kilka powszechnych przypadków użycia pożyczek błyskawicznych DeFi;

  • Handel praniem

Zakładając, że przedsiębiorca dostrzegł potrzebę manipulowania rynkiem, to, co chce zrobić, to zmyć nim handel. Chociaż scentralizowane giełdy pozwalają ci na zmywanie rynku z niewielką ilością lub brakiem aktywów, aby to zrobić, musisz mieć prawdziwe aktywa. Jednak sprytny przedsiębiorca może manipulować rynkiem za pomocą pożyczki błyskawicznej.

Na przykład trader może chcieć manipulować XRP po cenie 0,2 USD. Będzie miał ogromny atut, który będzie pompował i zrzucał cenę. Jednak w DEX nie może się to zdarzyć szybko. Dlatego osoba fizyczna może skorzystać z niezabezpieczonej pożyczki, aby wykonać misję.

Jednocześnie, jeśli otrzyma pożyczkę kryptograficzną bez zabezpieczenia w wysokości, powiedzmy 50 ETH, osoba fizyczna może z powodzeniem manipulować ceną i nadal spłacać pożyczkę, uzyskując zysk z pompowanego rynku.

  • Arbitraż

Handlowcy często tracą okazję do wykorzystania różnic cenowych na różnych platformach. Może to jednak oznaczać brak funduszy. Podczas gdy niektórzy wyrafinowani inwestorzy wybierają pożyczki zabezpieczone, inni mogą o tym nie myśleć, ponieważ nie mają aktywów do postawienia. Dlatego pożyczka błyskawiczna staje się opcją.

Pożyczka błyskawiczna pozwala traderowi wykorzystać dynamikę rynku bez obstawiania.

Na przykład handlowiec, który dowiaduje się, że asst w zamian A mówi, że 10000 USD, a ten sam składnik aktywów kosztuje 10700 USD w wymianie B.. To, co robią sprytni handlowcy, to uzyskanie pożyczki na długie krótkie ogłoszenie odpowiednio na giełdach. W konsekwencji, jeśli przedsiębiorca nie miał takich pieniędzy, mógłby pójść lub pożyczkę z zerowym zabezpieczeniem, aby zarobić 700 USD na zwykłym kupowaniu i sprzedawaniu z giełdy A i B, odpowiednio..

Pożyczki refinansowe

Może pożyczyłeś pieniądze z jednej z platform pożyczkowych DeFi, powiedz KittieFight, i dowiedziałeś się, że Aave oferuje pożyczkę błyskawiczną. Przychodzi Ci na myśl, aby uzyskać pożyczkę od Aave na spłatę pożyczki w KittieFight.

W związku z tym po obliczeniu wysokości pożyczek udajesz się na platformę pożyczkową Aave, aby podpisać inteligentny kontrakt. Dlatego w ciągu kilku sekund możesz skompensować swoją pożyczkę zabezpieczoną w KittieFight, wracając do Aave, aby spłacić pożyczkę błyskawiczną. Jednak gdy spłata pożyczki nie powiedzie się, inteligentny kontrakt, który miałeś z Aave, zawodzi. W związku z tym pożyczka zostanie wstrzymana.

Ograniczenia i perspektywy

Oprócz krótkiego czasu transakcji, jesteś ograniczony do zawierania transakcji w ramach jednej blokady, jeśli uzyskasz pożyczkę błyskawiczną, istnieją inne ograniczenia pożyczki błyskawicznej. Jednak ze względu na wady istnieją również perspektywy.

W konsekwencji, oto wady pożyczki błyskawicznej;

  • Inflacja

Zwykle zwykły pożyczkodawca może nie rozważyć udzielenia pożyczki błyskawicznej. Jednak taki pożyczkodawca utrzymuje ceny pożyczonych aktywów, podobnie jak banki centralne ustalona stopa procentowa do aktywów obrotowych. W rezultacie Joseph Delong w tweecie zemścił się, że bogaci ludzie manipulują rynkiem:

Ponadto, ilekroć zdarzają się szybkie pożyczki, zysk jest podobno pobierany z łańcucha transakcji, a zatem dostosowywanie stóp rynkowych do zysków.

Niemniej jednak mogłaby nastąpić standaryzacja stawek w celu ograniczenia możliwej inflacji i deflacji między pożyczkodawcami a stronami.

  • Możliwa luka w zabezpieczeniach

Jak widać, transakcja arbitrażowa może nie wymagać zabezpieczenia, aby uzyskać przewagę rynkową; Dlatego też zwyczajne jest, że inwestorzy szukają luk w zabezpieczeniach, aby zaciągnąć jak najwięcej pożyczek błyskawicznych. Bardzo niedawne atak błyskawiczny uzasadnia roszczenie.

14 i 18 lutego, dwa kolejne ataki zdarzyło się, że wysłał mieszany sygnał do całej przestrzeni DeFi. Podczas pożyczki błyskawicznej Bzx zobaczył, jak przelano 954 000 dolarów. Jednak ludzie argumentują, że nie jest to atak, ale celowa transakcja wykonywalna. Niezależnie od sposobu, proces wskazywał, że istnieje błąd, który po wykorzystaniu może doprowadzić do utraty środków.

Niemniej jednak otwiera możliwości dla programistów, aby przygotować się do sprawdzania błędów i tworzenia bardziej bezpiecznych aplikacji.

Wniosek

Zgodnie z tradycyjną ideologią zarabianie pieniędzy wymaga pieniędzy. Jednak pożyczka błyskawiczna DeFi udowodniła, że ​​się myliła. Dlatego handlowcy i animatorzy rynku mogą zajmować długie i krótkie pozycje bez konieczności stosowania zabezpieczeń. Tymczasem strony powinny starać się grać na przełomie kontraktu. Z drugiej strony programiści powinni wypatrywać błędu i tworzyć bezpieczne aplikacje do ochrony platform.

Zastrzeżenie Przedstawione treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector