Wykresy cen historycznych USD / INR – Historia cen dolara amerykańskiego

Rupia indyjska jest walutą narodową Indii, określaną również jako INR. Jednak INR jest zwykle przedstawiany za pomocą symbolu ₹. Nazwa rupii indyjskiej (INR) pochodzi od rupii, srebrnej monety wyemitowanej po raz pierwszy przez sułtana Sher Shah Suri w XVI wieku. Na razie emisja waluty jest kontrolowana przez Bank Rezerw Indii. Zarządzanie walutą w Indiach można uznać za jedno z najważniejszych zadań Reserve Bank of India. Ponadto indyjski bank rezerwowy odgrywa również ważną rolę w strategii rozwoju rządu Indii, wydaje oświadczenia i decyduje o stopach procentowych kraju..

Z historycznego punktu widzenia nowy znak rupii (₹) został oficjalnie zatwierdzony w 2010 r. D. Udaya Kumar stworzył go, łącząc spółgłoskę dewanagari „र” (ra) i łacińską wielką literę „R”, bez jej pionowej bar (podobny do rotundy R). Pierwsza seria monet z nowym znakiem rupii została wyemitowana 8 lipca 2011 r. Wcześniej Indie używały „“ ”i„ Re ”jako symboli wielu rupii i jednej rupii..

Mówiąc o monetach, przypomnę, że monety Indii są emitowane w nominałach 50 paisów, jednej rupii, dwóch rupii, pięciu rupii i dziesięciu rupii.

Dlatego paise jest wart 1/100 rupii. Monety o wartości 50 paisów nazywane są małymi monetami, podczas gdy monety o wartości jednej rupii lub większej nazywane są monetami rupii.

Jeśli chodzi o banknoty, papierowa waluta lub banknoty w Indiach są emitowane w nominałach 5, 10, 20, 50, 100, 500 i 2000 rupii. Warto wspomnieć, że nominały wydrukowano w 15 językach na odwrocie papierowych rupii. Z przodu nominały wydrukowano w języku hindi i angielskim.

Zazwyczaj banknoty w Indiach są aktualizowane o nowe projekty, w tym wyraźne różnice między starą serią banknotów Mahatma Gandhiego a nowymi o tej samej nazwie. Notatki przedstawiają różne motywy z bogatej kultury Indii.

Co to jest USD / INR (dolar amerykański / rupia indyjska)?

USD / INR oznacza dolara amerykańskiego w porównaniu z parą walutową rupii indyjskiej (USD / INR), która mówi przedsiębiorcy, ile rupii indyjskich (waluta kwotowana) jest potrzebnych do zakupu jednego dolara amerykańskiego (waluta bazowa). Na przykład, jeśli cena rynkowa USD / INR wynosi 716, wówczas do zakupu 1 dolara potrzeba około 71 ₹. Jak już wspomniano, symbol rupii to ₹. Warto zauważyć, że INR jest dwudziestą najczęściej wymienianą walutą na świecie.

Warto również wspomnieć, że w wielu krajach handel parą walutową USD / INR zwykle odbywa się od niedzieli wieczorem do piątku po południu, oferując przydatne możliwości dla traderów. Możesz jednak handlować call i umieszczać opcje na parze. Nie ma dostawy dolara, a różnica w wymianie jest dokonywana w INR. Charakter handlu to styl europejski. Opcja może być wykonana po wygaśnięciu lub wyrównana w ciągu miesiąca. Jeśli dolar amerykański umocni się w stosunku do rupii w dniu wygaśnięcia lub przed wygaśnięciem, zyskuje nabywca opcji kupna. Nabywca opcji sprzedaży zyskuje na słabszym dolarach i traci na mocniejszym dolarach amerykańskich.

Główne czynniki wpływające na parę walutową USD / INR

Na wartość pary walutowej USD / INR wpływają głównie nastroje geopolityczne i globalne, podobnie jak wiele walut rynków wschodzących, ponieważ zagraniczni gracze wycofują się z indyjskiego rynku akcji, co przyczyniło się do spadku indyjskiej rupii. Wydaje się, że dominująca sytuacja handlowa między USA a Chinami wywiera efekt domina na światowy handel, który wpływa na indyjską walutę od 5 września 2019 r..

Po drugiej stronie stawu INR ma silną korelację z cenami ropy naftowej, ponieważ WTI Crude stanowi znaczną część całkowitego importu Indii. Zatem jakikolwiek wzrost cen ropy naftowej szkodzi gospodarce. Dalszy wzrost cen ropy naftowej WTI wpłynie nie tylko na stabilność rupii i wzrost cen akcji. Może również wywołać efekt inflacyjny.

obecny USD / INR Cena £: $

 

USD / INR


 

Tabela danych historycznych:

Dane historyczne dotyczące cen USD / INR

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Miesięczna zmiana

DatePriceOpenHighLowChange%

Czynniki wpływające na ceny USD / INR:

Na kurs wymiany waluty INR może wpływać wiele czynników, w tym przepływy handlowe, przepływy inwestycyjne i ceny ropy. Indie importują ropę, a wzrost cen może spowodować inflację i zmusić RBI do interwencji w celu wsparcia gospodarki.

Stopy procentowe:

Jak już wspomnieliśmy, wyższe stopy procentowe w gospodarce zwykle przyciągają inwestycje zagraniczne, zwiększając popyt i wartość waluty krajowej. Podobnie niższe stopy procentowe mają tendencję do osłabiania kursów walutowych. Podnosząc stopy procentowe, bank centralny może obniżyć popyt na te towary, wywierając w konsekwencji presję cenową.

Ropa naftowa:

Ceny ropy naftowej WTI można również uznać za jeden z głównych czynników wpływających na ceny rupii indyjskiej (INR), ponieważ ropa naftowa stanowi znaczną część całkowitego przywozu Indii. Tym samym wzrost cen ropy naftowej szkodzi gospodarce. Dalszy wzrost cen ropy naftowej WTI wpłynie nie tylko na stabilność rupii i wzrost na giełdach, ale może również wywołać efekt inflacyjny

Dane ekonomiczne:

Dane ekonomiczne, takie jak indeks cen konsumpcyjnych (CPI), produkt krajowy brutto (PKB), bilans handlowy, sprzedaż detaliczna, indeks cen konsumpcyjnych i indeks cen przemysłowych mają duży wpływ na ceny USD / INR. Te dane są ważne, jeśli chce się zrozumieć rynek akcji, a zwłaszcza kierunek kursu INR.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector