Wykresy cen historycznych palladu – Historia cen PA

Pallad to twardy, srebrno-biały metal, który jest obecnie najcenniejszym z czterech głównych metali szlachetnych. Dotkliwy niedobór spowodował, że stał się drogi na rynku. Pallad może być stosowany w urządzeniach ograniczających emisję zanieczyszczeń w samochodach osobowych i ciężarowych. Cena tego szlachetnego metalu podwoiła się w niewiele ponad rok, przez co stał się droższy niż złoto.

Jest to lśniący biały materiał, który mieści się w grupie sześciu platynowców. Około 85% palladu trafia do układów wydechowych samochodów, gdzie pomaga zamienić toksyczne zanieczyszczenia w mniej szkodliwy dwutlenek węgla i parę wodną. Pallad jest również używany w elektronice, stomatologii i biżuterii. Wydobywany jest głównie w Rosji i Afryce Południowej.

Pallad jest najmniej znanym z czterech głównych metali szlachetnych, do których należą złoto, srebro i platyna, ale jest najdroższym z nich ze względu na jego rzadkość. Ma szerokie zastosowania przemysłowe, takie jak srebro i inne metale szlachetne, a także może służyć jako zabezpieczenie przed inflacją.

obecny paladium Cena £: $

paladium

 

Pallad – historyczne wykresy cen:

Tabele danych historycznych:

Dane historyczne cen PA

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Miesięczna zmiana

DatePriceOpenHighLowChange%

Po co patrzeć na historyczne ceny palladu?

Istnieje wiele czynników wpływających na określenie byczego nastawienia palladu. Zbadajmy je jeden po drugim, aby prognozować ceny palladu.


Automatyczne żądanie:

Pallad jest szeroko stosowany jako podstawowy składnik katalizatorów, innymi słowy, jest stosowany w układach wydechowych samochodów w celu kontrolowania zanieczyszczeń. Sprzedaż samochodów w Chinach i Stanach Zjednoczonych wpływa na ceny palladu. Producenci samochodów i ciężarówek w Chinach i Stanach Zjednoczonych używają palladu, a wzrost sprzedaży samochodów w dwóch największych gospodarkach świata może wskazywać na wzrost cen palladu.

Popyt na pallad wzrósł w ostatnich latach, ponieważ rządy, zwłaszcza w Chinach i Europie, zaostrzyły przepisy, próbując rozprawić się z zanieczyszczeniami pochodzącymi z pojazdów. Zmusiło to producentów samochodów do zwiększenia ilości metali szlachetnych wykorzystywanych w układach wydechowych.

W Europie konsumenci kupują mniej samochodów z silnikiem Diesla, które używają platyny, i zamiast tego używają pojazdów benzynowych, które używają palladu. Średni 14% wzrost załadunku palladem w samochodach napędzanych benzyną spowodował, że ceny palladu osiągnęły rekordowy poziom 9,7 mln uncji w zeszłym roku, pomimo niższej produkcji samochodów na większości regionalnych rynków samochodowych. W 2019 i 2020 roku ceny palladu wzrosły o prawie 80%, do rekordowego poziomu ponad 2800 USD za uncję.

Najnowsze prawodawstwo z Chin i Europy, które zmusza producentów samochodów do przestrzegania surowych norm emisji poprzez zwiększenie wykorzystania palladu, spowodowało wzrost oczekiwań, że popyt wzrośnie powyżej 10 milionów uncji, pomimo powolnego wzrostu gospodarczego na świecie i spadku sprzedaży samochodów na kluczowych rynkach. , w tym w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Europie.

Malejąca podaż:

Każdy towar, na który rośnie popyt lub maleje podaż, jest oczywistym wyborem dla inwestycji, ponieważ w obu przypadkach ceny wzrosną. Są tylko dwa kraje, które produkują pallad, a mianowicie Rosja i RPA. Rosja jest największym producentem palladu, a kraj nie jest otwarty na temat wielkości swoich rezerw palladu. Jednak mocne dowody sugerują, że produkcja palladu w Rosji spada. Republika Południowej Afryki, która jest drugim co do wielkości krajem produkującym pallad, jest nękana strajkami robotniczymi, które zakłóciły tam produkcję. Zmniejszona produkcja z obu krajów spowodowała, że ​​ceny palladu były nawet wyższe niż ceny złota.

Zabezpieczenie przed inflacją:

Pallad jest wyceniany w dolarach amerykańskich, co oznacza, że ​​ma również odwrotną relację z dolarem amerykańskim, podobnie jak wszystkie inne towary. Kiedy dolar rośnie, metal cierpi, ponieważ silniejszy dolar może kupić więcej uncji metalu i odwrotnie. Przeważnie złoto jest postrzegane jako idealne zabezpieczenie dla tego scenariusza, znanego również jako inflacja. Pallad jest również używany jako zabezpieczenie przed inflacją, gdy dolar amerykański jest słaby.

Niedawno, gdy dolar amerykański był słaby, ze względu na wiele czynników, w tym niższe stopy procentowe Fed, rosnącą liczbę przypadków koronawirusa w USA i opóźnioną nową rundę rozmów w sprawie amerykańskiego projektu stymulacyjnego, pallad zyskał trakcję na rynku i zaczął wzrost.

Koronawirus pandemia:

Ceny palladu spadły o ponad 10%, gdy pojawiły się wieści o rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Europie i reszcie świata. Ceny spadły z powodu spowolnienia gospodarczego i zamknięcia przemysłu samochodowego i innych sektorów wykorzystujących pallad. Jednak od tego czasu złoto odzyskało utraconą ziemię, a pallad spadł do 2500 USD za uncję z 2875 USD za uncję w lutym..

Sektor motoryzacyjny i zamknięcie fabryk wraz z zakłóceniami w łańcuchu dostaw spowodowały spadek cen.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector