Handel kryptowalutami: akcja cenowa

Kryptowaluty – kto by pomyślał, że ta dziwna klasa aktywów przyciągnie tyle uwagi i tak ogromną ilość kapitału inwestycyjnego w tak krótkim czasie? W ciągu ostatnich kilku lat miliardy dolarów napłynęły do ​​szeregu różnych kryptowalut. Ponieważ coraz więcej inwestorów i spekulantów angażuje się w tę niezwykłą klasę aktywów, najpopularniejsze kryptowaluty nadal wykazują potęgowe zyski i często wykazują zmienność. Możliwości na tym rynku są ogromne. Ale czy istnieje podejście do handlu, które przetrwało próbę czasu? I czy to podejście do handlu przyniesie rezultaty przy stosunkowo nowej klasie aktywów, takiej jak kryptowaluty?

Handel kryptowalutami - akcja cenowa to podstawa! 1 (winorośl)

Solidne strategie price action zapewniają dobre zyski na różnych rynkach.

Kwestie związane z kryptowalutą

Ograniczone dane historyczne (podstawowe i techniczne)

Kryptowaluty nie są z nami od bardzo dawna. Podczas gdy inne klasy aktywów, takie jak forex i akcje, mają wiele danych historycznych (zarówno fundamentalnych, jak i technicznych), z których można czerpać cenne informacje, większość rynku kryptowalut jest terytorium niezbadanym. Pierwsza i najbardziej znana kryptowaluta, bitcoin, istnieje dopiero od 2009 roku.

Mając to na uwadze, modelowanie statystyczne i testowanie strategiczne dotyczące kryptowalut mają ograniczone znaczenie, ponieważ wyniki uzyskane z małych próbek danych są często mylące i niewiarygodne..

Podstępne i niepewne podstawy

Ponieważ podstawy obracają się wokół pojęć, które są ogólnie trudne do zrozumienia, zachowanie cen kryptowalut jest często trudne do wywnioskowania lub przewidzenia na podstawie podstawowych aspektów. Czy zatem inwestorzy powinni odejść od tego fenomenalnego rynku tylko dlatego, że jego podstawy mogą być trudne do opanowania? Absolutnie nie!

Potęga Price Action Trading

Na światowych rynkach finansowych istnieje potężna „prawda”. Handlowcy często oczekują, że pewne fundamentalne katalizatory będą miały określony wpływ na cenę aktywów. Te uprzedzenia są często udaremniane, gdy cena nie robi nic lub jest dokładnie odwrotna od oczekiwanej. Podstawowe czynniki wyzwalające są często „wyceniane” przez poinformowanych uczestników rynku na długo przed ich oficjalnym upublicznieniem, co czyni je w dużej mierze nieskutecznymi do czasu publikacji.

Dowiedz się, jak korzystać z price action i technicznych strategii handlowych.

Chociaż dane fundamentalne mogą odgrywać ważną rolę w wycenie aktywów, akcja cenowa aktywów jest ostatnim i najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji handlowych. Kiedy wszystko zostanie uwzględnione i wszystko zostanie uwzględnione, cena jest ostatecznym barometrem i najbardziej wiarygodnym przewodnikiem po tym, co naprawdę dzieje się z aktywem. Nawet gdy czynniki fundamentalne mają pierwszeństwo przed „oczekiwaniami” price action, akcja cenowa sama szybko dostosuje się do fundamentalnej zmiany. Cena składnika aktywów często „wyprzedza” jego podstawowe wartości.

Handel kryptowalutami - akcja cenowa to podstawa! 2 (barometr)
Price action – wielki barometr rynkowy.

Uniwersalne zachowanie cen w różnych klasach aktywów

Psychologia rynku

Dlaczego akcja cenowa w wielu różnych aktywach i klasach aktywów często przypomina podobne wzorce? Większość rynków funkcjonuje na ogół w ten sam sposób ze względu na wspólne cechy i procesy myślowe osób, które na nich uczestniczą. Z biegiem czasu różni uczestnicy rynku reagują na określone warunki rynkowe w bardzo podobny sposób. Dzięki temu ruchy cenowe mają powtarzalny charakter ze względu na psychologię rynkową.

Mechanika podaży, popytu i wspólnego rynku

Innym powodem jednolitości między różnymi rynkami jest sposób kształtowania rynków przez podaż i popyt. Prosty przykład jest następujący: przy silnych trendach wzrostowych brakuje sprzedawców. Duzi inwestorzy i spekulanci, którzy handlują zgodnie z trendem, często mają problemy z realizacją dużych zleceń kupna po rozsądnych cenach. W konsekwencji, gdy ci duzi uczestnicy rynku napotykają cofnięcia w stosunku do trendu wzrostowego, daje im to możliwość realizacji dużych zamówień po stosunkowo dobrych cenach. Ponadto, gdy cena spada, jest to widoczna wskazówka, że ​​na rynek wkracza więcej płynności sprzedaży, co może skłonić „dużych chłopców” do dalszego gromadzenia długich pozycji, ponieważ na rynek wchodzi większa podaż tych aktywów. To i inne czynniki rynkowe często powodują, że trendowe zmiany cen na większości swobodnie zbywalnych instrumentów finansowych poruszają się impulsywnie, a następnie korygująco. Sekwencje fal Elliota (impulsywny, korygujący, impulsywny, korygujący itp.). Oczywiście wzór impulsywny / korygujący jest tylko jednym z wielu typowych charakterystycznych wzorców wynikających z regularnego funkcjonowania rynku.


Handel kryptowalutami - akcja cenowa to podstawa! 3 (biegi)
Wszystkie aktywa zbywalne swobodnie mają pewne wspólne podstawowe funkcje price action (podaż, popyt, płynność, psychologia człowieka itp.).

Obecne i przyszłe podobieństwa (kryptowaluty a bardziej ugruntowane rynki)

Chociaż można powiedzieć znacznie więcej o tym, jak ogólnie myślą i zachowują się inwestorzy, jeśli chodzi o handel, ważne jest to, że rynek kryptowalut wykazał już te same „podstawowe” cechy price action, które są powszechnie spotykane na innych rynkach finansowych. Oczekuje się, że rynek kryptowalut będzie również kontynuował ruchy, które będą przypominać dominujące cechy zachowań cenowych tradycyjnych instrumentów finansowych.

Dlatego możemy handlować kryptowalutami za pomocą „tradycyjnych” technik analizy technicznej / price action, zwłaszcza że ograniczone dane techniczne i fundamentalne rynku kryptowalut oferują handlowcom niewiele materiału do tworzenia strategii specyficznych dla kryptowalut z wykorzystaniem.

Wypróbuj handel kryptowalutami typu „kup i trzymaj”

Te tradycyjne techniki price action będą oczywiście musiały być dostosowane do poszczególnych kryptowalut, ale ogromna siła leżąca u podstaw odpowiednich metod price action w połączeniu z ostrożnym zarządzaniem ryzykiem praktycznie gwarantuje sukces.

Na zakończenie

Price action jest bardzo responsywny i ujawnia niesamowitą ilość informacji o każdym instrumencie finansowym. Sprytne techniki price action i analiza techniczna mają dobrze działać na rynku kryptowalut, jak na każdym innym rynku. Nawet przy braku obszernych danych historycznych dotyczących kryptowalut, handel price action oferuje wysokie prawdopodobieństwo sukcesu ze względu na uniwersalną charakterystykę rynków finansowych.

Zacznij od handlu kryptowalutami już dziś!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector