Co to jest waluta Bitcoin?

Co to jest waluta Bitcoin? Wiele osób, które słyszą o bitcoinie po raz pierwszy, ma trudności ze zrozumieniem, czym on właściwie jest i jak funkcjonuje jako waluta. Jest to całkiem normalne, ponieważ bitcoin ( BTC, XBT) nie jest w ogóle zwykłą walutą fiducjarną ani narzędziem inwestycyjnym.

Będąc pierwszą z wielu kryptowalut, bitcoin przyciągnął miliardy dolarów kapitału inwestycyjnego z całego świata, a jego rewolucyjna technologia blockchain zmienia procesy współczesnego społeczeństwa na wiele różnych sposobów.

Dlaczego bitcoin jest tak niezwykle popularny? Jeśli szukasz przewodnika po bitcoinach lub obszernego wyjaśnienia dotyczącego bitcoinów, ten artykuł jest dokładnie tym, czego potrzebujesz.

Co to jest waluta Bitcoin 1 (obraz bitcoin)

Obrazy Bitcoin, takie jak ten, są jedynie symbolem prawdziwej waluty bitcoin, która jest całkowicie cyfrowa i niewidoczna.

Czym jest Bitcoin / Bitcoin Explained

Bitcoin to cyfrowa lub wirtualna waluta, która jest tworzona (wydobywana), przechowywana, sprzedawana i przesyłana elektronicznie. Bitcoin ( BTC, XBT) nie jest regulowany przez żaden bank centralny ani organ centralny i może być łatwo przenoszony między osobami fizycznymi lub firmami na całym świecie.

Tempo, w jakim można wydobywać bitcoin, a także jego maksymalna podaż, jest ograniczone za pomocą algorytmu zmniejszającego podaż SHA-256. Zasadniczo oznacza to, że wydobywanie bitcoinów staje się coraz trudniejsze. Algorytm SHA-256 ogranicza również ilość bitcoinów, które można wydobyć do 21 milionów jednostek.

Mechanizm ten jest pozytywny dla ceny bitcoina, ponieważ zapobiega zalaniu rynku przez bitcoin, co byłoby negatywne dla jego ceny.

Bitcoin stał się potężnym instrumentem finansowym, na którym handluje się i spekuluje coraz więcej każdego dnia.

Historia Bitcoin

Kto wynalazł Bitcoin?

Jakiś inteligentny geniusz matematyki o pseudonimie Satoshi Nakamoto wynalazł w 2009 roku potężny system przekazów pieniężnych peer-to-peer oparty na zdecentralizowanej technologii blockchain-ledger.

* Księga blockchain to cyfrowa, zdecentralizowana księga, która jest rozproszona między wieloma węzłami (komputerami), w której zapis konkretnej transakcji nie może zostać zmieniony z mocą wsteczną bez zmiany kolejnych bloków, które są połączone z blokiem zawierającym zapis tej konkretnej transakcji. Transakcje i procedury realizowane w łańcuchu bloków podlegają pewnym regułom i ustawieniom, których nie można zmienić w normalnych warunkach.

W tym procesie osoba ta stworzyła zdecentralizowaną kryptowalutę i sprytny system płatności, który stał się czymś więcej niż tylko narzędziem do przesyłania wartości między przyjaciółmi, rodziną i innymi stronami. Zarówno bitcoin, jak i leżąca u jego podstaw technologia blockchain, przyciągnęły niewiarygodne zainteresowanie i kapitał inwestycyjny, odkąd zostały wynalezione i wdrożone przez legendarnego Satoshi Nakamoto, który wydobył blok genezy bitcoinów w styczniu 2009 roku..

Dlaczego wynaleziono Bitcoin?


Bitcoin został wymyślony, aby zapewnić środki do elektronicznego przesyłania pieniędzy bez podlegania władzy centralnej. Celem było umożliwienie szybkich i tanich przelewów pieniężnych peer-to-peer za pomocą niezawodnego zdecentralizowanego systemu, który skutecznie zapobiega podwójnemu wydatkowaniu.

* Podwójne wydawanie oznacza po prostu dwukrotne wydanie tego samego bitcoina (lub ilości bitcoinów). Podwójne wydawanie może stanowić problem w przypadku cyfrowych transakcji gotówkowych, ponieważ każda część cyfrowej waluty ma plik cyfrowy, który można powielić i wykorzystać do wydania tej samej „monety” więcej niż jeden raz, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie środki ostrożności. W przypadku tradycyjnych pieniędzy papierowych nie stanowi to problemu. Na przykład dziecko, które w sklepie ze słodyczami wydaje rachunek za 10 dolarów, nie może w żaden sposób wydać ponownie tego samego rachunku za 10 dolarów, ponieważ po potwierdzeniu transakcji rachunek nie jest już w jego posiadaniu..

Bitcoin wykorzystuje naprawdę skuteczny mechanizm potwierdzania, który rejestruje każdą transakcję dokonaną na łańcuchu bloków i nadaje jej znacznik czasu. W ten sposób każda transakcja, która kiedykolwiek została dokonana w sieci bitcoin, jest zorganizowana chronologicznie, a każdej „jednostce” waluty bitcoin towarzyszy dziennik podpisów cyfrowych, śledzący ścieżkę własności, za pomocą której waluta została przeniesiona. Jeśli ktoś spróbuje jednocześnie dwukrotnie wydać ten sam bitcoin, tylko jedna transakcja zostanie potwierdzona, a druga odrzucona. Wszystkie transakcje bitcoin są śledzone w publicznej, zdecentralizowanej księdze, którą każdy może sprawdzić.

Mechanika Bitcoin

Technologia Blockchain / Zdecentralizowana księga Blockchain

Cała sieć bitcoin jest zarządzana przez rozproszoną księgę, która wykorzystuje technologię blockchain do prowadzenia rachunków ścieżek transakcji i zapobiegania podwójnemu wydatkowaniu. Księga jest utrzymywana przez tysiące węzłów lub komputerów, które przetwarzają transakcje w sieci i otrzymują nagrodę (bitcoin, a w niektórych przypadkach opłaty transakcyjne) za swój wysiłek przetwarzania (po zorganizowaniu informacji z księgi i umieszczeniu ich w nowych blokach w łańcuchu blokowym i znaleziono prawidłowy hash). Węzły te wykonują to, co jest powszechnie znane jako wydobywanie bitcoinów.

Księga blockchain Bitcoin została uproszczona:

 • Pamiętaj, że księga to księga kont, rejestr lub dziennik.
 • Dostęp do całej księgi bitcoin lub rejestru transakcji mają jednocześnie różne komputery (węzły) na całym świecie.
 • Księga jest stale aktualizowana, co oznacza, że ​​każdy komputer zawsze „patrzy” na najbardziej aktualną wersję.
 • Kiedy transakcja jest inicjowana w sieci bitcoin, akcja jest rozdzielana między wszystkie komputery w sieci.
 • Komputery przetwarzające transakcję muszą zweryfikować ją pod kątem określonych warunków i zasad określonych w protokole bitcoin.
 • Kiedy transakcja jest ostatecznie zweryfikowana, jest pakowana w blok danych, który składa się z kilku transakcji bitcoinowych.
 • Bloki są jak ogniwa łańcucha. Kiedy blok jest ukończony, jest on dołączany w porządku chronologicznym do istniejącego łańcucha bloków.
 • Gdy transakcje zostaną potwierdzone i dodane do łańcucha bloków, nie można ich cofnąć. Bloków nie można usunąć ani wymienić. Dodanie bloku do łańcucha bloków jest ostateczne.

Ograniczona podaż bitcoinów

Algorytm malejącej podaży, który zarządza wydobyciem bitcoinów i innymi działaniami, ogranicza tempo, w jakim można je wydobywać. Ogranicza również całkowitą podaż bitcoinów do 21 milionów. Szacuje się, że ostatni bitcoin zostanie wydobyty dopiero w 2140 r. Ograniczona podaż bitcoina pomaga utrzymać jego cenę i jest dokładnie odwrotna do tego, jak działa podaż walut fiducjarnych w wielu przypadkach..

Kapitalizacja rynkowa Bitcoin i wolumen obrotu

Kapitalizacja rynkowa bitcoinów cały czas się zmienia. Na pewnym etapie w październiku 2017 r. Było to ponad 95 000 000 000 USD.

Bitcoin ma imponujący dzienny wolumen obrotu wynoszący około 1,95 miliarda dolarów (październik 2017). Chociaż jest to duża liczba w przypadku kryptowaluty, jest bardzo mała w porównaniu z EUR / USD z jej ogromnym dziennym obrotem przekraczającym 1,1 biliona dolarów amerykańskich.

Przelewy / transakcje Bitcoin

Bitcoin można przenosić z jednego portfela bitcoin do innego przy minimalnych opłatach transakcyjnych, jeśli takie istnieją. Bitcoiny mogą być wysyłane w małych porcjach, znacznie mniejszych niż jeden bitcoin. Minimalna kwota transakcji różni się w zależności od różnych portfeli bitcoin i giełd. W przypadku portfeli bitcoin każda transakcja większa niż 0,000055 bitcoinów nie powinna stanowić problemu. Giełdy bitcoinów często mają wyższe minimalne kwoty transakcji bitcoin niż portfele, ale stosunkowo małe transakcje są nadal możliwe.

Jak Bitcoin…

Jak kupić Bitcoin za waluty Fiata (dolary, funty, euro itp.)

Aby zapłacić za coś bitcoinem ( BTC, XBT) lub aby wysłać komuś bitcoiny, oczywiście musisz mieć trochę bitcoinów. Aby otrzymać płatność / przelew bitcoin, wystarczy założyć portfel bitcoin i podać nadawcy bitcoin adres swojego portfela. Strony, które muszą sfinansować swoje portfele bitcoinowe, mogą konwertować waluty fiducjarne na bitcoiny na różne sposoby:

 1. Giełdy kryptowalut / Bitcoinów – Otwórz konto za pomocą niezawodnego bitcoina lub giełda kryptowalut i wpłacać pieniądze za pomocą karty kredytowej, karty debetowej lub przelewu (elektroniczny transfer środków). Po zdeponowaniu dolarów, euro, funtów lub innej waluty fiducjarnej możesz wymienić ją na bitcoiny na giełdzie. Gdy już zdobędziesz bitcoiny, możesz wysłać je każdemu, kto poda Ci prawidłowy adres bitcoin. Możesz również otrzymywać płatności w bitcoinach na konto, które posiadasz na giełdzie kryptowalut. Niektóre giełdy kryptowalut oferują opcję konwersji bitcoinów i niektórych walut fiducjarnych na inne kryptowaluty oprócz bitcoin.
 2. Bitcoin Marketplaces – Bitcoin można nabyć za gotówkę, karty kredytowe, przelewy bankowe itp., Lokalizując osoby na giełdach bitcoin, które chcą sprzedawać bitcoiny. Oczywiście, jeśli bitcoin jest kupowany za gotówkę, kupujący musi zlokalizować sprzedawcę w jego pobliżu. Kupujący musi oczywiście mieć portfel bitcoin gotowy do otrzymania przelewu bitcoin od sprzedawcy po zawarciu transakcji.

Co to jest waluta Bitcoin 2 (zamówienie bitcoin)

Bitcoin można kupić na wiele różnych sposobów za waluty fiducjarne na rynkach bitcoin, w tym transakcje gotówkowe i przelewy bankowe.
 1. Bankomaty Bitcoin – Bankomaty Bitcoin pojawiają się na całym świecie. Aby kupić bitcoiny za gotówkę w bankomacie bitcoin, należy wykonać następujące czynności:
 • Twój numer komórkowy.
 • Odbierz kod weryfikacyjny i wprowadź go.
 • Wybierz kwotę bitcoinów, którą chcesz kupić.
 • Wybierz, czy masz już konto / portfel bitcoin, czy nie. Jeśli tego nie zrobisz, bankomat może wygenerować go dla Ciebie i wydrukować jego szczegóły.
 • W razie potrzeby zeskanuj kod QR.
 • Włóż gotówkę do bankomatu i czekaj na potwierdzenie transakcji. Zakupiony bitcoin zostanie wysłany do twojego portfela bitcoin i może zająć do godziny, zanim się zastanowi.
Co to jest waluta Bitcoin 3 (bankomat bitcoin)
Bankomaty Bitcoin umożliwiają kupowanie bitcoinów za gotówkę.

O portfelach i giełdach Bitcoin

Jedna z głównych różnic między portfele bitcoin a wymiany polega na tym, że w przypadku wymiany bitcoinów waluty fiducjarne można konwertować na bitcoiny i na odwrót. Niektóre giełdy oferują również konwersję bitcoinów na inne kryptowaluty i / lub konwersję między walutami fiducjarnymi a innymi kryptowalutami oprócz bitcoin. Strony, które korzystają z giełd bitcoin, mogą wysyłać bitcoiny do portfeli bitcoin lub innych giełd bitcoin, a także mogą otrzymywać płatności bitcoin z portfeli i giełd bitcoin.

Z drugiej strony portfel bitcoin jest zasadniczo używany jako nośnik danych dla bitcoinów, który może również odbierać i wysyłać bitcoiny. Portfele bitcoin zawierają transakcje z innymi portfelami bitcoin, giełdami bitcoin lub sprzedawcami, którzy akceptują płatności bitcoin.

Rodzaje portfeli Bitcoin

Portfele na biurko

Klienci Bitcoin

Klienci Bitcoin działają w taki sam sposób, jak oryginalny portfel bitcoin, BitcoinQt, który teraz nazywa się Bitcoin Core. Rdzeń Bitcoin to „pełny klient” lub klient z pełnym węzłem, który wymaga dużej mocy obliczeniowej. Jest to najbardziej niezawodny klient bitcoin, ponieważ dzięki niemu możesz samodzielnie weryfikować transakcje w sieci bitcoin. Jednak po pobraniu Bitcoin Core cały łańcuch bloków jest pobierany na Twój komputer. Lekkie klienty, takie jak Electrum, są łatwiejsze w obsłudze i można je obsługiwać nawet za pomocą smartfona.

Inne portfele biurkowe

Portfele stacjonarne inne niż klienci bitcoin obejmują Exodus, mSIGNA, Armoury i wiele innych.

Portfele mobilne

Portfele mobilne to portfele bitcoin, które są dostosowane do Twojego smartfona, a jedną z oferowanych zalet jest możliwość korzystania z kodu QR, która umożliwia natychmiastowe płatności w bitcoinach.

Portfele fizyczne

Portfele papierowe są niezawodną formą chłodni, w której można bezpiecznie przechowywać bitcoiny. Portfele papierowe mają w zasadzie publiczny adres twojego portfela bitcoin (który jest potrzebny do otrzymywania przelewów bitcoin) i klucz prywatny potrzebny do przesłania bitcoinów na inny adres, wydrukowany lub zapisany na nim. Łatwym i wygodnym sposobem tworzenia portfeli papierowych jest korzystanie z witryn takich jak bitaddress.org. Tworzenie zajmuje kilka sekund, po czym portfel papierowy można po prostu wydrukować i przechowywać w bezpiecznym miejscu.

Portfele online

Dzięki tej opcji Twoje klucze prywatne są przechowywane online. Daje to tę zaletę, że można uzyskać do nich dostęp z dowolnego miejsca w dowolnym czasie. Możesz jednak stracić kontrolę nad kluczami prywatnymi, jeśli dostawca usług online nie podejmie niezbędnych środków ostrożności, aby je zabezpieczyć.

Portfele sprzętowe

Portfele sprzętowe, takie jak Trezor, mogą ułatwić bezpieczne płatności Bitcoin i przechowywać klucze prywatne w formie elektronicznej. Zaletą korzystania z portfela sprzętowego jest to, że bezpieczne transakcje Bitcoin można przeprowadzać na komputerze, który może nie być bezpieczny. Inną zaletą jest to, że strony posiadające duże ilości bitcoinów mogą bezpiecznie przechowywać bitcoiny i wykonywać transakcje bitcoinowe bez konieczności polegania na stronach trzecich w zakresie bezpieczeństwa.

Czy Bitcoin może zostać zgubiony lub skradziony?

Tak. Właściciele bitcoinów powinni podjąć niezbędne środki ostrożności, aby zabezpieczyć swoje zasoby bitcoinów przed hakerami, złodziejami i utratą kluczy prywatnych lub portfeli. Jednak przy prawidłowym postępowaniu właściciele bitcoinów nie powinni mieć żadnych problemów z utratą bitcoinów.

Dlaczego Bitcoin jest tak popularny?

 • Tanie i szybkie transakcje – Transakcje Bitcoin są często darmowe lub naprawdę tanie. Przeniesienie bitcoinów o wartości 1 000 000 $ z Republiki Południowej Afryki na Hawaje (Hawaje są w zasadzie antypodalne do Republiki Południowej Afryki) można zrobić za mniej niż 10 $… w mniej niż godzinę. To jest niesamowite!
 • Anonimowość
 • Ekstremalna zmienność cen i eskalacja cen zapewniły doskonałe możliwości spekulacyjne i inwestycyjne.
 • Możliwości arbitrażu między różnymi giełdami bitcoinów i innymi możliwościami związanymi z boomem bitcoinów przyciągnęło dużo kapitału do tej kryptowaluty.]
Co to jest waluta Bitcoin 4 (z adnotacją Michaela Schumachera)
Szybkie transakcje bitcoin przyciągnęły wielu użytkowników do tej niesamowitej kryptowaluty.

Czy Bitcoin „Crash and Burn”?

Jest to na pewno możliwe, ale ze względu na rosnące zaufanie do bitcoina i jego ogromną popularność, poważna krach prawdopodobnie nie nastąpi zbyt szybko. W tej chwili istnieje poważny „trend” napływu kapitału do bitcoina, który uparcie wspiera jego cenę. Zatrzymanie tego trendu i obniżenie ceny bitcoina prawdopodobnie zajmie dużo energii, chociaż „potężny” bitcoin ma bardzo małą wartość wewnętrzną i jest dobrym kandydatem na dużą krach.

Czy Bitcoin to zasób Safe-Haven?

Wiele osób uważa, że ​​bitcoin to świetny środek do przechowywania wartości i zabezpieczenie przed upadkiem banku centralnego. Biorąc pod uwagę zmienność i stosunkowo niewielką płynność bitcoina (zwłaszcza w porównaniu z głównymi parami walutowymi), większość specjalistów z branży finansowej nie uważa go za solidne bezpieczne aktywa. Złoto i jen japoński to przykłady powszechnie akceptowanych bezpiecznych aktywów.

Inną poważną wadą bitcoina jest to, że ma on bardzo małą wartość wewnętrzną, jak już wspomnieliśmy. Być może w przyszłości stanie się bardziej bezpieczną przystanią, zwłaszcza jeśli zmniejszy się jego zmienność, a płynność wzrośnie. A może w przyszłości bitcoin przejdzie do historii, kto wie?

Bitcoin Investment / Bitcoin Spekulacja

Bitcoin ( BTC, XBT) był niesamowitym narzędziem inwestycyjnym, które wypełniło kieszenie wielu inwestorów dużymi zyskami. Kup i trzymaj to popularna strategia handlu bitcoinami, która do tej pory sprawowała się naprawdę świetnie. Bitcoinem można handlować na platformach transakcyjnych forex i giełdach bitcoinów w celach spekulacyjnych lub inwestycyjnych. Na giełdach bitcoin bitcoin można zazwyczaj kupić za waluty fiducjarne lub inne kryptowaluty.

Podczas handlu bitcoinami na platformach transakcyjnych forex, handlowcy i inwestorzy zazwyczaj zawierają kontrakty na transakcje różnicowe (CFD) i nie „fizycznie” posiadają bitcoinów. Zyski lub straty są obliczane na podstawie wahań podstawowej ceny bitcoinów i zapisywane lub obciążane na rachunkach handlowych traderów.

Handel kontraktami CFD na bitcoiny z brokerami forex może mieć przewagę nad handlem na giełdach bitcoinów. Niektóre z zalet obejmują dostęp do większej płynności w niektórych przypadkach, całkowite bezpieczeństwo, ponieważ bitcoin nie jest własnością (i dlatego nie można go zhakować), odpowiednie regulacje dotyczące brokerów, możliwość krótkiej pozycji bitcoina, dostęp do stop loss, take profit i inne zlecenia oraz zaawansowane narzędzia do tworzenia wykresów i handlu.

* Wykorzystaj rynek kryptowalut dzięki handlowi price action!

Bitcoinem można również handlować na platformach społecznościowych, takich jak eToro i ZuluTrade, z kontraktami CFD. Na tych platformach inwestorzy mogą kopiować transakcje przebiegłych traderów bezpośrednio i automatycznie na swoje konta handlowe.

eToro oferuje również ekscytujący nowy produkt finansowy o nazwie CopyPortfolios, który umożliwia inwestorom inwestowanie w CopyPortfolios składające się z różnych kryptowalut, w tym bitcoin. To CopyPortfolios jest zarządzane przez profesjonalnych analityków z zespołu eToro i w razie potrzeby co miesiąc równoważone. Jest to wygodny i sprytny sposób na uzyskanie ekspozycji na różne kryptowaluty w tym samym czasie, bez konieczności samodzielnego zarządzania. Minimalna inwestycja w CopyPortfolios to 5000 USD. Kliknij ten link, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat handlu bitcoinami i innymi kryptowalutami z eToro.

Alternatywy dla bitcoinów

Inwestorzy i spekulanci mogą handlować wieloma kryptowalutami poza bitcoinem. Niektóre z najbardziej znanych kryptowalut to ether, litecoin, dash, monero i ripple. Oczywiście istnieją inne sposoby inwestowania lub spekulacji na rynkach finansowych, a inwestorzy mogą łatwo uzyskać dostęp do rynków walutowych, giełdowych, obligacji, stóp procentowych, towarów, opcji i kontraktów terminowych online..

Popularne plotki o Bitcoinie

Często krążą plotki, że bitcoin albo ulegnie awarii, albo stanie się znacznie droższy. Bitcoin dokonał wielu gwałtownych zwrotów na przestrzeni lat, ale nadal notował wzrosty. Kto wie, gdzie spadnie cena bitcoina w przyszłości? Niektórzy twierdzą, że bitcoin osiągnie 1 000 000 USD przed 2030 r. Inni negocjują 100 000 USD do 2027 r. Zobaczmy, co się stanie…

Bitcoin w perspektywie

Jedna rzecz dotycząca bitcoina jest pewna – od czasu jego wynalezienia osiągnął lepsze wyniki niż wszystkie „tradycyjne” produkty inwestycyjne. Należy jednak zauważyć, że może nie działać tak samo w ciągu najbliższych kilku dziesięcioleci. Być może tak, ale jak długo pieniądze będą wpływać do jakiejś dziwnej wirtualnej waluty, której jedyną wewnętrzną wartością jest wartość jako środka wymiany. Do czego jeszcze jest dobry bitcoin?

Co to jest waluta Bitcoin 5 (saldo)
Doświadczeni inwestorzy utrzymują zrównoważone portfele. Czy wszystkie twoje pieniądze są w bitcoinach?

Po pierwsze, istnieje wiele alternatyw dla bitcoina. Na przykład ether, litecoin, dash i ripple, żeby wymienić tylko kilka. Być może większość kapitału obecnie zainwestowanego w bitcoiny będzie stopniowo wpływać na niektóre z tych innych kryptowalut. Znaczna część sprzeciwu skierowanego przeciwko kryptowalutom skupia się na bitcoinie, co może również zachęcić do wzrostu wykorzystania alternatywnych kryptowalut.

Istnieje potencjalnie wiele nieznanych czynników, które mogą wpłynąć na cenę bitcoinów w przyszłości. Ostatnią rzeczą, jaką powinni zrobić inwestorzy, jest zbytnia pewność co do tego, co cena bitcoina zrobi w przyszłości. W końcu bitcoin jest wart tylko tego, co ktoś jest skłonny zapłacić lub dać w zamian za niego. Co napędza cenę bitcoina oprócz szaleństwa inwestycyjnego i jego wartości jako środka wymiany? Czy możesz jeść bitcoiny lub cokolwiek z tego zrobić? A może bitcoin jest wspierany przez jakąkolwiek władzę, aktywa fizyczne lub rząd? Czy ktoś kiedykolwiek widział bitcoina? Z pewnością niewiele jest substancji, które powstrzymałyby bitcoin przed upadkiem na ziemię.

Jeśli chodzi o handel i inwestowanie w bitcoiny, przez cały czas należy właściwie zarządzać ryzykiem. Na handlu bitcoinami można zarobić dużo pieniędzy, ale inwestorzy powinni zachować ostrożność podczas handlu. Cena bitcoinów jest bardzo zmienna i należy obchodzić się z nią ostrożnie. Podczas handlu lub inwestowania w bitcoin należy stosować następujące zasady inwestycyjne:

 • Nie ryzykuj wszystkich swoich pieniędzy na bitcoinie.
 • Inwestuj lub handluj tylko pieniędzmi, na utratę których możesz sobie pozwolić.
 • Handluj z panującym trendem.
 • Nie używaj zbyt dużej dźwigni, jeśli w ogóle.

Na zakończenie

Pod względem wartości wewnętrznej i innych aspektów bitcoin całkowicie różni się od tradycyjnych aktywów, takich jak waluty fiducjarne, akcje i towary. Niemniej jednak bitcoin znacznie przewyższał wszystkie te klasy aktywów i może nadal to robić przez dłuższy czas. Ekstremalna zmienność i trwałe zachowanie trendów Bitcoin sprawiają, że jest on wielkim mistrzem na arenie handlowej dla tych, którzy mają apetyt na gwałtowne zyski.

Traderzy, którzy chcą zaangażować się na fenomenalnym rynku bitcoinów, są zaproszeni do korzystania z dochodowych sygnałów bitcoin FXLeaders. Ci, którzy nie mają dostępu do niezawodnego brokera bitcoin, mogą wybrać jednego z tej listy brokerów kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector