Wykresy cen historycznych USD / ZAR – Historia cen dolara amerykańskiego

USD to skrót od dolara amerykańskiego, oficjalnej waluty Stanów Zjednoczonych. Jeden dolar amerykański lub dolar amerykański dzieli się na 100 centów lub na 1000 młynów do celów księgowych i podatkowych (symbol: ₥). Ta waluta jest zwykle reprezentowana przez symbol $ lub US $, aby odróżnić ją od innych walut opartych na dolarach. Warto również wspomnieć, że dolar amerykański, często nazywany dolarem, jest najczęściej używaną walutą w działalności na całym świecie. W rezultacie ta waluta jest uważana za walutę wzorcową. Poza tym dolar amerykański jest akceptowany jako oficjalna waluta w wielu krajach poza Stanami Zjednoczonymi.

 

Na froncie ZAR rand południowoafrykański (ZAR) jest walutą narodową Republiki Południowej Afryki. Składa się z 100 centów i jest reprezentowana przez symbol R. Warto wspomnieć, że nazwa rand pochodzi od słowa „Witwatersrand”, co oznacza „grzbiet wód białych”. Na tym grzbiecie znajduje się Johannesburg, miejsce, w którym znajduje się większość złóż złota w RPA.

Z historycznego punktu widzenia rand południowoafrykański został po raz pierwszy zwodowany w lutym 1961 roku, tuż przed powstaniem Republiki Południowej Afryki. Rand południowoafrykański zastąpił funta południowoafrykańskiego w tempie 2 rands do 1 funta. Aż do wczesnych lat 70. rand południowoafrykański był wart około 1,5 R za dolara. Jednak rand dewaluował w szybkim tempie podczas Wielkiej Recesji.

 

Co to jest USD / ZAR (dolar amerykański / rand południowoafrykański)?

USD / ZAR to egzotyczna para w handlu forex lub handlu walutami, ponieważ rand (ZAR) jest walutą rynków wschodzących, która niesie mniej płynności niż waluty rynków rozwiniętych. Jak już wspomnieliśmy, USD / ZAR jest egzotyczną parą walutową, ponieważ zapewnia niższą płynność niż większość głównych walut będących przedmiotem obrotu na rynku, takich jak (dolar amerykański, frank szwajcarski, euro, funt brytyjski, jen japoński, dolar kanadyjski i Dolar australijski). Jednak niższa płynność randu zapewnia większą zmienność, co daje większe możliwości nagród (lub strat).

 

Pomimo tego gospodarka RPA jest bardziej rozwinięta niż wiele innych jej rynków wschodzących, więc z kolei jej płynność jest uważana za wyższą niż wielu jej odpowiedników i więcej niż wystarczająca do celów handlowych.

 

Główne czynniki wpływające na parę walutową USD / ZAR

Na parę walutową USD / ZAR wpływają zazwyczaj czynniki, które wpływają na wartości dolara amerykańskiego i południowoafrykańskiego randu w stosunku do siebie nawzajem oraz do innych walut. W związku z tym różnica stóp procentowych między Bankiem Rezerwy Południowej Afryki a Rezerwą Federalną (Fed) będzie znacząco wpływać na wartość tych walut w porównaniu ze sobą. Jednak traderzy pilnują kalendarzy ekonomicznych, ponieważ wiadomości o dużym wpływie znacząco wpływają na parę walutową USD / ZAR.

 

Handlując USD / ZAR, inwestorzy koncentrują się na dużym wpływie punktów danych ekonomicznych zarówno z USA, jak i RPA, ponieważ para walutowa odzwierciedla obie gospodarki. Produkt krajowy brutto (PKB), inflacja cen konsumpcyjnych, saldo handlu / obrotów bieżących oraz dane o bezrobociu są uważane za kluczowe czynniki wpływające na parę walutową.

obecny USD / ZAR Cena £: $

USD / ZAR

 

Tabele danych historycznych:

Dane historyczne dotyczące cen USD / ZAR

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Miesięczna zmiana

DatePriceOpenHighLowChange%

 

Jak już wspomnieliśmy, na parę walutową USD / ZAR wpływają zazwyczaj czynniki, które wpływają na wartości dolara amerykańskiego i południowoafrykańskiego (rand) w stosunku do siebie nawzajem oraz do innych walut. Dlatego różnica stóp procentowych między Bankiem Rezerwy Południowej Afryki a Rezerwą Federalną (Fed) będzie miała znaczący wpływ na wartość tych walut w porównaniu ze sobą. Jednak traderzy pilnują kalendarzy ekonomicznych, ponieważ wiadomości o dużym wpływie znacząco wpływają na walutę USD / ZAR.

 

Polityka pieniężna:

Waluty są najbardziej wrażliwe na politykę pieniężną banków centralnych. Jednak rosnące stopy procentowe w gospodarce mają tendencję do wzmacniania waluty krajowej. Podobnie oczekuje się, że obniżenie stóp procentowych osłabi walutę.

 

Dane ekonomiczne:

Dane ekonomiczne, takie jak indeks cen konsumpcyjnych (CPI), produkt krajowy brutto (PKB), bilans handlowy, sprzedaż detaliczna, indeks cen konsumpcyjnych i indeks cen przemysłowych mają znaczący wpływ na ceny USD / ZAR. Te dane są niezbędne, jeśli chce się zrozumieć rynek akcji, a zwłaszcza kierunek kursu ZAR.

 

Dostawa & Żądanie:

Rand jako waluta jest najbardziej wrażliwy na czynniki PODAŻ I POPYT. Jeśli eksport z Republiki Południowej Afryki jest popularny i cieszy się dużym popytem, ​​podważa to rand jako walutę. Silna branża handlowa wskazuje na dobrze prosperującą walutę. Ale jeśli jest dużo podaży i mniejszy popyt, może to negatywnie wpłynąć na walutę południowoafrykańską (ZAR).

 

Sytuacja polityczna:

Jeśli twój kraj jest w złych rękach lub jeśli ma chaotyczny rząd, który dokonuje strasznych wyborów i stale popełnia błędy, w końcu zaszkodzi to walucie. Brak skutecznego zarządzania krajem przez rząd wystraszy przedsiębiorców i partnerów handlowych i zniechęci ich do inwestowania, a nawet może skutkować omijaniem kraju przez turystów..

 

Dostępność pieniędzy:

Wartość waluty można określić na podstawie liczby osób, które z niej korzystają. Jeśli ludzie i firmy na całym świecie zwiększą swój popyt na walutę krajową, będzie to stanowić podstawę waluty. Posiadanie nadwyżki dostępnej waluty ma negatywny wpływ, co obniża jej wartość i wpływa na kurs walutowy.

 

Stosunki międzynarodowe:

Stosunki między krajami mają tendencję do wzrostu lub osłabiania ich gospodarek. Zwiększają zasięg geograficzny i demograficzny konsumentów, do których docierają takie interakcje, jak import i eksport, ale pozwalają także fluktuacjom ekonomicznym drugiego kraju wpływać na ich gospodarkę.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me