Wykresy cen historycznych Ethereum – Historia cen ETH

Ethereum to łańcuch bloków używany specjalnie do inteligentnego wykonywania kontraktów, autonomicznych organizacji i zdecentralizowanych aplikacji. Każdy ma otwarty dostęp do cyfrowych pieniędzy i usług przyjaznych dla danych za pośrednictwem Ethereum. Jest to technologia zbudowana przez społeczność, która stoi za tysiącami aplikacji i kryptowalutą Ether (ETH). Ether jest również nazywany „tokenem”, ponieważ aby wykonać inteligentny kontrakt lub transakcję przy użyciu łańcucha blokowego Ethereum, należy uwzględnić wystarczającą ilość „gazu” lub eteru, aby uruchomić program. Oznacza to, że eter jest ceną, którą trzeba zapłacić, aby zaprogramować kod na łańcuchu blokowym Ethereum.

Ethereum został wymyślony przez Vitalika Buterina, który w 2013 roku miał zaledwie 18 lat. Jego pomysł spotkał się z uznaniem w globalnej społeczności blockchain, po czym brytyjski programista komputerowy Gavin Wood udowodnił, że system wymyślony przez Buterina jest możliwy tworzyć. Razem stali się pierwszymi członkami zespołu Ethereum i zebrali 18 milionów dolarów na rozwój projektu. 30 lipca 2015 roku uruchomili pierwszą wersję platformy kryptowalut Ethereum o nazwie Frontier. W dniu 7 sierpnia 2015 r. Ether (ETH) został dodany do giełdy kryptowalut Kraken po cenie 2,77 USD za monetę. W 2019 roku DeFi stało się największym sektorem w Ethereum, ponieważ aktywność na zdecentralizowanym rynku finansowym, a gry znacznie wzrosły. 4 sierpnia 2020 r. Ethereum uruchomił ostateczną sieć testową Ethereum 2.0, która uczyniła sieć szybszą, tańszą i bardziej skalowalną.

obecny ETH / USD Cena £: $

ETH / USD

 

Czynniki wpływające na ETH / USD

Rentowność wydobycia:

Rentowność wydobycia ma istotny wpływ na ceny eteru. Rentowność wydobycia jest stosunkowo wysoka, gdy cena ETH wynosi od 300 do 400 USD. Górnicy zwykle sprzedają swoje monety po lepszej cenie, gdy rentowność jest wysoka. Jeśli rentowność spadnie po tym, jak wiele osób rozpocznie wydobycie, inni górnicy będą trzymać monety, aby czekać na sprzedaż, aż ceny staną się korzystniejsze. Oznacza to, że charakter górnictwa ma tendencję do wahań cen ETH / USD.

Najnowsze trendy:

Ethereum stało się drugą najpopularniejszą kryptowalutą na świecie na rynku, gdy popularność łańcucha blokowego Ethereum eksplodowała. Ceny ETH sięgnęły 1400 USD w styczniu 2018 r. Ze względu na zwiększoną popularność. Jednak ostatecznie ceny spadły i od tego czasu utrzymywały się powyżej 300 dolarów. Na rynku kryptowalut najnowsze trendy związane z konkretną kryptowalutą mogą mieć duży wpływ na jej ceny.

Przepisy prawne:

Ponieważ wiele transakcji kryptowalutowych to transakcje transgraniczne, duży wpływ na nie mają zmienione przepisy w dowolnym kraju. Tak więc, ilekroć słowo „regulacja” pojawia się na rynku kryptowalut, ma to negatywny wpływ na ceny kryptowalut. We wrześniu 2017 r. Chiny zakazały ICO i handlu kryptowalutami, które szybko obniżyły ceny ETH do prawie 220 USD z 400 USD.

Po tym okresie groźby Korei Południowej związane z regulacjami doprowadziły również do znacznego spadku napływu inwestycji. Jeśli jednak kraj zmieni przepisy, aby objąć rynek kryptowalut, miałoby to pozytywny wpływ na ceny ETH.


Giełdy kryptowalut:

Giełdy kryptowalut nie mają infrastruktury niezbędnej do obsługi szybkiego wzrostu kryptowalut, takich jak Ethereum, ponieważ są one stosunkowo nowe. Niektóre giełdy oferują ograniczone konta, a niektóre nawet przestały przyjmować nowe konta, ponieważ ulepszają swoje opcje pomocy. Naruszenia bezpieczeństwa i aktualizacje oprogramowania wpływają na giełdy kryptowalut, co może wpływać na ceny kryptowalut.

Przyjęcie:

Ilekroć Ethereum zyskuje popularność i przyjmuje je duża korporacja, ceny Ethereum rosną. Dzieje się tak, ponieważ przyjęcie Ethereum odzwierciedla zwiększony popyt na monety. Z technicznego punktu widzenia, gdy więcej osób przyjmie walutę, ceny idą w górę, zwłaszcza gdy pojawia się duży przyjazd nowego użytkownika.

Potencjał na przyszłość:

Wiele osób korzysta z Ethereum, ponieważ przyszły potencjał Ethereum jest bardzo stabilny. Jest to platforma, która ma tysiące aplikacji dla szerokiego grona ludzi. Firmy technologiczne szybko włączają inteligentne kontrakty, łańcuchy bloków i automatyzację do swoich codziennych operacji, a Ethereum zapewnia platformę do tego celu. Na rynku pojawia się wiele firm korzystających z inteligentnych kontraktów, które podniosły cenę Ethereum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector