Jak handlować Ethereum (Ether) – Przewodnik dla początkujących

 Ethereum (Ether), druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, rośnie wykładniczo. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym traderem, czy nowicjuszem na rynkach kapitałowych, handel ethereum oferuje różnorodne korzyści i możliwości. Przeczytaj ten przydatny przewodnik, aby dowiedzieć się, jak handlować ethereum, jak został wynaleziony, korelacje i co wpływa na jego cenę.

Aby zacząć wykorzystywać potencjał tej potężnej kryptowaluty, już dziś rozpocznij swoją podróż handlową ethereum!

Pochodzenie kryptowalut w pigułce

Bitcoin, pierwsza zdecentralizowana kryptowaluta, została stworzona przez anonimową osobę (lub osoby) pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Satoshi wydobywał również „blok genezy” bitcoinów w styczniu 2009 roku.

Bitcoin to największa kryptowaluta na świecie, a jej kapitalizacja rynkowa ogromnie wzrosła. Na przykład 6 października 2019 roku jego kapitalizacja rynkowa wyniosła ponad 144 miliardy dolarów.

Wynalezienie Ethereum

Innowacyjny młody chłopak o imieniu Vitalik Buterin, dzięki swojej ambicji całkowitego przekształcenia internetu, wynalazł platformę kryptograficzną, na której programiści mogli budować dowolne zdecentralizowane aplikacje.

Mając dogłębną znajomość Bitcoin, Vitalik zasugerował, że potrzebuje języka skryptowego do tworzenia aplikacji. Kiedy nikt nie był zainteresowany jego sugestią, przystąpił do pracy nad swoim nowym, potężnym projektem.

W 2013 roku Vitalik opublikował białą księgę opisującą tę dynamiczną nową platformę, którą nazwał Ethereum. Za swoją niesamowitą innowację został mianowany Thiel Fellow 2014 i otrzymał nagrodę w wysokości 100 000 USD.

Po tym młody człowiek zrezygnował z University of Waterloo, aby realizować swoje ambicje związane z Ethereum. Z pomocą innych programistów i współzałożycieli projekt szybko przeszedł w nadbieg.

Dzięki bardzo udanej sprzedaży zbiorowej w lipcu 2014 r. Udało im się zebrać ponad 18 milionów dolarów, sprzedając Ether, tokeny Ethereum, które były w zasadzie udziałami w projekcie.

Jak handlować eterem 1

Bitcoin i ether, największe wirtualne waluty świata.

Ether jest również używany do płacenia za transakcje i usługi obliczeniowe w sieci Ethereum.

Rok później ich pierwsza wersja o nazwie Frontier została wydana 30 lipca 2015 r. Dostępna była teraz nowa platforma, na której programiści mogli tworzyć własne zdecentralizowane aplikacje i inteligentne kontrakty.

Ether jest drugą co do wielkości kryptowalutą na świecie i na pewnym etapie w 2017 roku miała kapitalizację rynkową prawie 38 miliardów dolarów, chociaż od października 2019 roku kapitalizacja rynkowa wynosi 18 miliardów dolarów. Ten interesujący instrument finansowy rozwijał się w niewiarygodnym tempie!

Tygodniowy wykres eteru – Część ceny akcji z ostatnich 3 lat

Ethereum jest również bardzo zmienne, podobnie jak większość głównych kryptowalut. W 2017 roku cena zaczęła rosnąć, a następnie w II kwartale tego roku rozpoczęła się „gorączka złota” tego roku. Kryptowaluty stały się fajną rzeczą do zainwestowania w tym roku dla ogółu społeczeństwa, a altcoiny miały wspaniały rok, a Bitcoin osiągnął blisko 20000 USD. 

W 2017 roku inwestorzy nadal zaspokajali swój apetyt na handel ethereum. Do 31 grudnia cena eteru wzrosła do ponad 725,00 USD, osiągając 1370 USD. Astronomiczne roczne zwroty za 2017 rok wyniosły ponad 4800%!

Jak handlować Ethereum

Pierwszym krokiem w nauce handlu Ethereum jest zapewnienie usług kompetentnego biura maklerskiego. Zdecydowanie zaleca się handel Ether z wiarygodnymi, uznanymi brokerami forex.

Jednym z takich brokerów jest eToro. eToro nie oferuje dźwigni finansowej na eterze, ale są oczywiście inni brokerzy, którzy oferują dźwignię finansową. Niektóre z tych firm oferują nawet 33-krotną dźwignię.

Niektórzy brokerzy oferują różne opcje handlu ethereum. Często używane pary to ETH / USD (eter / dolar amerykański), ETH / BTC (eter / bitcoin), ETH / EUR (eter / euro), ETH / CAD (eter / dolar kanadyjski) i ETH / GBP (eter / brytyjski funt).

Ze względu na zmienność eteru inwestorzy nie powinni handlować nim z dużą dźwignią. Zerowa dźwignia jest oczywiście najbezpieczniejsza. Ze względu na ogromny wzrost ceny eteru, „kup i trzymaj” była doskonałą strategią. „Kupowanie spadków” również działało bardzo dobrze, chociaż inwestorzy przegapiliby wiele wspaniałych okazji, gdyby stosowali tylko to podejście (przynajmniej w dziennych ramach czasowych).

* Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o handlu Bitcoinami, kliknij ten link do artykułu poświęconego konkretnie: Jak handlować Bitcoinem – przewodnik dla początkujących.

Podstawy handlu Ethereum: co wpływa na cenę eteru?

Ponieważ eter jest wciąż dość młodą kryptowalutą, na jego cenę duży wpływ mają wydarzenia związane z jego rozwojem.

Jak wspomniano wcześniej, ether jest tokenem wartości, który służy do płacenia za transakcje i usługi obliczeniowe w sieci Ethereum. W konsekwencji ekspansja łańcucha blokowego Ethereum i powiązanych usług oczywiście wpłynie na wartość i cenę eteru.

Naprawdę ważnym czynnikiem zewnętrznym, który wpływa na cenę eteru, jest cena jego starszego brata, bitcoina. Kiedy pieniądze wpływają do bitcoinów, eter i inne kryptowaluty zwykle na tym korzystają. Wartość bitcoinów jest czynnikiem przyczyniającym się do nieodłącznej zmienności związanej z handlem ethereum. Kiedy bitcoin jest pod presją, ma to wpływ na całą klasę aktywów kryptowaluty.

Przyczyną tej korelacji jest to, że kryptowaluty należą, że tak powiem, do tego samego sektora rynku. Kiedy cena bitcoina rośnie, ogólnie rynek postrzega się jako „zdrowy”, a także realną opcją inwestycyjną..

Ponieważ eter jest drugą co do wielkości kryptowalutą, nie jest zaskoczeniem, że silnie wpływa na niego cena i nastroje bitcoinów. Rozumiejąc, jak handlować ethereum, należy uszanować wpływ, jaki bitcoin może mieć na akcję cenową.

Czas na zwinięcie pewnych zysków

Czy takiego przełomu potrzebujesz w swojej karierze handlowej? Odwiedź naszą stronę dotyczącą sygnałów już dziś i wypróbuj nasz bezpłatny lub sygnały transakcyjne premium!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me