Zdecentralizowane gry – czy eSport może stać się „zabójczą aplikacją” Blockchain?

Gracze zawsze byli w czołówce nowych innowacji technologicznych i ich adopcji. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ wiele najpopularniejszych gier fantasy przenosi swoich graczy w nowe światy pełne tajemniczych technologii, które często reprezentują artystyczne wizje przyszłości..

Posiadanie konsoli do gier rośnie z roku na rok i staje się bardziej przystępne, i szacunkowo 2,5 miliarda graczy na całym świecie gry stały się częścią codziennego życia wielu ludzi, stanowiąc dużą część ich czasu wolnego i relaksu.

Jednak dla coraz większej liczby zagorzałych graczy gry wideo są czymś więcej niż tylko sposobem na relaks lub zabawę z przyjaciółmi. To ich zawód. Jest nowy rodzaj sportu, który rozwija się w bezprecedensowym tempie, a ten nie jest rozgrywany na boisku.

Profesjonalne turnieje gier, znane jako eSport, szturmem podbijają branżę gier i świat tradycyjnych sportów. W popularne gry, takie jak „League of Legends”, „Counter-Strike” i „Fortnite”, grają teraz w rywalizacji prawdziwi zapaleni gracze, którzy nie są zainteresowani zwykłą grą. Są zainteresowani wygraną, a stawka jest wysoka.  

Gra za wynagrodzeniem – rozwój profesjonalnych graczy eSports

eSport, skrót od „sportów elektronicznych”, to dość nowa branża, ale szybko się rozwija. W tym roku, przy obecnym tempie wzrostu, eSport stanie się Przemysł o wartości 1 miliarda dolarów, Oczekuje się, że liczba fanów oglądających bitwy swoich ulubionych drużyn w wirtualnym świecie przewyższy liczbę tradycyjnych sportów, takich jak Koszykówka. W rzeczywistości prognozuje się, że do 2020 r. Konsumenci będą wydawać ponad 5 miliardów dolarów rocznie na oglądalność eSportu, a większość fanów będzie zamożni milenialsi którzy mają największe powiązania ze sportem.

Podobnie, profesjonalne zespoły eSportowe mają poważne bodźce do ostrej gry i dużych wygranych. Obecnie grą, która zasiada na tronie za całą przyznaną nagrodę pieniężną, jest „Dota 2”, wieloosobowa gra bitewna na arenie, która nagrodziła ponad 175 milionów dolarów nagród pieniężnych w sumie w 1066 turniejach.

Zgodnie z oczekiwaniami, podobnie jak w przypadku sportów fizycznych, pojawiły się również indywidualni gracze-supergwiazdy. Sahil Arora, amerykański zawodowy gracz, jest podobno najlepiej opłacaną gwiazdą eSportu na świecie. Dzięki serii wygranych w turniejach online w grach takich jak Counter-Strike i Dota 2, Arora zarabia 2,7 miliona dolarów rocznie dzięki sponsorowaniu i wygrywaniu nagród w turniejach.

Jednak pomimo finansowych zachęt związanych z utworzeniem profesjonalnego zespołu e-sportowego, zainteresowanie nie było tak szybkie, jak oczekiwano. W przypadku League of Legends, jednego z najczęściej granych tytułów eSportowych na świecie, jest ich tylko około 100 drużyn grają profesjonalnie. Choć może się wydawać, że to dużo, piłka nożna, najpopularniejszy sport fizyczny na świecie, ma ponad 300 000 uznanych drużyn.

Więc jakie są tego przyczyny? W przeciwieństwie do sportów fizycznych, w których łowcy talentów i menedżerowie zespołów mogą łączyć się z utalentowanymi graczami i tworzyć zespoły w prawdziwym życiu, zawodowi gracze często grają we własnych domach, spotykając się tylko kilka razy w roku na turniejach. Znalezienie rozwijających się talentów oraz śledzenie ich postępów i umiejętności jest nadal trudne.

Podobnie narzędzia dla menedżerów zespołów eSport są ograniczone, a tworzenie zespołów i zarządzanie nimi jest czasochłonne i kosztowne. Na szczęście, ponieważ gracze wcześnie wdrażają nową technologię, pojawiają się rozwiązania – takie jak blockchain – które mogą pomóc eSportowi osiągnąć pełny potencjał, a branża gier szybko z nich skorzystała..    

W jaki sposób Blockchain może pomóc w rozwoju eSportu?  

Technologia rozproszonych rejestrów tworzy uczciwy i przejrzysty ekosystem dla profesjonalnych graczy, a także umożliwia łatwiejsze odkrywanie zespołów i menedżerów. Turnieje są zwykle otwarte tylko do góry 3% eSportu graczy, przy czym większość nagród i nagród pieniężnych jest rozdzielana wyłącznie dla tych najlepszych graczy.


Zamiast tego są miliony graczy, którzy mogliby uczestniczyć na poziomie półprofesjonalnym lub wyższym, którym obecnie brakuje narzędzi lub ekspozycji, aby uczestniczyć w sponsorowanych turniejach. Firmy eSportowe już teraz znajdują nowe sposoby wykorzystania rozwiązań blockchain do rozwiązania tego konkretnego problemu.

Na przykład „Bountie ” Platforma umożliwia graczom o dowolnym poziomie umiejętności używanie łańcucha bloków do organizowania własnych turniejów w wybranej przez siebie grze. Gracze korzystający z platformy Bounty mogą przesyłać swoje profile, rankingi i statystyki gier do zdecentralizowanej bazy danych, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że zwrócą się do nich sponsorzy i menedżerowie.

Podobnie Drużyna marzeń Platforma eSports, uruchomiona przez Alexandra Kokhanovskyy’ego w 2017 roku, wykorzystuje blockchain, aby umożliwić profesjonalnym graczom znajdowanie drużyn, rozwijanie ich umiejętności poprzez naukę AI, podpisywanie umów sponsorskich na blockchain i otrzymywanie nagród pieniężnych z turniejów. Podobnie ich rodzimy Żeton DREAM mogą być teraz wykorzystywane przez graczy do płacenia za różne usługi oferowane przez platformę DreamTeam.

Te platformy oparte na łańcuchu bloków skorzystałyby również na „pozbawionym zaufania” charakterze łańcucha bloków, w którym wyniki eSportu, rankingi i statystyki mogłyby być przechowywane wśród wszystkich uczestników łańcucha blokowego, co skutkowałoby odporną na manipulacje księgą danych i postępów graczy. Ta funkcja byłaby szczególnie ważna dla menedżerów eSportów, którzy chcą rekrutować graczy, ponieważ mogliby łatwo wyszukać rekordy graczy w łańcuchu bloków.  

Z ponad 2 miliardami graczy na całym świecie, zintegrowane rozwiązania eSports blockchain mogą równie dobrze być blockchainem „Zabójcza aplikacja”, przypadek użycia, który katapultuje technologię blockchain do powszechnego przyjęcia.

Czy przyszłość e-sportu jest zdecentralizowana?

Wraz z rozwojem profesjonalnych gier, a branża eSports staje się ulubionym sportem widzów wśród millenialsów, istnieją ogromne możliwości współpracy między blockchain i eSports. Gracze korzystający ze zdecentralizowanych platform będą mogli łatwiej niż kiedykolwiek zlokalizować profesjonalne zespoły do ​​gry, a menedżerowie i sponsorzy będą mogli lokalizować najlepszych graczy i oferować im kontrakty za pośrednictwem łańcucha bloków.

W przypadku blockchain dostęp do 2 miliardowej społeczności graczy, która ma duże doświadczenie w przyjmowaniu nowych technologii, może być ogromnym krokiem w kierunku masowej adopcji. Jeśli gracze zapoznają się z kryptowalutą za pośrednictwem popularnych platform eSportowych, są znacznie bardziej skłonni do odkrywania w przyszłości innych rozwiązań blockchain, takich jak płatności i finanse.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector