Wykresy cen historycznych AUD / INR – historia cen dolara australijskiego

Waluta bazowa (AUD) oznacza dolara australijskiego, znanego również jako dolar australijski lub australijski. AUD zastąpił funta australijskiego w 1966 r. W 2016 r. Waluta była w obiegu przez 50 lat. Jednak dolar australijski jest oficjalną walutą w Australii i kilku niezależnych krajach i regionach na południowym Pacyfiku, takich jak Papua Nowa Gwinea, Wyspa Bożego Narodzenia, Wyspy Kokosowe, Nauru, Tuvalu i Wyspa Norfolk.

Dolar australijski został zatwierdzony jako swobodnie płynąca waluta w 1983 r. Jednak przyczyna jego popularności wśród handlowców może być związana z kilkoma czynnikami związanymi z geologią, geografią i polityką rządu. Warto również wspomnieć, że Australia jest jednym z najbogatszych krajów świata pod względem zasobów naturalnych, w tym metali, węgla, diamentów, mięsa i wełny.

Z drugiej strony rupia indyjska (waluta kwotowana) jest walutą krajową Indii, znaną również jako waluta INR. Jednak INR jest zwykle przedstawiany za pomocą symbolu ₹. Nazwa rupii indyjskiej (INR) pochodzi od rupii, srebrnej monety wyemitowanej po raz pierwszy przez sułtana Sher Shah Suri w XVI wieku. Na razie emisja waluty jest kontrolowana przez Bank Rezerw Indii. Zarządzanie walutą w Indiach można uznać za jedno z najważniejszych zadań Banku Rezerw Indii. Ponadto indyjski bank rezerwowy odgrywa również ważną rolę w strategii rozwoju rządu Indii, wydaje oświadczenia i decyduje o stopach procentowych kraju..

Z historycznego punktu widzenia, nowy znak rupii (₹) został oficjalnie zatwierdzony w 2010 roku. Wynalazł go D. Udaya Kumar i wywodzi się on z połączenia spółgłoski dewanagari „र” (ra) i łacińskiej wielkiej litery „R”. bez pionowego pręta (podobnie jak rotunda R). Pierwsza seria monet z nowym znakiem rupii rozpoczęła się 8 lipca 2011 r. Wcześniej Indie używały „“ ”i„ Re ”jako symboli wielu rupii i jednej rupii.

Mówiąc o monetach, przypomnę, że monety indyjskie są emitowane w nominałach 50 paisów, jednej rupii, dwóch rupii, pięciu rupii i dziesięciu rupii. W związku z tym paise to 1/100 rupii. Monety o wartości 50 paise nazywane są małymi monetami, podczas gdy monety równe lub większe od jednej rupii są nazywane monetami rupii.

Na froncie banknotów papierowa waluta lub banknoty w Indiach są emitowane w nominałach 5, 10, 20, 50, 100, 500 i 2000 rupii. Warto wspomnieć, że nominały wydrukowano w 15 językach na odwrocie papierowych rupii. Na pierwszej stronie nominały wydrukowano w języku hindi i angielskim.

Zwykle banknoty w Indiach są aktualizowane o nowe projekty, w tym wyraźne różnice między banknotami ze starej serii Mahatmy Gandhiego a nowymi o tej samej nazwie. Notatki przedstawiają różne motywy bogatej kultury Indii.

Co to jest AUD / INR (dolar australijski / rupia indyjska)?

Jedna waluta jest zawsze kwotowana w stosunku do drugiej, ponieważ waluty są sprzedawane w parach. Zatem para walutowa AUD / INR reprezentuje handel dolarem australijskim w stosunku do rupii indyjskiej. W tym przypadku pierwsza waluta (AUD) jest walutą bazową, a druga (INR) walutą kwotowaną.

Główne czynniki wpływające na parę walutową AUD / INR

Na wartość pary walutowej AUD / INR wpływają głównie nastroje geopolityczne i globalne, podobnie jak wiele walut rynków wschodzących. Ponieważ zagraniczni gracze wycofywali się z indyjskiego rynku akcji, co przyczyniło się do spadku indyjskiej rupii. Po drugiej stronie stawu waluta INR ma silną korelację z cenami ropy naftowej, ponieważ ropa WTI stanowi znaczną część całkowitego importu Indii. Tym samym wzrost cen ropy naftowej szkodzi gospodarce. Jeśli ceny ropy naftowej WTI będą dalej rosnąć, wpłynie to nie tylko na stabilność rupii i wzrost na giełdach, ale może również wywołać efekt inflacyjny.

Na wartość dolara australijskiego (AUD) wpływa głównie kilka czynników, takich jak różnice stóp procentowych, ceny towarów, parytet siły nabywczej, rządowe ratingi kredytowe oraz nastroje i spekulacje.

obecny AUD / INR Cena £: $

 

AUD / INR


 

Tabela danych historycznych:

Dane Historyczne dotyczące cen AUD / INR

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Miesięczna zmiana

DatePriceOpenHighLowChange%

Czynniki wpływające na ceny AUD / INR:

Wartość waluty INR zależy od kluczowych czynników wpływających na gospodarkę, takich jak import i eksport, zatrudnienie, inflacja, stopy procentowe, deficyt handlowy, stopa wzrostu, wyniki rynków akcji, rezerwy walutowe, napływ inwestycji zagranicznych, polityka makroekonomiczna, kapitał bankowy, ceny towarów i warunki geopolityczne.

Warto wspomnieć, że poziom dochodów w szerokim zakresie wpływa na waluty INR poprzez wydatki konsumenckie. Kiedy dochody rosną, ludzie wydają więcej. Jednak wyższy popyt na towary importowane zwykle zwiększa popyt na waluty obce, a tym samym osłabia lokalną walutę.

Stopy procentowe:

Jak już wspomnieliśmy, wyższe stopy procentowe w gospodarce zwykle przyciągają inwestycje zagraniczne, zwiększając popyt i wartość waluty krajowej. Podobnie niższe stopy procentowe mają tendencję do osłabiania kursów walutowych. Podnosząc stopy procentowe, bank centralny może obniżyć popyt na te towary, co prowadzi do presji cenowej.

Podobnie RBI kontroluje wartość rupii indyjskiej za pomocą różnych narzędzi, w tym kontrolując jej podaż na rynku, a tym samym czyniąc ją tanią lub kosztowną.

Pozwólcie, że omówię kilka sposobów, za pomocą których RBI kontroluje ruch rupii indyjskiej, pierwszy to (zmiana stóp procentowych), a następnie złagodzenie lub zaostrzenie przepisów dotyczących przepływów funduszy, poprawienie wskaźnika rezerw gotówkowych (proporcja pieniądza banki muszą trzymać się banku centralnego) i sprzedawać lub kupować dolary na wolnym rynku ”- mówi Brahmbhatt z Alpari.

Po drugiej stronie stawu jednym z głównych czynników wpływających na zmiany wartości AUD jest różnica stóp procentowych. Różnica stóp procentowych to względna korzyść, jaką inwestor uzyskuje z inwestowania w aktywa jednego kraju w stosunku do drugiego. Jeśli stopy procentowe w Australii wynoszą 1,50%, ale są wyższe w Stanach Zjednoczonych na poziomie 2,40%, inwestor uzyska wysoki zwrot, kupując aktywa z USA. Ale ta metoda ma tendencję do podważania wartości AUD, ponieważ inwestorzy sprzedają AUD i kupują dolary amerykańskie, aby zainwestować w aktywa amerykańskie.

Ropa naftowa:

Ceny ropy naftowej WTI można również uznać za jeden z głównych czynników wpływających na ceny waluty rupii indyjskiej (INR), ponieważ ropa stanowi znaczną część całkowitego przywozu Indii. Tym samym wzrost cen ropy naftowej szkodzi gospodarce. Jeśli ceny ropy naftowej WTI będą dalej rosnąć, wpłynie to nie tylko na stabilność rupii i wzrost na giełdach, ale może również wywołać efekt inflacyjny.

Dane ekonomiczne:

Dane ekonomiczne, takie jak indeks cen konsumpcyjnych (CPI), produkt krajowy brutto (PKB), bilans handlowy, sprzedaż detaliczna, badanie siły roboczej, indeks cen konsumpcyjnych i indeks cen przemysłowych, mają duży wpływ na ceny USD / INR. Dane te są ważne, aby zrozumieć rynek akcji, a zwłaszcza kierunek kursu INR.

POPYT FOREX:

Handel międzynarodowy i przepływ ludzi gwałtownie się rozwijają, żadna waluta nie jest akceptowana na całym świecie. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na studia wyższe do Stanów Zjednoczonych, czy lecisz do Rio na wakacje, za usługi i towary będziesz musiał zapłacić w ich walucie. Poza tym, robiąc zakupy online w międzynarodowych sklepach, musisz płacić w walucie obcej.

W związku z tym kurs wymiany walut przy przeliczaniu walut zależy od scenariusza rynkowego i kursu walutowego stosowanego przez banki danego kraju. Zmienne kursy walutowe lub elastyczne kursy wymiany są określane przez siły rynkowe bez aktywnej interwencji rządów centralnych. Na przykład z powodu dużego importu podaż rupii może wzrosnąć, a jej wartość spadnie. Wręcz przeciwnie, kiedy eksport rośnie, a napływ dolara jest wysoki, dziesięciorupia rupii będzie wspierać.

Sentyment i spekulacje:

Dolar australijski jest uważany za jeden z najpopularniejszych wskaźników wzrostu i ryzyka na światowych rynkach finansowych, zwykle używany jako barometr i instrument handlowy, aby skorzystać na krótkoterminowych zmianach nastawienia do ryzyka rynkowego globalnego wzrostu gospodarczego. Dlatego też, gdy na rynku panuje bycze nastawienie, dolar australijski często rośnie, i odwrotnie, jeśli panuje pesymizm, AUD często spada..

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector