Wykresy cen historycznych USD / CHF – Historia cen dolara amerykańskiego

Kurs dolara amerykańskiego do franka szwajcarskiego to para walutowa preferowana zarówno przez doświadczonych traderów, jak i nowicjuszy. Dwie waluty pary USD / CHF to dolar amerykański i frank szwajcarski. Dolar amerykański został po raz pierwszy wprowadzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych jako lokalna waluta w 1792 r. Jest to najpowszechniej stosowana waluta na świecie i jest uważana za nieoficjalną walutę rezerwową świata. Z drugiej strony w XVIII wieku Szwajcaria miała w obiegu dużą liczbę różnych monet, w tym różne waluty obce. Następnie frank szwajcarski został wprowadzony jako jedna jednostka monetarna w całym kraju. Ma interesującą historię, ponieważ został wydany po raz pierwszy w 1850 r., A następnie między 1865 a 1920 rokiem, kiedy Szwajcaria była częścią Łacińskiej Unii Monetarnej wraz z Włochami, Belgią i Francją, których waluty były powiązane ze srebrem. Jednak waluta stała się częścią systemu Bretton Woods, który został sformułowany po drugiej wojnie światowej i załamał się w 1974 r. W wyniku nadmiernej nierównowagi. Szwajcaria nadal wiązała swoją walutę ze złotem, dopóki nie zostało to zmienione w referendum w 2000 roku.

 

Frank szwajcarski jest uważany za bezpieczną walutę, podobnie jak dolar amerykański i jen japoński, i zdarza się, że zyskuje na popularności podczas niepewnych wydarzeń. Status bezpiecznej przystani CHF został osiągnięty dzięki rozsądnej polityce i polityce gospodarczej kraju. Szwajcaria jest krajem neutralnym i nie ma rywalizacji politycznej z innymi krajami, ponieważ od 1815 r. Nie odnotowano żadnej konfrontacji zbrojnej.

 

Ostrożna polityka finansów publicznych, aktywne saldo handlowe i brak represji finansowych zwiększyły również wymagania franka szwajcarskiego dotyczące bezpiecznych aktywów. CHF jest uważany za stabilną i silną walutę ze względu na polityczną neutralność Szwajcarii. Para USD / CHF jest ujemnie skorelowana z apelem o bezpieczną przystań na rynku. W latach 2007-2009, w okresie Wielkiej Recesji, CHF umocnił się wobec wszystkich głównych walut.

obecny USD / CHF Cena £: $

USD / CHF

 

USD / CHF – wykresy i dane cen historycznych

Historyczne dane cenowe USD / CHF

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Miesięczna zmiana

DatePriceOpenHighLowChange%

Czynniki wpływające na ceny USD / CHF:

Narodowy Bank Szwajcarii:

Duży wpływ na parę walutową USD / CHF ma szwajcarski bank centralny, Szwajcarski Bank Narodowy (SNB). Decyzje w sprawie stóp procentowych i kluczowe komunikaty SNB zapewniają znaczące ruchy cen na parze USD / CHF, na przykład niespodziewane ogłoszenie zniesienia kursu EUR / CHF w 2015 r. SNB publikuje również kwartalne decyzje dotyczące kursów zestawienia stawek zawierające szczegóły krótko- i długoterminowej polityki pieniężnej. Te publikacje z SNB mają również duży wpływ na parę USD / CHF.

 


Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych:

Istotny wpływ na ceny USD / CHF ma również amerykański bank centralny, zwany potocznie Rezerą Federalną. Istotny wpływ na zmiany kursu dolara amerykańskiego mają decyzje kursowe i zestawienia kursów wydawane 8 razy w roku.

 

US Bureau of Labor Statistics:

Para USD / CHF jest również parą walutową wrażliwą na dane, podobnie jak wszystkie główne waluty. Silny wpływ na dolara amerykańskiego mają dane dotyczące zatrudnienia, w szczególności publikacja danych o zatrudnieniu poza rolnictwem (NFP), które są publikowane przez Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy..

 

Szwajcarski Federalny Urząd Statystyczny:

Oficjalne obserwacje statystyczne w Szwajcarii są publikowane przez Federalny Urząd Statystyczny (FSO). Kluczowe obszary danych obejmują gospodarkę, ludność i środowisko. Raporty związane ze Spisem Ludności, strukturą zarobków Szwajcarii, krajowym wskaźnikiem cen konsumpcyjnych i szwajcarską siłą roboczą są monitorowane przez handlowców rynkowych. Powyższe doniesienia mają duży wpływ na ceny zarówno CHF, jak i USD / CHF.

 

Kurs wymiany:

Ze względu na swój bezpieczny charakter, para USD / CHF jest ujemnie skorelowana z bardziej ryzykownymi parami walutowymi, takimi jak EUR / USD i GBP / USD. Oznacza to, że spadek zarówno par EUR / USD, jak i GBP / USD może spowodować wzrost cen par USD / CHF i odwrotnie. Wynika to również z dodatniej korelacji między EUR, GBP i CHF.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector