Historyczne wykresy cen EUR / INR – historia cen w euro

EUR jest oficjalną walutą dla 19 z 28 członków Unii Europejskiej (UE), w tym Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Irlandii, Włoch, Luksemburga, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Cypru, Estonii, Łotwa, Litwa, Malta, Słowacja i Słowenia. EUR jest również znany jako waluta euro i jest drugą najczęściej wymienianą walutą na świecie, po dolarach amerykańskich. Nazwę „euro” wprowadzono w 1995 r., Aby zastąpić dawną europejską jednostkę walutową (ECU), która była walutą nieobrotową. Jednak jako ogólna waluta UE została wprowadzona dopiero 1 stycznia 1999 r. I zaczęła być w obiegu w 2002 r. Euro dzieli się na 8 monet. czyli monety 1, 2, 5, 10, 20 i 50 centów oraz monety 1 i 2 euro, a najczęściej używanymi nominałami banknotów euro są 5, 10, 20, 50 i 100.

 

Z drugiej strony rupia indyjska (waluta kwotowana) jest walutą krajową Indii, znaną również jako waluta INR. INR jest zwykle reprezentowany przez symbol ₹. Nazwa rupii indyjskiej (INR) pochodzi od rupii, srebrnej monety wyemitowanej po raz pierwszy przez sułtana Sher Shah Suri w XVI wieku. Na razie emisja waluty jest kontrolowana przez Bank Rezerw Indii. Zarządzanie walutą w Indiach można uznać za jedno z podstawowych zadań Banku Rezerw Indii. Ponadto indyjski bank rezerwowy odgrywa również ważną rolę w strategii rozwoju rządu Indii, wydawaniu oświadczeń i decyzji w sprawie stóp procentowych kraju..

 

Z historycznego punktu widzenia nowy znak rupii (₹) został oficjalnie zatwierdzony w 2010 roku. Twórca symbolu, D. Udaya Kumar, wyprowadził go z połączenia spółgłoski dewanagari „र” (ra) i łacińskiej wielkiej litery „R” bez pionowego pręta (podobnie jak rotunda R). Należy zauważyć, że pierwsza seria monet z nowym znakiem rupii zaczęła w obiegu 8 lipca 2011 r. Wcześniej Indie używały „₨” i „Re” jako symboli wielu rupii i jednej rupii..

 

Jeśli chodzi o monety, przypomnę, że monety indyjskie są emitowane w nominałach 50 paisów, jednej rupii, dwóch rupii, pięciu rupii i dziesięciu rupii. W związku z tym paise to 1/100 rupii. Monety o wartości 50 paise nazywane są małymi monetami, podczas gdy monety o wartości jednej rupii lub większej są znane jako monety rupii.

Papierowa waluta lub banknoty Indii są emitowane w nominałach 5, 10, 20, 50, 100, 500 i 2000 rupii. Warto wspomnieć, że nominały wydrukowano w 15 językach na odwrocie papierowych rupii. Z przodu nominały wydrukowano w języku hindi i angielskim.

 

Zazwyczaj banknoty w Indiach są aktualizowane o nowe projekty, w tym wyraźne różnice między banknotami ze starej serii Mahatmy Gandhiego a nowymi o tej samej nazwie. Notatki przedstawiają różne motywy zaczerpnięte z bogatej kultury Indii.

obecny EUR / INR Cena £: $

EUR / INR

 

Tabele danych historycznych:

Dane Historyczne Ceny EUR / INR

DatePriceOpenHighLowChange%

 


Miesięczna zmiana

DatePriceOpenHighLowChange%

Co to jest EUR / INR (euro / rupia indyjska)?

W parach walutowych jedna waluta jest zawsze kwotowana względem drugiej, ponieważ waluty są przedmiotem obrotu w parach. Zatem para walutowa EUR / INR reprezentuje handel EUR w stosunku do rupii indyjskiej. W tym przypadku pierwsza waluta (EUR) jest walutą bazową, a druga (INR) jest walutą kwotowaną. Pokazuje, ile wart jest EUR, mierzony w stosunku do INR. Na przykład EUR / INR = 70,9272 oznacza, że ​​za jedno euro można kupić 70,9272 rupii indyjskich.

 

Główne czynniki wpływające na parę walutową EUR / INR

Na wartość pary walutowej EUR / INR wpływają głównie czynniki geopolityczne i globalne nastroje, jak ma to miejsce w przypadku wielu walut rynków wschodzących, ponieważ zagraniczni gracze wycofują się z indyjskiego rynku akcji, co przyczyniło się do spadku indyjskiej rupii . Po drugiej stronie stawu waluta INR ma silną korelację z cenami ropy naftowej, ponieważ WTI Crude stanowi znaczną część całkowitego importu Indii. Tym samym wzrost cen ropy naftowej szkodzi indyjskiej gospodarce. Dalszy wzrost cen ropy naftowej WTI nie tylko wpłynie na stabilność rupii i wzrost na giełdach, ale może również wywołać efekt inflacyjny.

Po stronie euro na euro wpływają głównie następujące czynniki.

1: Polityka pieniężna Europejskiego Banku Centralnego (EBC),

2: Wskaźniki zatrudnienia, tworzenie miejsc pracy,

3: Deficyty budżetowe i poziomy długu publicznego w krajach strefy euro

4: Polityka krajowa i międzynarodowa

5: Wzrost gospodarczy w krajach strefy euro.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector