Wykresy cen historycznych aluminium – historia cen aluminium

Aluminium jest drugim po żelazie najczęściej używanym metalem i cieszy się dużym popytem w rozwijających się gospodarkach i na całym świecie. Jest powszechnie stosowany w samolotach i kosmonautyce, samochodach aluminiowych, motoryzacji, budownictwie, elektronice i urządzeniach, nanotechnologii paneli słonecznych oraz folii i opakowaniach. Ceny aluminium są silnie uzależnione od globalnego popytu, branży budowlanej i wiadomości od producentów. Trzy kraje produkujące najwięcej aluminium to Chiny, Rosja i Kanada.

Największym konsumentem aluminium, z bardzo dużym popytem, ​​są Chiny, gdzie urbanizacja spowodowała wzrost konsumpcji. Chiny zużywają około 40% rocznej globalnej podaży aluminium. Po Chinach kolejnymi co do wielkości konsumentami tego metalu są Japonia, Unia Europejska i Stany Zjednoczone.

Ceny aluminium były powiązane ze wzrostem chińskiego PKB w ciągu ostatnich dwóch dekad; spowodował wzrost cen wielu towarów przemysłowych. Sektor opakowań, nieruchomości, transport, budownictwo i sektor elektroniczny w Chinach i na całym świecie zwiększyły popyt na aluminium.

ALUMINIUM

Po co patrzeć na historyczne ceny aluminium?

Istnieje wiele czynników wpływających na ustalenie byczego nastawienia w aluminium. Zbadajmy je jeden po drugim, aby prognozować ceny aluminium.

Chiński popyt i nadwyżka mocy produkcyjnych:

Największym producentem i konsumentem aluminium są Chiny, ponieważ szybko rozwijająca się gospodarka chińska potrzebowała aluminium w budownictwie, transporcie i elektronice w ostatnich latach. Jednak wraz ze spadkiem produktu krajowego brutto Chin popyt wewnętrzny nie mógł wchłonąć dużej podaży, co spowodowało, że Chiny eksportowały metal do Stanów Zjednoczonych i innych krajów..

Jednak pomimo ogromnej nadwyżki mocy produkcyjnych w Chinach, władze lokalne kontynuowały politykę przemysłową w celu rozszerzenia produkcji. W ciągu ostatnich pięciu lat nadwyżka mocy produkcyjnych Chin wzrosła o 60%, co spowodowało zakłócenia na światowych rynkach z powodu rosnącego eksportu metalu do krajów trzecich..

Według National Bureau of Statistics, huty w Chinach wyprodukowały w czerwcu około 3,02 Mt pierwotnego aluminium. Była to najwyższa kwota w historii w czerwcu, ponieważ całkowita roczna produkcja wzrosła o 1,7%. Mimo to rząd chiński uruchomił nową linię produkcyjną o zdolności 680 000 ton rocznie w pierwszych sześciu miesiącach 2020 r. Same te nowe moce stanowiły prawie 40% całkowitych zdolności do wytapiania aluminium w USA..

Chiny dostarczyły również 60-70 miliardów dolarów w pośrednich dotacjach rządowych pięciu firmom produkującym aluminium, co odegrało ważną rolę w nadwyżce mocy produkcyjnych. Ta dotowana nadwyżka zdolności produkcyjnych aluminium w Chinach jest podstawowym wyzwaniem handlowym, z którym musi się zmierzyć amerykański przemysł aluminiowy, wycofując się z działalności..

Zapotrzebowanie na transport & Popyt w branży budowlanej:


Samochody i kosmonautyka to najważniejsze rynki aluminium w krajach rozwiniętych. Globalna gospodarka jest uzależniona od transportu, aby wspierać wzrost. Wraz z rozwojem światowej gospodarki rośnie również zapotrzebowanie na samochody i kosmonautykę, co powoduje gwałtowny wzrost popytu na aluminium..

Jak wiemy, w pierwszym kwartale 2020 r. Światowy PKB w G20 spadł o 3,4%, co było rekordem pod względem dużego spadku od 1998 r. Oznacza to, że ceny aluminium również ucierpiały ze względu na mniejszy wzrost gospodarczy, który doprowadził do na niską aktywność gospodarczą, która wspiera sektor transportowy.

Zużycie aluminium dla największego na świecie nabywcy metalu, Chin, spadło po raz pierwszy od trzech dekad w 2019 roku do poziomu 1%. W rezultacie Chiny zaplanowały dodanie 2,25 mln ton do swoich rocznych zdolności wytapiania aluminium. Drugim co do wielkości sektorem popytu przemysłowego na aluminium jest budownictwo

rynek. Aluminium stanowi około 30% kosztów materiałów budowlanych w krajach rozwijających się.

Dane dotyczące budownictwa są zmienne, więc stopy bezrobocia, dane dotyczące zatrudnienia, stopy procentowe i wzrost gospodarczy w krajach konsumenckich, takich jak Chiny, USA, Europa i Japonia, są ważnym czynnikiem wpływającym na zmiany cen aluminium.

Wielka kanadyjska dystrakcja aluminium:

Niedawno administracja Trumpa w USA ponownie nałożyła cła na import aluminium z Kanady, w obliczu rosnącej podaży, która wzrosła powyżej historycznych poziomów. Jednak wzrost eksportu aluminium z Kanady do Stanów Zjednoczonych nasilił się dopiero w ostatnich miesiącach, pomimo spadku popytu ze strony USA. Wymagało to posunięć mających na celu zabezpieczenie krajowego przemysłu aluminiowego.

Jednak następnego dnia Kanada zemściła się, ogłaszając cła na amerykańskie produkty aluminiowe ze względu na bezpieczeństwo narodowe. Taryfy te ostatnio również wywierały presję na ceny aluminium.

Koronawirus pandemia:

Sektory produkcji i budownictwa motoryzacyjnego zostały dotknięte przede wszystkim przez blokady wywołane koronawirusem, które znacząco wpłynęły na przemysł aluminiowy na całym świecie. Ceny aluminium spadły z 1820 USD za tonę w styczniu do 1425,5 USD za tonę w kwietniu.

Koronawirus nie miał jednak takiego wpływu na ceny, jak na inne towary, ponieważ wraz ze spadkiem popytu na ten metal z jednego sektora, wzrósł popyt w innych sektorach. Popyt na sektory transportu, budownictwa i elektroniki użytkowej zmniejszył się podczas pandemii. Ale jednocześnie wzrosło zapotrzebowanie na aluminium na elementy płytek drukowanych do urządzeń medycznych, takich jak wentylatory.

Łańcuch dostaw również został przerwany ze względu na ograniczenia w podróżowaniu i zamknięcie portów; nie miało to jednak wpływu na podaż aluminium.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector