Handel kryptowalutami: kup i trzymaj

Żadna inna klasa aktywów nie odnotowała tak wspaniałych zysków, jakie ostatnio odnotowano w przypadku kryptowalut. Bitcoin, najbardziej znana kryptowaluta, zwrócił kilka milionów procent od 2010 roku, kiedy został wyceniony na 0,008 USD na jednym etapie.

Bitcoin i kilka innych kryptowalut ma sowicie wynagradzanych inwestorów, którzy je kupili i trzymali. Czy kup i trzymaj nadal jest potężną strategią handlową dla kryptowalut? A które z kryptowalut warto kupić?

Handel kryptowalutami - Podejście kup i trzymaj 1 (wzrost wykładniczy)

Niektóre kryptowaluty odnotowały niespotykane zyski.

Zalety handlu kryptowalutami typu „kup i trzymaj”

Eliminuje 95% „szumu rynkowego”

Istnieją różne strategie handlowe typu „kup i trzymaj” (wierz lub nie). Główną ideą tych strategii jest pokonanie długoterminowych trendów wzrostowych i wyeliminowanie „szumu” rynkowego związanego z niższymi ramami czasowymi. Inwestorzy krótkoterminowi często są sfrustrowani, gdy rynek wytrąca ich z transakcji, gdy przebiega w mniejszych ramach czasowych (na przykład jednogodzinnych ramach czasowych). Akcja cenowa na wykresie tygodniowym jest często nieulotna w pewnym okresie czasu. Gdy ten sam okres jest analizowany w mniejszych ramach czasowych, obraz jest zwykle znacznie bardziej nierówny i nieprzewidywalny niż w tygodniowym przedziale czasowym.

Idealne wyczucie czasu na rynku nie jest konieczne

To, co sprawia, że ​​handel typu „kup i trzymaj” jest atrakcyjny dla wielu traderów i inwestorów, to fakt, że w wielu przypadkach idealne wyczucie czasu na rynku nie jest niezwykle ważne. Dla handlowców, którzy planują być w handlu przez miesiące, a nawet lata, najważniejsze jest, aby faktycznie wejść do handlu. Tacy traderzy często nie czekają na poważne cofnięcia w stosunku do dominującego trendu byka, ponieważ wiedzą, że może to spowodować utratę okazji do zajęcia pozycji, której szukają.

Handel kryptowalutami - Podejście kup i trzymaj 2 (zmiana rozmiaru surferów)

Handel kryptowalutami z podejściem kup i trzymaj nie wymaga doskonałego czasu.

Zmniejszone koszty transakcji

Handlowcy, którzy angażują się w długoterminowe transakcje kupna i wstrzymania, zwykle nie przekraczają wartości. Może to znacznie obniżyć koszty transakcji. Przedsiębiorca, który wchodzi i wychodzi z transakcji każdego dnia lub co tydzień, musi uwzględnić wypłatę skumulowanych kosztów transakcji. Spread na niektórych kryptowalutach jest na przykład znacznie wyższy niż na głównych parach walutowych. Może to sprawić, że wykonywanie wielu transakcji krótkoterminowych zamiast kilku transakcji długoterminowych będzie bardzo kosztowne i nieefektywne.

Zmniejszone obciążenie psychiczne

Handel krótkoterminowy, a nawet średnioterminowy może być stresujący dla wielu traderów. Często handel na rynkach może być trudny przez kilka tygodni, a w tych czasach handel krótko- i średnioterminowy może wyczerpać handlowców, zwłaszcza tych, którzy są mniej doświadczeni.

Chociaż strategie handlu kryptowalutami typu “ kup i trzymaj ” mogą czasami być stresujące, jest zdecydowanie mniej opodatkowane niż krótkoterminowe strategie handlowe.

Efektywność czasowa

Strategie handlu kryptowalutami typu „kup i trzymaj” są idealne dla inwestorów i handlowców, którzy chcą osiągnąć potencjalnie duże zyski przy minimalnym nakładzie czasu. Długoterminowi inwestorzy kryptowalut, którzy angażują się w transakcje typu „kup i trzymaj”, nie muszą codziennie uważnie obserwować ceny, nie muszą też często przeprowadzać analiz technicznych i przeglądać wykresów. Rozsądnie byłoby, gdyby ci handlowcy / inwestorzy kryptowalut byli na bieżąco z podstawowymi wiadomościami i oczywiście sprawdzali swoje pozycje od czasu do czasu, ale nadal jest to znacznie mniej czasochłonne niż handel krótkoterminowy..

Handel kryptowalutami - Podejście kup i trzymaj 3 (facet siedzący na macie)

Dzięki handlowi kryptowalutami kup i trzymaj nie musisz przez cały dzień patrzeć na wykresy.

Które kryptowaluty są warte handlu?

Chociaż nie należy koniecznie unikać małych kryptowalut, najbardziej niezawodne kryptowaluty to te największe i najbardziej ugruntowane. Obejmuje to Bitcoin (BTC), eter (ETH), myślnik, litecoin (LTC), gotówkę Bitcoin i ripple (XRP). Inwestorzy i handlowcy mają znacznie większe zaufanie do tych (i innych) dużych kryptowalut. Może to pomóc przy zakupie tych kryptowalut do długoterminowej gry.

Znajdź niezawodnych brokerów kryptowalut tutaj.

Jedną z zalet handlu dużymi kryptowalutami jest to, że oferują one większą płynność. Wystarczająca płynność pomaga uniknąć poślizgu podczas wykonywania transakcji i wypełniania zleceń (zlecenia take profit i stop loss).

Duże kryptowaluty są również znacznie mniej podatne na „awarię i spalenie” niż mniejsze. Było wiele kryptowalut, które nie przetrwały zbyt długo. Inwestowanie w zupełnie nową kryptowalutę, która jeszcze się nie sprawdziła, jest jak kupowanie jednodniowej laski – duży potencjał wzrostu, ale ryzykowne.

Na pewno warto przyjrzeć się bardziej ugruntowanym kryptowalutom, w tym wymienionym powyżej. Inwestorzy z dużym apetytem na ryzyko mogą być zainteresowani mniejszymi, mniej znanymi kryptowalutami. Inwestując w nie, inwestorzy mogą jednak chcieć używać mniejszych stawek niż w przypadku większych kryptowalut.

Sposoby wprowadzania transakcji kupna i przechowywania kryptowalut

Wielu inwestorów po prostu kupuje kryptowaluty i przetrzymuje je, dopóki nie uznają, że jest to dobry czas na sprzedaż. Inwestorzy ci często przeprowadzają niewielką analizę techniczną przed wejściem do swoich transakcji i mogą w niektórych przypadkach nie używać zleceń stop loss.

Handlowcy i inwestorzy posiadający umiejętności analizy technicznej mogą preferować zawieranie transakcji kryptowalutowych po słabych lub znacznych zniesieniach cen. Inni uczestnicy lubią wchodzić na rynek z przełamaniem oporu. To dodaje korzyści z potwierdzenia pędu.

Wskazówki dotyczące kupowania i zatrzymywania dotyczące handlu kryptowalutami

  • Użyj dłuższych ram czasowych do analizy technicznej, na przykład wykresów dziennych, tygodniowych i miesięcznych.
  • Jeśli używasz Stop Loss, nie umieszczaj go zbyt blisko wejścia.
  • Dźwignia powinna być zminimalizowana lub nie należy jej używać. Utrzymywanie lewarowanych transakcji kryptowalutowych przez miesiące lub lata może być kosztowne.
  • Jeśli to możliwe, skorzystaj z wycofań, aby uzyskać lepszą cenę wejścia.
  • Jeśli trend wzrostowy jest nieulotny i bardzo silny, nie czekaj na głębokie zniesienia. W tym przypadku mogą być brane pod uwagę zarówno wejścia na rynek, jak i wybicia.
  • Zwróć uwagę na podstawowe czynniki, które mogą wpływać na długoterminową perspektywę kryptowalut, którymi handlujesz.

Zacznij handlować kryptowalutami już teraz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me