Historyczne wykresy cen EUR / CHF – historia cen w euro

EUR jest oficjalną walutą w 19 z 28 krajów członkowskich Unii Europejskiej (UE), w tym w Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Irlandii, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Cyprze, Estonii , Łotwy, Litwy, Malty, Słowacji i Słowenii. EUR jest również znany jako waluta euro, druga najczęściej wymieniana waluta na świecie, po dolarze amerykańskim. Nazwę „euro” przyjęto w 1995 r., Po ciężkich negocjacjach; waluta zastąpiła dawną europejską jednostkę walutową (ECU). Jednak euro zostało pierwotnie wprowadzone w formie wirtualnej 1 stycznia 1999 r., A fizyczny obieg zaczął się w 2002 r. Warto również wspomnieć, że powszechnie używane monety to 1, 2, 5, 10, 20 i 50 centów oraz monety 1 i 2 euro, a najczęściej używanymi nominałami banknotów euro są banknoty 5, 10, 20, 50 i 100 euro.

CHF to skrót od franka szwajcarskiego, który jest oficjalną walutą Szwajcarii. CHF to skrót od Confoederatio Helvetica Franc, przy czym Confoederatio Helvetica to łacińska nazwa Konfederacji Szwajcarskiej. To jedyny frank nadal emitowany w krajach europejskich. CHF dzieli się na 100 centymów. Frank szwajcarski jest również znany jako Swisse przez handlowców na rynku walutowym i jest siódmą najczęściej wymienianą walutą na świecie.

Co to jest EUR / CHF (Euro / Frank Szwajcarski)?

EUR / CHF oznacza parę walutową Euro w stosunku do franka szwajcarskiego (EUR / CHF), która pokazuje, ile EUR (waluta bazowa) jest mierzona w stosunku do CHF (waluty przeciwnej). Na przykład EUR / CHF = 1,07 oznacza, że ​​za jedno euro można kupić 1,07 franka szwajcarskiego.

 

Nie można ignorować korelacji między parami walutowymi EUR i franka szwajcarskiego. Zatem korelacja między dwiema parami walutowymi, EUR / USD (euro / dolar amerykański) i USD / CHF (dolar amerykański / frank szwajcarski), jest definiowana jako ujemna 95% w górę. Stanowi to odwrotną zależność, co oznacza, że ​​gdy waha się EUR / USD, USD / CHF zwykle wyprzedaje się i odwrotnie.

 

Główne czynniki wpływające na parę walutową EUR / CHF

Na wartość pary walutowej EUR / CHF, podobnie jak w przypadku wielu walut rynków wschodzących, wpływają głównie nastroje geopolityczne i globalne. Oprócz tego jednym z czynników wpływających na wartość franka szwajcarskiego mogą być również publikacje danych gospodarczych, takich jak dane o PKB; po drugiej stronie stawu światowy popyt na szwajcarskie usługi bankowe jako bezpieczne i poufne miejsce do przechowywania funduszy zagranicznych można również uznać za jeden z kluczowych czynników wpływających na wartość franka szwajcarskiego.

obecny EUR / CHF Cena £: $

EUR / CHF

 

Tabele danych historycznych:

Historyczne dane cenowe EUR / CHF

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Miesięczna zmiana

DatePriceOpenHighLowChange%

Czynniki wpływające na ceny EUR / CHF:

Jak wspomniano powyżej, na wartość pary walutowej EUR / CHF, podobnie jak w przypadku wielu walut rynków wschodzących, wpływają przede wszystkim nastroje geopolityczne i globalne. Oprócz tego jednym z czynników wpływających na wartość franka szwajcarskiego mogą być również publikacje danych gospodarczych, takich jak dane o PKB; po drugiej stronie stawu światowy popyt na szwajcarskie usługi bankowe jako bezpieczne i poufne miejsce do przechowywania funduszy zagranicznych można również uznać za jeden z kluczowych czynników wpływających na wartość franka szwajcarskiego.

Publikacje danych ekonomicznych: Obejmują one dane o PKB, informacje o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej, stopach inflacji i saldach handlowych. Inne ważne szczegóły, które zasługują na uwagę, obejmują dane dotyczące zatrudnienia, zaplanowane spotkania SNB oraz wszelkie codzienne raporty dotyczące katastrof naturalnych, klimatu politycznego lub nowej polityki rządu. Wszystkie te czynniki mają wpływ na kurs franka szwajcarskiego.

Stopy procentowe:

Wyższe stopy procentowe w gospodarce zwykle przyciągają inwestycje zagraniczne, zwiększając popyt i wartość waluty krajowej. Podobnie niższe stopy procentowe mają tendencję do osłabiania kursów walutowych. Podnosząc stopy procentowe, bank centralny może obniżyć popyt na towary, co prowadzi do presji cenowej.

Popyt na bezpieczną przystań:

Popyt franka szwajcarskiego jako bezpiecznej przystani znacznie podnosi jego wartość na światowych rynkach walutowych. Popyt na walutę jako bezpieczną przystań wzrósł w latach po kryzysie finansowym w 2008 roku. Narodowy Bank Szwajcarii (SNB) zgromadził około pół biliona dolarów w walutach obcych do 2011 r., Co odpowiada około 70% PKB Szwajcarii.

Szwajcarskie usługi bankowe:

Jednym z czynników wpływających na wartość franka szwajcarskiego może być również światowy popyt na szwajcarskie usługi bankowe jako bezpieczne i poufne miejsce do przechowywania funduszy zagranicznych. Warto wspomnieć, że franka szwajcarskiego można by również uznać za solidną alternatywę dla dolara amerykańskiego czy funta szterlinga w czasach zawirowań i niepewności, bo ilekroć inne gospodarki wykazują oznaki pogorszenia, frank szwajcarski zyskuje na popularności wśród spekulantów i handlowców..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me