Wykresy cen historycznych Bitcoin – Historia cen BTC

Bitcoin to zdecentralizowana waluta cyfrowa typu peer-to-peer, która jest zasilana przez użytkowników, bez centralnego organu ani pośredników. Średnia cena jednego bitcoina na koniec lipca 2020 roku wynosiła około 11 118,92 USD. Ceny bitcoina mogą się różnić, ponieważ jest on przedmiotem obrotu na wielu niezależnych giełdach. Jednak indeks cen Bitcoin oferuje średnią cenę na wiodących światowych giełdach. Bitcoin pojawił się podczas globalnego kryzysu gospodarczego w 2008 roku, kiedy duże banki zostały przyłapane na niewłaściwym wykorzystywaniu pieniędzy pożyczkobiorców, manipulowaniu systemem i naliczaniu wygórowanych opłat. Aby zabezpieczyć pieniądze właścicieli, twórcy bitcoinów chcieli postawić właścicieli bitcoinów na czele transakcji, wyeliminować pośredników, obniżyć wysokie stopy procentowe i opłaty transakcyjne oraz uczynić transakcje przejrzystymi. Stworzyli rozproszony system sieciowy, w którym ludzie mogli w przejrzysty sposób kontrolować swoje fundusze. Bitcoin zyskał popularność i szybko się rozwinął w stosunkowo krótkim czasie. Wiele firm, szpitali i dużych firm hotelarskich na całym świecie handluje bitcoinami. Niektóre wielomiliardowe korporacje, takie jak Dell, PayPal, Microsoft, Expedia itp., Również handlują bitcoinami. Obecnie strony internetowe promują również bitcoiny, magazyny publikują wiadomości dotyczące bitcoinów, a na forach dyskutuje się również o kryptowalutach i handlu bitcoinami. Istnieją jednak pewne problemy związane z bitcoinem, takie jak włamanie hakerów na konta, duża zmienność bitcoinów i długie opóźnienia transakcji. Niemniej jednak Bitcoin jest uważany za wiarygodny, szczególnie w krajach trzeciego świata, jako kanał transakcji pieniężnych.

obecny BITCOIN Cena £: $

BITCOIN

 

Czynniki wpływające na ceny bitcoinów:

Koronawirus pandemia:

Kiedy kryzys koronawirusa zakłócił globalną działalność gospodarczą po nałożeniu blokad, handlowcy przeszli od bardziej ryzykownych aktywów do bezpieczniejszych, takich jak bitcoin. W połowie marca Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych obniżyła stopy procentowe prawie do zera i uruchomiła program QE o wartości 700 miliardów dolarów, aby zwalczyć chaos rynkowy wywołany kryzysem koronawirusa. To ważyło na rynku akcji, gdzie kontrakty terminowe Dow spadły o 1000 punktów i sprawiły, że kryptowaluty stały się bardziej atrakcyjne, podnosząc ceny bitcoinów w górę.

Ceny w dolarach amerykańskich:

Relacja między bitcoinem a dolarem amerykańskim jest ujemna, co oznacza, że ​​ilekroć dolar amerykański jest silny, ceny bitcoinów znajdują się pod presją i odwrotnie. Niedawny spadek cen USD, spowodowany luźną polityką pieniężną, obniżkami stóp procentowych i kryzysem gospodarczym w USA, wsparł ceny BTC / USD. Na ceny dolara amerykańskiego wpłynęło również opóźnienie w opublikowaniu pakietu stymulacyjnego USA przez Kongres USA, co ostatnio utrzymywało ceny bitcoinów pod presją..

Przyjęcie użytkowników:

Wartość bitcoina w dużym stopniu zależy od przyjęcia aktywów przez użytkowników. Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne z dnia na dzień, a to podnosi cenę bitcoina, ponieważ jest to najpopularniejsza kryptowaluta. Jednak gdy popyt na walutę spada, skutkuje to niższymi cenami. Obecnie większość użytkowników przechodzi na bitcoin jako walutę. Nawiasem mówiąc, jest również używana jako doskonała waluta handlowa online. Wykorzystanie bitcoina jako medium do transakcji online wzrosło w ostatnim czasie, a możliwości oferowane przez jego łatwe użycie mogą doprowadzić do wyższych cen w nadchodzących latach.

Wpływ mediów:

Media są obecnie najważniejszym źródłem informacji, a ich wpływ ma również wpływ na ceny bitcoinów i innych kryptowalut. Większy zasięg mediów oznacza lepsze zrozumienie rynku kryptowalut i bitcoinów przez ogół społeczeństwa. Jeśli media prezentują pozytywny obraz bitcoina, generalnie doprowadzi to do wyższych cen pary BTC / USD, podczas gdy negatywne relacje w mediach mogą mieć odwrotny wpływ na ceny bitcoinów.

Wydarzenia polityczne:

W przeciwieństwie do walut banku centralnego, kryptowaluty mają przeciwne relacje z wydarzeniami politycznymi. Brak zaufania do gospodarki kraju osłabia lokalną walutę, podczas gdy ludzie zyskują w takiej sytuacji większe zaufanie do kryptowalut, które zastępują tradycyjne waluty. Bitcoin jest emblematycznym liderem na rynku kryptowalut, więc ceny bitcoinów zwykle rosną w pierwszej kolejności, gdy pojawiają się jakiekolwiek zakłócenia polityczne, zanim wpłyną one na inne waluty na rynku. Niedawnym przykładem może być panująca wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, która spowodowała wzrost cen bitcoinów.


Rządowe zmiany regulacyjne:

Bitcoin i inne kryptowaluty są pod dużym wpływem decyzji rządu. Ponieważ waluty te są nadal uważane za nową koncepcję na rynku, rządy nieustannie zmieniają przepisy w zakresie opodatkowania inwestorów kryptowalutowych. Pewnego razu największy na świecie rynek kryptowalut, Chiny, zdecydował pod koniec 2017 roku o zamknięciu kilku platform transakcyjnych, co spowodowało dramatyczny spadek cen bitcoinów, co spowodowało spadek na rynku kryptowalut o 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia. Tak więc regulacje rządowe mają dramatyczny wpływ na ceny bitcoinów i innych kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector