Kompletny przewodnik po Day Trading Bitcoin w 2019 roku

Chcesz zacząć handlować bitcoinami, ale nie wiesz jak? Niezależnie od tego, czy chcesz zainwestować w Bitcoin, kupując Bitcoin, czy po prostu interesuje Cię daytrading, kupując i sprzedając Bitcoin w krótkim czasie, dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby w końcu zacząć handlować tą kryptowalutą.

Fiat Gateway

Przede wszystkim musisz przelać swoje pieniądze fiducjarne na konto wymiany. Istnieje wiele różnych giełd, na których można to zrobić, ale najwygodniejszym i najłatwiejszym sposobem zakupu Bitcoin jest udanie się do Coinbase i bezpośredni zakup za pomocą kart kredytowych. Jeśli chcesz poświęcić dodatkowe godziny na wymyślenie, jak wysłać swoje fiat na giełdę, nie tylko zaoszczędzisz wiele opłat, ale także będziesz miał znacznie więcej możliwości handlowych, które wynikają z otwierania rachunków na odpowiednich giełdach.

Najbezpieczniejsze giełdy

Najlepsze giełdy kryptowalut to te, które są najbezpieczniejsze w użyciu i przechowywaniu pieniędzy i kryptowalut. Bardzo ważne kryteria to również liczba monet, którymi możesz faktycznie handlować, ile kosztuje handel na giełdzie, ile możesz wypłaty i wpłaty, jak długo trwa weryfikacja i jak szybko dział wsparcia odpowiada na Twoje prośby. Zebraliśmy listę giełd, z których najlepiej korzystać, zwłaszcza jeśli masz konto bankowe w Europie lub USA.

Najlepszą i najwygodniejszą giełdą do wykorzystania, jeśli chcesz połączyć swoje konto bankowe, aby bezpośrednio wypłacić fiat na swoje konto wymiany, jest KRAKEN. Otwarcie konta, zweryfikowanie go i połączenie konta bankowego zajmuje tylko kilka dni. Kroki są bardzo proste, a kiedy już to zrobisz, możesz bezpośrednio kupić Bitcoin. Po zakupie Bitcoin dobrym pomysłem jest przeniesienie Bitcoin do bezpiecznego portfela księgi, do którego tylko Ty posiadasz klucz prywatny.

Przewodnik po handlu dziennym Bitcoin (BTC)

Przewodnik po handlu dziennym Bitcoin (BTC)

Bezpieczne przechowywanie bitcoinów

Dla każdej kryptowaluty możesz utworzyć portfel cyfrowy, do którego można uzyskać dostęp tylko za pomocą klucza prywatnego. Po prawidłowym skonfigurowaniu nikt nigdy nie będzie miał Twojego klucza prywatnego obok Ciebie. To sprawia, że ​​kradzież kryptowalut jest dosłownie niemożliwa, ponieważ nikt oprócz Ciebie nie posiada klucza prywatnego, który daje dostęp do portfela. Z drugiej strony, jeśli zgubiłeś klucz prywatny, nie ma nikogo, kto pomoże Ci odzyskać dostęp do portfela. Oznacza to, że musisz bardzo uważać na swój klucz prywatny. Najlepszym pomysłem jest zapisanie go w doskonałym i stabilnym skrypcie, który następnie przechowujesz w bezpiecznym miejscu.


Innym, wygodniejszym, ale i droższym sposobem jest zakup TREZORA lub LEDGER NANO S.Oba dają dostęp do portfela, którego klucza prywatnego nie ma nikt oprócz Ciebie, jednak nie potrzebujesz go cały czas . Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi w instrukcjach Trezora i Ledgera.

Najlepsze giełdy do handlu bitcoinami

Po usunięciu tego możemy wreszcie kontynuować z przewodnikiem, aby kupować i handlować Bitcoinami. Najlepszą giełdą do handlu bitcoinami jest zdecydowanie Binance, ponieważ ma wiele par handlowych i jest znana jako bardzo niezawodna i bezpieczna. Możesz więc śmiało wysłać swoje Bitcoiny do portfela Bitcoin na koncie Binance, po założeniu takiego konta.

Istnieją różne inne giełdy kryptowalut, których bezpieczeństwo pozostaje jednak wątpliwe, takie jak Kucoin, Bibox, Huobi, OkEX, BitMex, Upbit, Hitbtc, Bitfinex i kilka innych.

Handel marżą

Jeśli chcesz rozpocząć handel z depozytem zabezpieczającym (otwieranie krótkich i długich pozycji pożyczonymi pieniędzmi), najlepszym wyborem są BitMex i Bitfinex. Obie mają swoje zalety i wady. Z jednej strony Bitfinex pokazuje Twoje zyski i straty w czasie rzeczywistym, co sprawia, że ​​codzienny handel Bitcoinem jest bardzo wygodny. Z drugiej strony Bitmex nie jest oskarżany o kłopoty finansowe, co znacząco zagraża Twoim środkom na Bitfinex.

Zaleca się trzymanie się z daleka od obu wymian, jeśli nie wiesz dokładnie, co robić. Należy uważać na fakt, że handel z depozytem zabezpieczającym może spowodować ogromne straty.

Przydatne narzędzia kryptograficzne

Jeśli chcesz być na bieżąco z ostatnimi ruchami cen całego rynku kryptowalut w mgnieniu oka, zdecydowanie musisz dodać Coinmarketcap do swojego repertuaru. Umożliwia wyszukanie każdej kryptowaluty, sprawdzenie jej kapitalizacji rynkowej, wolumenu i giełd, na których jest przedmiotem obrotu. Możesz go również wykorzystać do weryfikacji stron internetowych takich projektów lub sprawdzenia adresów URL giełd.

Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest otwarcie fałszywych adresów URL takich giełd, co może spowodować kradzież środków.

Innym bardzo przydatnym narzędziem do obejrzenia jest Coinmarketcal, który gromadzi wszystkie nadchodzące wydarzenia w świecie kryptowalut i blockchain. Może to być bardzo przydatne podczas hossy, kiedy wiele osób handluje wyłącznie na zasadzie „kup plotki, sprzedawaj wiadomości”.

Przydatne strony z wiadomościami o kryptowalutach

Jeśli bardziej poważnie podchodzisz do Bitcoin i kryptowalut, możesz codziennie aktualizować najnowsze wiadomości dotyczące Bitcoin i innych kryptowalut na głównych stronach kryptowalutowych, takich jak CoinDesk, CoinTelegraph lub Cryptonews. Może to pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących handlu bitcoinami, ponieważ negatywne lub pozytywne nagłówki mogą wpływać na ruchy cen Bitcoin i rynku kryptowalut.

Analiza techniczna

Jeśli jesteś zainteresowany profesjonalnym handlem bitcoinami w ciągu dnia, zdecydowanie powinieneś rozważyć sprawdzenie Tradingview, ponieważ umożliwia on analizę techniczną wszelkiego rodzaju wykresów ze wszystkimi rodzajami wskaźników. Chociaż kosztuje miesięczną opłatę, zdecydowanie jest wart swojej ceny, jeśli poważnie myślisz o handlu Bitcoinem.  

Telegram & Grupy na Facebooku

Telegram stał się popularny dzięki kryptowalutom. Wiele przydatnych grup można znaleźć w Telegramie i na Facebooku. Społeczność kryptowalut najczęściej używa tych dwóch platform do łączenia się i debatowania między sobą. Ponadto każdy projekt ma własną grupę telegramów lub kanał, dzięki którym możesz bezpośrednio skontaktować się z twórcą projektu lub po prostu być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o swoim ulubionym projekcie.

Jak handlować bitcoinami w ciągu dnia

Oczywiście zależy to w dużej mierze od Twojego stylu handlu. Jedno jest pewne: handel jednodniowy Bitcoin niekoniecznie różni się znacząco od handlu innymi aktywami lub papierami wartościowymi. Większość traderów Bitcoin polega na EMA, Fibonacciego, RSI i MACD, poziomach wsparcia i oporu, a także analizie świecowej i wolumenie. W rzeczywistości gorąco sugerowałbym użycie narzędzia Fibonacciego, 200 i 50 EMA, a także nauczenie się byczych i niedźwiedzi rozbieżności w RSI i MACD. Chociaż są to bardzo przydatne i pomocne wskaźniki, zawsze musisz mieć oko na cenę i wolumen. Dla wielu doświadczonych traderów akcja cenowa i wolumen mają zdecydowanie największe znaczenie przy zakładaniu trendów wzrostowych lub spadkowych.

Dlatego powinieneś nauczyć się analizy świecowej, a także przeczytać książkę zleceń poziomu 2.

przewodnik po bitcoinach w ciągu dnia

Wniosek

Handel Bitcoinem może być bardzo opłacalny, ale z pewnością istnieje bariera wejścia. Zdecydowanie powinieneś być bardzo ostrożny w przypadku fałszywych adresów URL, bezpieczeństwa swoich portfeli oraz monet i giełd, które zdecydujesz się kupić i użyć. Jeśli interesuje Cię różnica między Bitcoinem a Bitcoin Cash, zdecydowanie powinieneś rozważyć przeczytanie tego artykułu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector